Amerika’dan Gitar Getirme Muhabbeti

Herkese selam. Amerika’da okuyan bir arkadaşım var ve sizlere sorum şu;
Aklımda bir elektro gitar var ve amerikadaki fiyatı daha uygun. Ona aldırmayı düşünüyorum fakat arkadaş gelirken kendi gitarını da getirecek yani iki elektro gitar ile giriş-çıkış yapsa bir problem olur mu? Gümrüğe falan takılır mı? Kendi gitarı gibi gigbag ile sırtında gelse sorun yaşar mı? Bununla ilgili bilgili arkadaşlar varsa aydınlatırsa sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

İki gitar ile ilgili bir bilgi bulamadım gözden kaçırmış da olabilirim eğer varsa böyle bir konu kusura bakmayın...

Ben zamanında tanıdıklara getirtmiştim. Birinde iki ayrı case içinde geldi. Soran eden olmadı. Birinde iki gitarı tek fender gigbag a koyduk sırta astık sorun olmadı. Bunları soran eden olmadı ama bir arkadaşım amfi getirirken (ben de uzaktan izliyorum) gümrük memurları üstüne üşüştü. Koliyi açıp baktılar. Tabi tek amfi çıkınca. Ve arkadaşım kendimin olduğunu beyan edince bıraktılar. Yani demem o ki biraz şansınıza. En kötü ikinci gitar İçin vergi isterler.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
O v
Ben zamanında tanıdıklara getirtmiştim. Birinde iki ayrı case içinde geldi. Soran eden olmadı. Birinde iki gitarı tek fender gigbag a koyduk sırta astık sorun olmadı. Bunları soran eden olmadı ama bir arkadaşım amfi getirirken (ben de uzaktan izliyorum) gümrük memurları üstüne üşüştü. Koliyi açıp baktılar. Tabi tek amfi çıkınca. Ve arkadaşım kendimin olduğunu beyan edince bıraktılar. Yani demem o ki biraz şansınıza. En kötü ikinci gitar İçin vergi isterler.
o vergi çıkmasın diye uğraşıyorum işte o vergiyi vererek zaten ülkedeki fiyata almış oluyorum...

2 gitara vergi vermezsin .İkinin üzeri adetliye girer vergi isteyebilir.Ama dediğim gibi atıyorum 5 iphone 4 ipad , 6 laptop falan ,foto makinesi dolu mal getirilirip üzerine de 2 gitar olursa sıkıntı olur.

Geri