Referans kulaklık önerisi.

Merhabalar, focusrite scarlet solo ses kartı ile amplitube ve guitar rig kullanarak çalıyorum. Kulaklığım pek iyi olmadığı için hiç keyif alamıyorum o yüzden uygun fiyatlı bir referans kulaklığa ihtiyacım var. Çok fazla seçenek var ve yorumlarında olumlu ve olumsuz pek çok yorum var. Daha önce veya şuan kullandığınız ekipmanlar hakkında bana fikir verirseniz çok memnun olurum. Birde aynı başlık altında bunuda yazmam doğru mu bilemiyorum ama line6 spider 15 amfiye sahibim ses kartımı amfiye bağlayıp referans monitör gibi kullanabilme imkanım var mı? Şimdiden cevaplayıp bana yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim.

Referans kulaklık ile Normal kulaklıktan duyacağınız kalite farkına ödeyeceğiniz meblağ sizi büyük hayal kırıklığına uğratır .
Amacınız gitar çalmaksa referans kulaklık ve monitörü asla önermem. Normal kulaklık ve speaker kullanın.
Eğer amfinizde CD input ya da return girişi varsa onu monitör olarak kullanabilirsiniz. (ref monitör değil)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Earpods ile çalıyorum ama inanılmaz gürültü ve cızırtı oluyor drive tonlarda hiç verimli kullanamıyorum öneri isteme sebebim oydu, bu programlarda da istediğim tona daha rahat ulaşabiliyorum ve çok çeşitli seçenek olduğu için çok güzel geliyor. Evde de fazla rahatsız etmek istemediğim için kulaklığa ihtiyaç duyuyorum. Daha önce kullandığın ve verimli bir kulaklık var mı peki önerebileceğin?

En bilinen ve en basit hatayı yapıyor olabilirmisiniz?
"Earpods " un ucu 4 pole stereo jack tır. siz bunu gidip normal bir kulaklık girişine ya da ses kartınızın kulaklık çıkışına bağlarsanız Fazlar çakışır ve abuk subuk sesler duyarsınız.
BGWORLD-A-quality-3-5-mm-1-8-stereo-jack-plug-4-poles-dual-channel-DIY.jpg

Kullanılması gereken standart 3 pole stereo jack uçlu bir kulaklıktır

3-5mm-male-3-pole-repair-headphone-stereo-jack-plug-metal-500x500.jpg

Dönüştürücü ile kullanıyorum ama sanırım o da problem yaratıyor, evet bu konuda bilgi sahibi değildim teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için.

Kullandığınız Yuvayı küçülten bir dönüştürücü. Onu yine 4 pole Jack ile kullanamazsınız.
Standart 3 pole uçlu bir kulaklık alın.
Dönüştürücü olmadan 5mm uca sahip olanından bulun direk aparatsız eksiz ses kartınıza girin.

Daha önce Logitech g serisi bir oyuncu kulaklığıyla çalıyordum. 2 sene önce Samson SR 850 aldım. Aralarında gündüzle gece kadar fark var. Samson’da basslar duyuluyor, gitar çaldığını hissedebiliyorsun. Referans monitörlerim olduğu halde açmaya üşenip kulaklık kullanıyorum.

Tavsiyeniz için çok teşekkür ederim, benimde öncelikli olarak aklımda olan model SR 850 idi. Hemen hemen klasik bir oyuncu kulaklığıyla aynı fiyat aralığında zaten.

bende oyuncu kulaklığıyla(hyperx cloud 2) ile çalışıyordum. amazon.de üzerinden dt 770 pro 80 ohm studio modelini aldım. fiyat olarak tr den çok daha ucuza geliyor. eğer kulaklık almayı düşünen varsa amazon üzerinden 770, 990 gibi modellerine bakmalarını tavsiye ederim.

Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim ama şuanlık bütçemi aşıyor, umarım ilerleyen zamanlarda deneme ve sahip olma imkanı bulurum.

Tavsiye için teşekkür ederim. Benim gibi referans kulaklık arayışına giren ve fazla bütçesi olmayan arkadaşlar için iyi bir alternatif olacaktır.

Samson SR-850 referans kulaklığı bugün elime ulaştı. Bir saat vakit geçirdikten sonra belirtmeliyim ki beklediğimin çok üstünde bir performansı var. Beklediğimden bir tık daha ağır ama bir saatlik kullanımdan sonra dahi rahatsız ettiğini söyleyemem. Mid ve tizleri son derece memnun edici hatta beklemediğim kadar iyi, baslar bir nebze yeterli ama beklentimin bir tık altında kaldığını söyleyebilirim. (pek çok türde parça dinledikten sonra vardığım bir kanı.) Bu fiyat aralığında en iyi tercihlerden birisi olduğunu düşünüyorum tabi farklı farklı ürünler denedikçe fikrim değişebilir. Benim beklentim ses kartı ile beraber gitar çalarken daha net ses duymak ve şarkı dinlerken her şeyi tek tek duyabilmekti. Ben edindiğim için gayet memnunum eğer ki düşünen arkadaşlar olursa pişman olacaklarını pek düşünmüyorum. Onun dışında kullandıkça yorumlarımı güncelleyeceğim. Aklına takılan sorusu olan arkadaşlar bana iletebilirler.

Samson SR-850 referans kulaklığı bugün elime ulaştı. Bir saat vakit geçirdikten sonra belirtmeliyim ki beklediğimin çok üstünde bir performansı var. Beklediğimden bir tık daha ağır ama bir saatlik kullanımdan sonra dahi rahatsız ettiğini söyleyemem. Mid ve tizleri son derece memnun edici hatta beklemediğim kadar iyi, baslar bir nebze yeterli ama beklentimin bir tık altında kaldığını söyleyebilirim. (pek çok türde parça dinledikten sonra vardığım bir kanı.) Bu fiyat aralığında en iyi tercihlerden birisi olduğunu düşünüyorum tabi farklı farklı ürünler denedikçe fikrim değişebilir. Benim beklentim ses kartı ile beraber gitar çalarken daha net ses duymak ve şarkı dinlerken her şeyi tek tek duyabilmekti. Ben edindiğim için gayet memnunum eğer ki düşünen arkadaşlar olursa pişman olacaklarını pek düşünmüyorum. Onun dışında kullandıkça yorumlarımı güncelleyeceğim. Aklına takılan sorusu olan arkadaşlar bana iletebilirler.
Konu üzerinden uzun bir süre geçmiş ama senin satın aldığın kulaklıkla ilgileniyorum birkaç gündür.Tecrübelerini paylaşabilir misin?Ben de ses kartına bağlayıp gitar çalmak için kullanacağım.

Dostum bende bir referans kulaklığı arayışı içerisindeydim ve dediğin gibi "Samson SR-850" alacağım inşallah çünkü referans monitörleri fiyat bakımından gerçekten uçmuş durumda ve bende elektro gitarda death metal, heavy metal gibi tonları almak istiyorum bakalım biraz daha bütçe yapıp almayı düşünüyorum. Bu referans kulaklığı tavsiyesi için gerçektennn çokkkk teşekkür ederim dostum <3 <3 Sadece bir soru sormak istiyorum: Kulaklıkla programdan tonları ayarlayıp çalıp bir de ses kartından da kayıt alıyorsun ya işte bu kayıtı dinlerken, kulaklıkla çalarken duyduğun ses kalitesi ile kayıttaki ses bakımından fark oluyor mu?

Son düzenleme:
Geri