pedal için şarjlı güç kaynağı çözümleri

Pedalları adaptör pil kullanmadan besleyebileceğim bir yöntem arıyorum. biraz bakındım bu iş için özel üretilmiş bir kaç ürün gördüm ama pahalı ben ucuza mal etmek istiyorum. mesela bir çeşit kablo ve powerbank gibi bir şeyle bu olabilir mi? belki çok basit bir şey soruyorum ama elektronik olaylarından hiç anlamıyorum.

Gayet mantıklı. Adaptör kullanılmayacağı için dip gürültüsü de olmayacaktır. 2.000mA-5.000mA arası cep telefonları için kullanılan powerbanklar var. Amper değeri 8-10 pedalı beslemeye yetecektir.
Lehimle birkaç uç monte edilse işe yarar . Teorik olarak mümkün görünüyor. Fakat 4-5 saat güç sağlar mı ?
Takipteyim.

Benim de zamanında aklımda bunun üretimi vardı çünkü power bank ucuz bir alet ve pedal için yapılmış olan markalı ürünler ise çok pahalıydı o zamanlar. Bir marka yaratıp çinde ürettirip türkiyeye ve dünyaya ucuza satmak istedim 😂😂 ama yapmadım :)

Tekkeon MP3450 isimli bir cihaz var bende. Pedallar için değil ama pro 4k çekim yapan bir kamerayı 3 saat kadar götürüyor. Üzerinde voltaj ayarı var istenilen çıkışa göre ayarlayabilirsiniz. Çeşitli uçlar ile geliyor. Tabi - + kısmı için ölçüm yapmak lazım. Eğer farklıysa kablosunu ona göre kesip ters bağlamak lazım. Hala piyasada olmayabilir ama gayet memnunum.

Bir iki fotoğraf ekliyorum.

Dosyalar

• IMG_20190303_224335.jpg
    IMG_20190303_224335.jpg
    103.1 KB · Gösterim: 390
  • IMG_20190303_224344.jpg
    IMG_20190303_224344.jpg
    100.3 KB · Gösterim: 393
  • IMG_20190303_224405.jpg
    IMG_20190303_224405.jpg
    143.1 KB · Gösterim: 321
samsungdaki hızlı şarjlar 9v'luk değil mi? tabiki diğer detayları halletmek lazım center negatif felan da 9v 1.67 amper veriyor. yeter bol bol dijital büyük aletler olmadıkça .

Aşağıdaki ürünü ucuz bir dijital osiloskop için kullanıyorum. Çok temiz voltaj vermiyor (Gerçi 100uF'lik bir kondansatör ekleyince sorun çözüldü.) ve yanlış hatırlamıyorsam merkezi pozitif. Her ne kadar 1A denmişse de, 0.5A üzerinde kullanmazdım.

Bunun dışında bir sürü uygun değerli dc dc boost converter'lar mevcut. Araştırılabilir.

Joyo yaptı zaten hemde çok uygun 400 tl alabiliyorsunuz . Joyo power supply 5 şuan senkop stoklarında yok en son 2 tane kalmıştı ben aldım . Sarjı 3 saat gidiyor bende 9 pedal var çıkış ma ları oldukca yeterli .

Aşağıdaki ürünü ucuz bir dijital osiloskop için kullanıyorum. Çok temiz voltaj vermiyor (Gerçi 100uF'lik bir kondansatör ekleyince sorun çözüldü.) ve yanlış hatırlamıyorsam merkezi pozitif. Her ne kadar 1A denmişse de, 0.5A üzerinde kullanmazdım.

Bunun dışında bir sürü uygun değerli dc dc boost converter'lar mevcut. Araştırılabilir.

şu kablo da onun bir benzeri. amfiyi ve bir çok pedalı aynı anda besliyor. sağlıklı olmaz mı diyorsun?

Son düzenleme:
@slashbatu
O nasıl bi devre? örnek verebilirmisin
Mesela şöyle bir devre. Besleme gerilimini 1.5 - 4.5V arası girdiğinizde çıkışında regüle edilmiş 9V DC gerilim elde edilmiş oluyor. Tabi istenen güce göre daha farklı transistörler kullanılabilir. Ben bataryası bozulan dizüstü bilgisayar elektrikler kesilince hemen kapanmasın diye buna benzer bir devre yapacaktım daha sonra gerek kalmadı yapmadım.

Dosyalar

• bjkjb.JPG
    bjkjb.JPG
    27.4 KB · Gösterim: 364
linkini attığım kabloyu almıştım bugün geldi ama pedalları çalıştırmayı başaramadım. acaba pedalların akımı düşük olduğu için powerbank kendisini açmıyor mu yoksa kablo mu bozuk anlamadım. evde 9voltla çalışan başka bir şey de bulamadım deneyecek. içi de şöyleymiş:

126588

@fromdust Ters polarity olabilir. +/- tarafını kontrol edin.

Çok anlamıyorum bu işlerden ama sanırım dediğin gibi. Ucunu kesip başka bir adaptör ucunu ters şekilde bağladım oldu ama çok sağlıklı çalışmıyor. Sadece mooer green mile overdrive pedalını sorunsuz çalıştırmayı başardım. Aşağı yukarı aynı güce ihtiyaç duyan flanger pedalını ite kaka bazen açıyor bazen açmıyor. Mooer reecho pro delayi hiç çalıştırmıyor. Pignose amfi almıştım onu da denedim kısa bi süreliğine çalıştı sonra o da kesildi. Ya powerbank çok verimli değil ya da kablo bu iş için pek uygun değil.

Geri