v kasa gitarlar kucakta çalınır mı (klasik tutuş)

Gitarımı normal klasik gitarların klasik tutuş şekliyle çalıyorum bacak ararsında v kasa gitarların bu şekilde çalındığını çokca gördüm fakat gerek ekşi sözlükte gerek bu forumda okuduğum birkaç yazıda. Yok belin ağrır yok fıtık olursun kucakta durmaz gibi bin türlü yorum var şimdi benim anlamadığım madem çalınamıyor bu çalan adamlar nasıl çalıyor.
Şimdi arkadaşlar gercekten bu gitarı çalan arkadaşlar varsa bana deneyimlerini söyleyebilirlerse çok sevinirim. Çalmayanlarında mantık çerçevesinde yorumlarını alabilirim fakat bazıları. Hem daha önce eline v almamış hemde gitar hakkında kesin hüküm veriyor buda kafa karışıklığı yapıyor

Her türlü çalınır. Bir rahatsızlık duyarsan bu gitarın değil senin kabahatindir. Bel kasların zayıftır, fıtığın zaten vardır, göbek sarkmıştır, kambur duruyorsundur vs vs yani gitar kendi başına sorun yaratmaz. Ben yıllarca sol bacakta klasik gibi çaldım V ve şekilli kasa. Birçok LesPaul kasa gitardan daha bile rahat ettim böyle.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Her türlü çalınır. Bir rahatsızlık duyarsan bu gitarın değil senin kabahatindir. Bel kasların zayıftır, fıtığın zaten vardır, göbek sarkmıştır, kambur duruyorsundur vs vs yani gitar kendi başına sorun yaratmaz. Ben yıllarca sol bacakta klasik gibi çaldım V ve şekilli kasa. Birçok LesPaul kasa gitardan daha bile rahat ettim böyle.
Teşekkürler hocam değerli yanıtın için önerebileceğin bir marka ve seri varmı acaba

Input jacki gitarın v kısmında olmadığı sürece oturarak bir sıkıntı yaşamazsın. Bazı Jackson’larda bacağa koyulan 2 kanat arasında oluyor, belki L kablo ile sorun çözülebilir ama hiç denemedim.

Geri