Hangi amfiyi alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Merhaba arkadaşlar , öğrenci yurdunda yaşıyorum.Yurt için bu iki amfi den hangisi daha kullanışlı olur.Kaldığım odadakiler sıkıntı çıkarmaz ama diğer odalardan şüpheliyim.Eyer id core 10 yurt için fazla gelmezse alacağım , fazla gelirse de mecbur fly 3.

Yada bunların yerine prosesör + kulaklık mı önerirsiniz.Bütçe 700 tl

Merhaba arkadaşlar , öğrenci yurdunda yaşıyorum.Yurt için bu iki amfi den hangisi daha kullanışlı olur.Kaldığım odadakiler sıkıntı çıkarmaz ama diğer odalardan şüpheliyim.Eyer id core 10 yurt için fazla gelmezse alacağım , fazla gelirse de mecbur fly 3.

Yada bunların yerine prosesör + kulaklık mı önerirsiniz.Bütçe 700 tl

id core da super wide stereo diye bir olay var, kulaklık takınca çok hoş ses veriyor stereo olarak. fly ı bilmiyorum ama, id core daki efektleride hesaba katarsak, 2.el id core + kulaklık derim.

Arkadaşlar merhaba, Schecter Omen Extreme 6 FR gitarına sahibim, önümüzdeki 20 gün içerisinde bir amfi alacağım fakat blackstar core 20 v2 ve vox vx1 arasında kaldım. Metal de çalıyorum,blues da,jazz da.Clean ve Crunch için çoğu insan Vox vx1 öneriyor fakat sert-distortion tonları için Vox vx1 i önermiyorlar. Sizin fikrinizi alabilir miyim? Teşekkürler...

Bir amfi almaya niyetlendim. Aklımda birkaç model var. Müzik tarzım sert değil blues, classic rock. Seçenekler biraz fazla olunca kafa karışıyor. Evde kullanacağım, şuan pc üzerinden bias kullanıyorum. Genelde comp+boost+ts9 benzeri drive+50 tweed lux+reverb kullanıyorum. Bu setup yeterli geliyor. Düşündüğüm amfileri alta yazıyorum
  1. Laney cub12r/ cub10 .
  2. Boss Katana 50
  3. Blackstar tvp15

Bir amfi almaya niyetlendim. Aklımda birkaç model var. Müzik tarzım sert değil blues, classic rock. Seçenekler biraz fazla olunca kafa karışıyor. Evde kullanacağım, şuan pc üzerinden bias kullanıyorum. Genelde comp+boost+ts9 benzeri drive+50 tweed lux+reverb kullanıyorum. Bu setup yeterli geliyor. Düşündüğüm amfileri alta yazıyorum
  1. Laney cub12r/ cub10 .
  2. Boss Katana 50
  3. Blackstar tvp15

2 ve 3 için bir sayfa inceleme yazdım. Aratabilirsin forumda. Laney de anlatıldı bolca. “arama” yapın lütfen, o mu bu mu diye sorarsan herkes kafasına göre sevdiğini söyler, kullanıcı yorumları yön versin alım kararına.

Ibanez rg350ex 1992 kore üretimi bir gitarım var ve metal çalmak istiyorum.Gain'i güçlü ağır tonların hazzını verecek bir amfi arıyorum. Aklımda 2 amfi var.

Marshall mg15cfr

veya

Line 6 spider iv 15

Sizce hangisini almalıyım?

Eğer dolar yükseldi diye fiyatları anormal hale getirmeyen bir satıcı varsa teklifte bulunabilir.

Ağır tonların hazzını arayan biri olarak yazdığın iki amfi çoook yanlış bir başlangıç noktası. İkisi de ses çıkaran oyuncak. Daha güncel ve başarılı pek çok model forumun amfi ile ilgili başlıklarında uzun uzun tartışıldı, oraya bakabilirsin.

Merhaba. Analog sisteme geçmek için amfi almak istiyorum. Aklımda bir kaç amfi var ama baya kararsız kaldım. Amfiler hakkında biraz bilgilendirirseniz sevinirim. Daha önce lambalı amfi hiç kullanmadım. Özellikleri ile alakalı pek bilgim yok bu konuda da yardıma ihtiyacım var. Şimdiden teşekkür ediyorum.

Aklımdaki Amfiler:

Peavey Classic 30

Vox AC15C1

Fender Blues Junior

Geri