Fender pau ferra klavyemi, akçaağaç klavye mi?

Merhaba arkadaşlar,
Sizden önerilerinizi paylaşmanızı rica ederim. Öncelikle gitarda klavye seçimintamamen kişisel zevke bağlı olduğunu biliyorum. Ancak ben fikirleriniz almak isterim. Fender player HSS stratocaster mexico sunburst yeni sipariş verdim. Ancak klavye pau ferro ve akçaağaç arasında kaldım. Pau ferro biraz kararlı bas ses olan bir klavye, akçaağaç biraz tiz sesler alınabiliyor , rahat klavye ve sololarda daha canlı parlak sesler geliyor. Over drive biraz cılız gibi gelse de değişik bir ambiansı var canlı çıkıyır. Ben ikisi arasında seçim yapcam. Blues çalmak istiyorum ve rock çalmak istiyorum. Athena, Mor ve Ötesi, Duman gibi gruplar tarzı da çalmak istiyorum.
Önerilerinizi rica ederim. Teşekkürler.

Pau Ferro Rosewood'a göre biraz daha parlak karakterlidir. Ebony ile Rosewood arası diyebiliriz. Benim tercihim her zaman rosewood.Bana her zaman daha yumuşak ve sıcak gelmiştir. Maple klavyeyi oldum olası sevmem. Gerçi sevdiğim gitaristlerin hemen hemen hepsi rosewood kullanmasının da etkisi büyük. Tercihim Rosewood'a yakınlığı nedeniyle Pau Ferro olurdu.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Pau Ferro Rosewood'a göre biraz daha parlak karakterlidir. Ebony ile Rosewood arası diyebiliriz. Benim tercihim her zaman rosewood.Bana her zaman daha yumuşak ve sıcak gelmiştir. Maple klavyeyi oldum olası sevmem. Gerçi sevdiğim gitaristlerin hemen hemen hepsi rosewood kullanmasının da etkisi büyük. Tercihim Rosewood'a yakınlığı nedeniyle Pau Ferro olurdu.
Teşekkürler.

aslında hint gülü ile daha sert güller rasındada baya fark oluyor . o bakımdan meşhur brezilya gülüne hint gülünden daha yakın olması ve abanoz gibi yapışkan hissiyatı olmamasından dolayı pao ferro daha çok severim

Geri