Gitar Teli

Merhabalar bugün gitarımın tellerini silerken kalın mi teli durduk yere köprüden çıktı (kopmadı sadece çıktı) ama büküldüğü için bir daha kullanma şansım yok o yüzden tekli tel almayı düşünüyorum ve elixirin tekli telleri hiçbir yerde yok. Nerden bulabilirim? Ayrıca teli alıp evde kendim takmak istiyorum ama tel kesicim yok penseyle vs kesmeyi denedim kesmedi. Neyle kesebilirim?

Merhabalar bugün gitarımın tellerini silerken kalın mi teli durduk yere köprüden çıktı (kopmadı sadece çıktı) ama büküldüğü için bir daha kullanma şansım yok o yüzden tekli tel almayı düşünüyorum ve elixirin tekli telleri hiçbir yerde yok. Nerden bulabilirim? Ayrıca teli alıp evde kendim takmak istiyorum ama tel kesicim yok penseyle vs kesmeyi denedim kesmedi. Neyle kesebilirim?

Penseyle kesmedi demişsin fakat kesiyor bizzat kendim onlarca defa kestim ya pensenin kesici bölümü b*ktan ya da beceremedin dostum.(bir yankeski kargaburnu vs edinebilirsin)
Tek tel diyorsan eğer bir müzik dükkanına gidip kalınlığı aynı tel seçebilirsin başka seçenek yok sanırım 🤘

Merhaba dostum . Öncelikle pensenin kesici bölümüyle tekrar kesmeyi denemeni şayet yine olmazsa kargaburnu vs kullanarak denemenizi tavsiye ederim tıpkı les paulun dediği gibi . Yine olmazsa elixir'in tekli tellerinden aradığından bahsetmişsin zannımca o telleri internetden getirtebilirsin. Tabii naçizane tavsiyem takım halinde değiştirmeniz. İyi geceler dilerim.

Geri