60/70’ler SG Gitar Yeniden Doğurma Projesi

Herkese selam,
Eski bir arkadaşımın dedesinden kalma bir gitar vardı, bana yeni bir gitar almalı mı yoksa onu kullanabilir mi diye sormuştu, ben de anlık kurdan dolayı yeni bir gitara vereceği paranın çok daha azını onun bakımına verirse hem maddi hem manevi açıdan daha iyi olur dedim, o da onay verdi. Buraya da ilk ve son hallerini atiyim dedim, görüşlerinizi almak isterim! :)

125809
125811
125813

İlk elime geçtiğinde adeta öbür dünyaya gidip gelmiş gibiydi, her yer paslıydı (telleri köprüye taksam kopacakları derecede). Ki vintage ve “aged” parçalara bayılırım, sırf paslı strat knobları, manyetik coverları, pickguardları, hatta vidalarına kadar bir gitar fiyatı tutacak harcamalar yapmışımdır herhalde. Arkadaşım gitarın yeni gibi durmasını istediğinden tüm parçaların paslarını sökmem gerekti, e bunu yaparken de içim acıdı elbette :)

Gitarın içini açtığımda gövdede sadece “H” yazıyordu, bir tarih göremedim, ama internetten araştırdığım kadarıyla bu gitarlar 1960 sonu 1970 başlarından kalma genellikle. LiveWires marka bu arada. Zamanının ünlü Gibson SG replicası.

Son hali:

125814
125815

Dosyalar