Amfiye nasıl bağlayacağım?

Merhaba arkadaşlar bugün elektro gitar aldım amfiye bağlıyorum amfi çalışıyor ama ses çıkmıyor gitardan. Yanlış bağlamış olma ihtimalim çok yüksek. Nasıl bağlayacağımı söyleyebilirseniz çok sevinirim

Merhaba arkadaşlar bugün elektro gitar aldım amfiye bağlıyorum amfi çalışıyor ama ses çıkmıyor gitardan. Yanlış bağlamış olma ihtimalim çok yüksek. Nasıl bağlayacağımı söyleyebilirseniz çok sevinirim
Jack kablosunun bir ucunu amfi üzerinde input yazan yere diğer ucunu da gitarın girişine takmanız ve volume yazan yeri sağa doğru çevirmeniz yeterli olacaktır.👍

• Konu Sahibi Konu Sahibi

Dosyalar

• 736BA02A-6644-4C3B-A60F-C79FBEC1594D.jpeg
    736BA02A-6644-4C3B-A60F-C79FBEC1594D.jpeg
    334.2 KB · Gösterim: 273
  • E299C68F-9923-4F37-95BA-56CB46BBE245.jpeg
    E299C68F-9923-4F37-95BA-56CB46BBE245.jpeg
    222.8 KB · Gösterim: 237
A
Gitar yamaha pacifica 012 amfi de blackstar id core 10
Anladığım kadarıyla volume düğmeleri kapalı.Amfinin üzerindeki level potansını ve gitar üzerindeki volume potansını açmayı deneyin.Jackların tam oturduğundan emin olun o da olmazsa amfinizin modelini yazıp Youtube'da örnek videolar izleyin.Yüksek ihtimalle amfinizin üzerindeki ayarlar ile ilgili bir sorun aynı amfiye sahip olmadığım için bu konuda bir şey söyleyemiyorum

A

Anladığım kadarıyla volume düğmeleri kapalı.Amfinin üzerindeki level potansını ve gitar üzerindeki volume potansını açmayı deneyin.Jackların tam oturduğundan emin olun o da olmazsa amfinizin modelini yazıp Youtube'da örnek videolar izleyin.Yüksek ihtimalle amfinizin üzerindeki ayarlar ile ilgili bir sorun aynı amfiye sahip olmadığım için bu konuda bir şey söyleyemiyorum
Sanırım sorunu keşfettim. Gitardaki ve amfideki volume sonune kadar açkken bile eğer gain açık değilse ses çıkmıyor. Bu normal mi yoksa böyle olmaması mı gerekiyor?

Geri