"Süper" veya modern telecaster modelleri?

3-4 yıl...Amerikan ve meksika tele de denemişsiniz.. ...Bununla yarışamam sanırım. 😩
fakat İyi bir dinleyiciyimdir en başta. Tele ye geçişim zaten dinlediğim müzisyenlerin ton karakterlerini sevmem, o karakter arayışı içinde farklı bir çok gitar deneyimlemiş arayışında olmuş olmak ile ilgiliydi.
Diğer yandan önemsiz ama Ben 15 Yıllık tele kullanıcısıyım. Yaşınız kadar yıldır da gitar çalıyorum.🙂

Buradan akıl ile yaş arasında doğru orantı olmadığını anlıyorum. benden tecrübelisinizdir eminim ama ben kendi deneyim ve tecrübelerimden barrios Beye bu gitara bakmasını öneriyorum, hepsi bu alınmaya gerek yok. eminim muhteşem bir gitaristsinizdir ve sizi tanımayan tek kişi benimdir

Buradan akıl ile yaş arasında doğru orantı olmadığını anlıyorum. benden tecrübelisinizdir eminim ama ben kendi deneyim ve tecrübelerimden barrios Beye bu gitara bakmasını öneriyorum, hepsi bu alınmaya gerek yok. eminim muhteşem bir gitaristsinizdir ve sizi tanımayan tek kişi benimdir

Oradan "akıl ile yaş arasında doğru orantı olmadığını anlıyormuş" Hoş geldin Freud 😂
Nasıl anladın da hemen de nasıl çözdün durumu ? Tebrik ederim 👍😎👍

images

charvel ve jeacksonın vardı süper teleleri...

P90 lı bir les paul, "tele on steroids" diye addedilir. Super Tele dediğiniz şey ise Les Pauldür arkadaşlar.
Gerisi ise yalan ve boştur :p

Çok Country, Amerikan kasabalısı birinin yapacağı bir yoruma benziyor. Bizim ülke ve yeni kuşakta tele dendiğinde o kadar kuru tonlar arandığını pek zannetmiyorum.

Merakı olan varsa bir daha mağazaya uğradığında Tele denerken birde distortion'da denenmesini tavsiye ederim. Cevaplarda göze batmıştır modern tavsite istendi ama bir sürü shredder tasarım paylaşıldı, çaldığınızda bunun nedeni hemen ortaya çıkacaktır. Tele'nin birazda bahtsızlığı bu, zamanında belli ünlülerin ellerinde hep göründüğü için potansiyeli daha modern tonlara çok geç aktarıldı.

Çok Country, Amerikan kasabalısı birinin yapacağı bir yoruma benziyor. Bizim ülke ve yeni kuşakta tele dendiğinde o kadar kuru tonlar arandığını pek zannetmiyorum.

Merakı olan varsa bir daha mağazaya uğradığında Tele denerken birde distortion'da denenmesini tavsiye ederim. Cevaplarda göze batmıştır modern tavsite istendi ama bir sürü shredder tasarım paylaşıldı, çaldığınızda bunun nedeni hemen ortaya çıkacaktır. Tele'nin birazda bahtsızlığı bu, zamanında belli ünlülerin ellerinde hep göründüğü için potansiyeli daha modern tonlara çok geç aktarıldı.
Buna ben de gerçekten katılıyorum. Tüm paylaşım yapan arkadaşlara teşekkür ederim elbette, ama benim "modern tele" ile kastım kesinlikle telecaster kasa şeklinin ödünç alınıp super strat-shred tasarımlı gitarlara uyarlanması değildi.
Klasik telenin klavyesinde kendine has bir çalım rahatlığı ve elbette olmazsa olmaz o "twang" soundu var. Bu da özgün bir karakter veriyor gitara. Fakat köprü (bana göre) berbat, sap-gövde birleşimi "takoz" gibi, single gürültüsü sorunu var... Ben modern tele ile aslında telenin sound ve çalım karakteristiğini korurken tasarımda da gelişme-iyileşme sağlayan modelleri kast ettim. Böyle paylaşımlar da yapıldı elbette ve çok da faydalı oldu benim açımdan. Herkese tekrar teşekkür ediyorum.

Bence Tele’ye olduğu gibi kalması yakışıyor, o takoz tasarımına toz konduramıyorum nedense. Sanki o tasarımı kaldırırsan Tele’liğinden çıkacakmış diye hissederim hep. Hatta daha leş vintage köprüyü döşeyip vurdulu kırdılı tiz tiz abanasım gelir. Hoş, LP’nin o bir türlü hazzedemediğim tizler traşlanmış yapısını aşmam için tek çare humbucker’lı bir tele gibi görünüyor ama maceraya gerek yok şimdilik.

Bence Tele’ye olduğu gibi kalması yakışıyor, o takoz tasarımına toz konduramıyorum nedense. Sanki o tasarımı kaldırırsan Tele’liğinden çıkacakmış diye hissederim hep. Hatta daha leş vintage köprüyü döşeyip vurdulu kırdılı tiz tiz abanasım gelir. Hoş, LP’nin o bir türlü hazzedemediğim tizler traşlanmış yapısını aşmam için tek çare humbucker’lı bir tele gibi görünüyor ama maceraya gerek yok şimdilik.
Hay, sen çok yaşa, tamamen aynı şekilde düşünüyorum...Olmuyor abi, tele denilince devamlı country e gidiyor ben kafa, eşleşmiş bir kere...

Son düzenleme:
Geri