EVDE AMATÖR KAYIT STEİNBERG UR 12 SES KARTI VE MİKROFON UYUMU YARDIMINIZA İHTİYACIM VAR

Merhaba arkadaşlar öncelikle herhangi bir iddiam bir hedefim yok,hobi amaçlı söylemeyi sevdiğim ve zevk aldığım için kayıt alıp paylaşmak saklamak istiyorum.Elektro gitar çalıyorum reaper üzerinden steinberg ur 12 ses kartı yardımıyla guitarrig kullanarak kayıtlarımı alıyorum.Ama bu aralar elektro akustik gitarımla hem söyleyip hem çalmaya sardım.Ama bu konuda çok bilgisizim bütçem neredeyse yok diyebiliriö o yüzden biraz araştırdım ve BM 800 BM300 mikrofonları gördüm(Bu fiyatlara daha iyileri varsa söylerseniz olur) bu mikrofonlardan alıp reaper üzerinden şarkı söyleyip kayıt alabilir miyim ? birde bu mikrofonların kablosunun bir tarafı ince ve küçük jaklı yani 3 lü değil ama ses kartının girişinde 3 delikli dolayısıyla bu aradaki bağlantıyı nasıl sağlayacağımı bilmiyorum,ekstra olarak condenser kablosumu almam gerek yani kablonun 2 tarafıda aynı mı olmalı,bilen arkadaşlar açıklarlarsa çok sevinirim şimdiden teşekkürler

BM 800 gibi mikrofonlar Çin'de üretilen ve amacınız açısından son derecede kalitesiz mikrofonlar. Alırsanız paranız çöp olur. Mikrofon olarak bence en azından sE X1 A gibi bir mikrofon alın. sE'nin X serisi mikrofonları fiyatının bir hayli üzerinde performans gösterirler. Ayrıca bir ucu erkek diğer ucu dişi XLR kablo almanız gerekir.

Geri