Önereceğiniz En İyi Kayıt Alma Programı?

Merhabalar, ben kaliteli bir şekilde kayıt ve mix mastering yapacağım bir program aramaktayım. Bilgisayarım mac olmadığından GarageBand kullanamıyorum. Bu yüzden Windows'da işime oldukça yarayacak bir program bulamadım bir türlü. E.Gitar'ımı Bias FX ile kullanmaktayım. BM-800 Conderser Mikrofonum, Minton 5+1 ses sistemim var. Odamı Akustik ses süngerleri ile kapladım. Herşeyim tamam ama iyi bir program eksik sadece, FL Studio'da kullandım. Cool Edit Pro'da kullandım. Adobe Audition'da kullandım. Önerebileceğiniz kayıt programları varmı?

Merhabalar, ben kaliteli bir şekilde kayıt ve mix mastering yapacağım bir program aramaktayım. Bilgisayarım mac olmadığından GarageBand kullanamıyorum. Bu yüzden Windows'da işime oldukça yarayacak bir program bulamadım bir türlü. E.Gitar'ımı Bias FX ile kullanmaktayım. BM-800 Conderser Mikrofonum, Minton 5+1 ses sistemim var. Odamı Akustik ses süngerleri ile kapladım. Herşeyim tamam ama iyi bir program eksik sadece, FL Studio'da kullandım. Cool Edit Pro'da kullandım. Adobe Audition'da kullandım. Önerebileceğiniz kayıt programları varmı?
Cubase le derim

Ne Bias gitar tonları için, ne BM-800 kayıt almak için ne de 5+1 sistem mix yapmak için doğru tercihler değilken hangi yazılım kullandığınızın çok bir önemi yok. Zaten DAWların hiçbiri kayıt kalitenizi arttırmayacaktır. Elinize en kolay gelen, arayüzü en hoşunuza giden ne ise bulup kullanabilirsiniz. Ancak derdiniz profesyonel hissiyatta düzgün sonuçlar almaksa eğer, daha derinden araştırmaya, öğrenmeye bakın derim.

Reaper gayet iş görüyor. Ciddi ciddi profesyonel olmayan bir insanın, reaperda olmayıp ihtiyacı olan ne olabilir, anlamıyorum. Hem korsan kullanıp bilgisayarınıza virüs bulastirmamis oluyorsunuz bu da artısı. Yani daha iyisini deneyimlemediginden mı bilmiyorum ama bir eksiğini görmedim.
Hadi paran olmaz, pluginleri korsan kullanırsın ki bence ona da gerek yok zoom gce gibi cihazlar var, pc yormadan kayıt alabilmek için. Ama dawda bu korsan olayına kafam bir türlü basmıyor.

Bedava edinilebilecek en kullanışlı yazılım cakewalk bence. Demo kayıtlar vs için fazlasıyla yeterli. İçinde gelen vst'ler ile hiçbir korsan yazılım işine girmeden ev içi ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz.

77399204_10157164993849232_1336804456301330432_o.jpg

Geri