Ev stüdyosu için Referans monitörü arayışındayım (presonus? & Mackie?)

Ev stüdyom için referans monitörü araştırıyorum neye dikkat etmem lazım. Odam 16m2 bütçem 1000-1500 arası. Presonus eriş e4.5 ve mackie cr4 arasında kaldım. Öneriniz var mı? Daha önce kullandınız mı bu ekipmanları

Mackie "referans monitörü" değil. "Multimedia speaker" Diğeri de aynı.
Paranıza yazık olur. Yok film izleyeceğim oyun oynayacağım, müzik dinleyeceğim diyorsanız başka. Ancak kayıt ekipmanı değil bunlar.

Mackie "referans monitörü" değil. "Multimedia speaker" Diğeri de aynı.
Paranıza yazık olur. Yok film izleyeceğim oyun oynayacağım, müzik dinleyeceğim diyorsanız başka. Ancak kayıt ekipmanı değil bunlar.

Amazon.com da Referans Monitör başlığı ve açıklamasıyla satılıyor ama cihazlar. Amazon product ASIN B00TCDMIZQ (Fluid Audio F5 (Pair) - 5" 2-way Studio Reference Monitors, Black )

Amazon.com da Referans Monitör başlığı ve açıklamasıyla satılıyor ama cihazlar. Amazon product ASIN B00TCDMIZQ (Fluid Audio F5 (Pair) - 5" 2-way Studio Reference Monitors, Black )
Markanın kendisi ürünü "Multimedia Speaker" olarak tanıtıyor. Flat EQ değil bu aletler.

Multimedia speaker değil monitor yazıyor orada. Aynı şeyler değil. Yine verdiğiniz linkte multimedia creation için yazıyor. Beğenirsiniz beğenmezsiniz, iyidir kötüdür o ayrı bir tartışma konusu. Fakat bunlar diğer serilerine göre alt segmentte de olsa referans monitor segmentinde satılıyor firma tarafından.
Ek Açıklama 2019-03-16 114618.jpg

Son düzenleme:
Tartışma konusu yaratmak istemem ama üretici ürün açıklamasında post-production için kullanıldığını belirtmiş zaten. Yani sanırım radyo yayınları ve film gibi produksiyonlarda kullanılan EQ flat olmak durumunda. Yoksa herkese farklı duyulur ses. Dolayısıyla bir monitordur.

Bu arada bilgisayarlar için üretilen hoparlör ile monitörler arasındaki farkı açıklayan kısa bir yazı: Computer Speakers vs Monitors: Difference | Best PC Speaker
Ben de yeni öğrendim.

Geri