0 - 250 dolara amfi önerileri. 1000 liralık amfi

selamlar gitara geçen sene başladım öğrencilik nedeniyle farklı bi ilde yaşıyorum. normalde amfim olmasına rağmen kendisini sürekli getir götür yapamayacak durumdayım. yeni bi amfi bakıyorum ama ikinci ellerden bakıyorum hem bütçemi sarsmaması, hem kendimi zora sokmamak hem de olur da (yeterince) uğraşacak vakit bulamazsam sıfır alıp hiç kullanamadan satmak istemiyorum. sorun şu ki dolar dolayısıyla herkes (sayıyı sallıyorum) 1000 liralık amfiyi 900 liraya koyuyor amfiye bakıyosun nolur beni alma diyo ama senin de alman lazım. sıfırı 1000 lira civarı olup uygun fiyata alabileceğim önerebileceğiniz amfiler var mı ?

nux mighty 15 ve nux mighty 15se arasında ne gibi bi farklar vardır şu an bunlar var aklımda ama her öneriye açığım

googledan bakarken aynı konuyu merak eden olursa diye başlığı böyle attım ve lütfen ezmek amaçlı yorum yapacak olanlar yazmasın bazı forumlarda rastlıyorum sorulan soruyla verilen cevabın hiç bir alakası yok adam sadece ben şöyleyim böyleyim demek için yorum yapıyor. mümkünse her tarz için önerilerde bulunun ki bu konuda araştırma yapanlar tek kaynaktan bilgiye hızlıca ulaşabilsin sevgiler saygılar..

Gitar + Pedal + Amfi üçünün kombinasyonundan ton elde ediyorsun.
Bana göre üçüde önemli. Yakalamak istediğin ton önemli.
Bazen pedallar önemli oluyor, bazen gitar, bazen amfi.
Rock müzikte iki temel amfi vardır.
Fender ve Marshall eğer Metal için sorarsan Mesa'dır.
Diğer amfiler bunların birer ton farklılarıdır.
Eğer her tarzda kullanayım dersen, Marshall 15w pedal veya küçük bir prosesör ile destekleyerek bir çok ton yakalayabilirsin.
Fender kendi tonu ile özeldir. Jazz, Rock ve Blues çalanların göz bebeğidir.
Mesa'yı fiyatından dolayı alamayız ama alternatifi düşünsen, Blackstar amfiler metal müzikte iyiler inceleye bilirsin.
1000TL ikinci el Vox VT20'leri de iyi bir seçenek.
Üzerinde prosesör ile geliyor. 4lü Footswitch ile bir çok tarz yapılabilir.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Gitar + Pedal + Amfi üçünün kombinasyonundan ton elde ediyorsun.
Bana göre üçüde önemli. Yakalamak istediğin ton önemli.
Bazen pedallar önemli oluyor, bazen gitar, bazen amfi.
Rock müzikte iki temel amfi vardır.
Fender ve Marshall eğer Metal için sorarsan Mesa'dır.
Diğer amfiler bunların birer ton farklılarıdır.
Eğer her tarzda kullanayım dersen, Marshall 15w pedal veya küçük bir prosesör ile destekleyerek bir çok ton yakalayabilirsin.
Fender kendi tonu ile özeldir. Jazz, Rock ve Blues çalanların göz bebeğidir.
Mesa'yı fiyatından dolayı alamayız ama alternatifi düşünsen, Blackstar amfiler metal müzikte iyiler inceleye bilirsin.
1000TL ikinci el Vox VT20'leri de iyi bir seçenek.
Üzerinde prosesör ile geliyor. 4lü Footswitch ile bir çok tarz yapılabilir.
bu tarz bi açıklamaya kolayca ulaşılması için açmıştım konuyu, bahsettiğiniz eski sayfalarda uzun uzadıya konuşmalar geçiyor benim aradığım şey bilgilendirme ve bilmiyorum belki haklısınızdır ordan bakmak da iyidir ama bu tarz bi bilgilendirme okuyup zaman kaybetmemeyi tercih ederim

Yer acayip sıkıntı ise: Blackstar Fly 3
Yer sıkıntısı varsa veya komşular popçu ise: Boss Katana Mini
Yer sıkıntısı yoksa ve komşular kafayı sallıyosa: Boss Katana 50

Yukarıdaki liste ile sıkılmadan etmeden, mutlu mutlu 2 yıl tekniğinizi geliştirip, gitarınızı çalarsanız tavsiye alma ihtiyacınız kalmıyor zaten. Youtube'dan falan izliyorsunuz, gidip deniyorsunuz, dilediğiniz yerden alıyorsunuz...

Geri