Vox Vt20+ VS Blackstar ID:Core 20 V2

Merhaba arkadaşlar. Forumda çokça yazıldı çizildi ama tatmin edici birebir kıyaslama örneği veya özeti bulamadım.
Gitarım Schecter C6 Deluxe. 3 yıl önce İbanez gitarım ve Roland Cube 20XL Amfim vardı. Müziğe ara verdim ve yaklaşık 2.5 yıldır uzak kaldım. Geçenlerde Schecter gitarımı aldım ama henüz amfi bulamadım.
Sert müzikler daha çok hoşuma gidiyor. Yine de geniş ton yelpazesi olan bir amfi arıyorum ve bu iki model arasında çok kararsız kaldım. Vox un sıfırı yok ve ikinci eli çok pahalı. Blackstarın sıfırı kampanyaya girmiş do-re müzikte 1000 civarına satılıyor. İnceleme videolarına bakıyorum ama kullanıcılarına sorup bilgi almak daha sağlıklı geliyor bana. Sizce hangisini seçmeliyim efendiler ?
Dipnot: Vox un 2. el olanlarına ulaşmam biraz daha zor. Blackstar bulunduğum şehirde sıfır olarak satılıyor.
download.jpg
thmb_900x900_Blackstar.BlackstarIDCoreStereo20V232379.jpg

Voxun bu serisini hic sevmemistim ama sadece muzik magazasinda denedim. Bu tur amfilerle cok vakit gecirmeden iyi ya da kotu oldugunu anlamak zor. Blackstar v2yi bir kac gun deneme firsatim oldu. Fiyatina gore bence gayet guzel. Ikisi arasindan blackstari alirim. Usb destegi ve kullanilabilecek bir yazilimi olmasi onemli seyler bence. Ama ikisiyle de bir kac gun gecirmemis birisi olmadikca kiyaslayamaz. Zaten markete gidipte deneseniz bir iki saat sonunda vardiginiz sonuc cok yaniltici olur.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Voxun bu serisini hic sevmemistim ama sadece muzik magazasinda denedim. Bu tur amfilerle cok vakit gecirmeden iyi ya da kotu oldugunu anlamak zor. Blackstar v2yi bir kac gun deneme firsatim oldu. Fiyatina gore bence gayet guzel. Ikisi arasindan blackstari alirim. Usb destegi ve kullanilabilecek bir yazilimi olmasi onemli seyler bence. Ama ikisiyle de bir kac gun gecirmemis birisi olmadikca kiyaslayamaz. Zaten markete gidipte deneseniz bir iki saat sonunda vardiginiz sonuc cok yaniltici olur.
Teşekkürler.
Voxun 2. elleri 900-1000 tl ve bulunduğum şehirde yok maalesef.
Aynı fiyata sıfır blackstar alabiliyorum. Büyük ihtimal hafta içi blackstarı alacağım. Bütçeme en uygun o görünüyor. Yorumunuz için teşekkürler.

İkisini de kullandım bir süre. Blackstar versiyon birdi yanlış. Vox çok daha güzel bana göre. İkisini de elimden çıkardım daha sonra. Ama vox’ un amfi pedal modellemeleri hem daha çeşitli hem daha güzel tınlıyor. Ama tabi çok büyük bir fark yok aralarında.

Geri