Ses Kartı Karmaşası

Arkadaşlar öncelikle selamlar. Ses kartı alma arefesindeyim uygun bütçeli bir şeyler arıyorum çok çok amatür elektro gitar kayıtları için ve amfi olarak kullanmak için alıyorum gitar çalma konusunda çok yeniyim ve bu işe hobi olarak başladım çok çok yüksek profesyonel alet edevat toplama ve yüksek performanslı cihazlar alma planım ve bütçem yok. Bütçem maksimum 800 tl. Önce Focusrite Scarlett Solo MK2 ses kartı almayı düşündüm ancak forumda konulara göz gezdirirken bu fiyatlara 2 kat performans verdiği söylenen STEINBERG UR 22 MK2 kartı tavsiye edilmiş fakat elime hiç ses kartı almamış biri olarak bu ses kartında gitarı nere bağlıyoruz anlamadım 2 tane mikrofon girişi var gibi gözüküyor. Çivi jak girişi yok sanırım focusritede gitar açın ayrı bir bölüm koymuşlar ya da o mikrofon girişlerinin ortasındaki deliklere çivi jak mı sokuluyor. Dediğim gibi çok profesyonellik amacım yok aralarında 200 tl civarı fiyat farkı var focusrite alırsam referans kulaklık için bütçem de artmış olacak. Sizin önerileriniz nedir? Kaç haftadır araştırıyorum çıkmaza düştüm artık. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
125594

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Peki bu iki ses kartı arasında 200tl fiyat farkına sebep olacak devasa fark var mı? Elektro gitar kaydı için ideal mi? Ve bu seviyelerde başka bir ses kartı var mı. Eğer scarlett çok kötü değilse 2-3 sene beni tatmin edecekse daha düşük fiyatlı olanı almak isterim. Steinberg driver konusunda nasıldır sıkıntı çıkarır mı?

Geri