Line 6 Helix serisi modelleyiciler hakkında görüşleriniz

Bende helix floor ve helix stomp var. Çok ama çok memnunum. Yaklaşık 1.5 yıldır floor, 3 aydır da stomp bende... tüm analoglarımı elden çıkardım. Amp blackstar 45 series one var. Onunla flooru 4 kablo metodu ile bağladığımda müthiş ton yakaladım.. ayrıca adam f5 ref monitör var. Bu bağlantıda evde çok iyi oluyor. Ama ref monitör ile stüdyoda sistemde aynı tonu alamıyorum. Oraya ayrı presetler yazmak lazım. Ama stüdyo provasındaki tonlarla daha geniş mekanlarda canlı performansta yüksek seslerle sorun yaşamadım. Amfilere cleanden veya fx returndan giriş yeterli... Stomp pratik için ve ağırlığı azaltmak için... ama orada da ona alışına ötekinin düzenini unutuyorum...bir de ikisinin tonları tam birebir gelmedi bana. Ayrıca ton için zaman ayırmak lazım..( powercab adlı kabinleri de var. )
Parçalarda snapshotlar ile pedaldansı yapmıyorsunuz.
Eksi yönü... Ayrı bir Exp pedalı ile uzun süre kullanınca kililtlendi. Yeniden yükleme ile kendine geldi. Ayrı bilgisayara presetleri Kaydetmek lazım.ayrıca wah pedalı kirlenirse sıkışıp ses çıkarabiliyor. Tek cihaz olduğundan kilitlenme arıza gibi durumlarda ise komple setupın gitme riski var ki bence en büyük risk bu.... ama bozulsa vs gidip gene bunu alırım.. anlayın ki o kadar memnunum...

Son düzenleme:
Line 6 Helix ya da Helix lt modellerini türkiye de nereden alabilirim. Do re müzik hiçbir şekilde getiremiyor. Bu konuda yardımcı olacak arkadaşlar var mıdır?

Line 6 HX Stomp almak isteyenler için kısaca bir deneyimimi paylaşayım.
* Burada isim vermek biraz reklam gibi durabilir, dileyen mesaj atarsa dükkanın ismini söylerim.

Aralık 13'ünde Reverb'den bir dükkandan* Line 6 HX Stomp siparişi verdim. Paypall ile ödeme kabul ediyorlardı, Transferwire ile ödemeyi yaptım, para hesaplarına geçtikten 1 saat sonra siparişimi onayladılar. Dün (08.01.2020) elime geçti. Gümrük, PTT vs. bir problem çıkmadı. Noel ve yılbaşından ötürü bu kadar gecikmiş olabilir, belki şu anda sipariş verilse çok daha erken gelebilir.

Bundan 2 ay önce Mooer GE200 almıştım, daha sonrasında HX Stomp almak için sattım. İlk izlenimlerle, aradaki fiyat farkı çok olsa dahi iyi ki satıp bunu almışım diyorum. Tabii bunu Mooer'i kötülemek için değil, Mooer'in vermiş olduğu 'sınır'lardan ötürü diyorum.

Dün akşam yeni bir güncelleme geldi. Firmware 3.0, blok sayısı 6'dan 8'e çıktı. Benim gibi 1'den fazla drive, modulation ve delay seçeneği kullanmak isteyenler için çok güzel oldu. Freeze pedalı da geldi ama yeterli gücü olmadığı için şu an verimli biçimde kullanamıyorum, hala EHX pedalını kullanmakla yetiniyorum.

Kesinlikle gelmesi gerektiğini düşündüğüm Princeton modellemesi geldi. Yanında getirilen kabinler de hiç fena sayılmaz. Horizon Drive ve Pocket Fuzz'ı da ayrıyetten çok beğendim.

Kemper, Fractal Audio ürünleri bütçemi aştığı için Line 6 Helix LT modelini almayı düşünüyorum. Youtube'da izlediğim videolar bana biraz fikir verse de Mooer GE300 ve Hotone Ampero ile amfi tonları anlamındaki fark bana aradaki fiyat farkına pek değer gibi gelmedi. Bu konudaki görüşleriniz neler?

Başlığı hortlatayım bari! Geçenlerde Thomann renkli hx stomplarda indirime gidince bir tane yapıştırdım denemek için. Çok modellemesi inancı olan biri değilim ama herkes kullanıyorsa bir bildiği mi var dedim. Thomanna duman sinyalini yollayınca 3 gün sonra kapımda kızıl boğa bitiverdi:
pedalbord.jpg
.

Öncelikle aletin zayıf halkası bence kabin simulasyonlari, ama o noktada ownhammer imdadıma yetişti. Recto ir paketiyle canavar oldu, sanırım korona biter ve bir gün canlıya dönebilirsem bu pedalbörd her şeye yetecek.

Simdi test zamanı: aşağıdaki videoda aynı riffleri iki farklı setupla çaldım, gitar aynı. Birinde hx stomp direkt arayüze giriyor (mesa mark iv modeli + tube screamer modeli), diğerinde od808/boss ns2/mesa mark iii/v30 2x12 cab var. Yorumlarınızı merak ediyorum, sizce hangisi amfi, hangisi hx? Hangisi kulaga daha güzel geliyor?

Son düzenleme:
Başlığı hortlatayım bari! Geçenlerde Thomann renkli hx stomplarda indirime gidince bir tane yapıştırdım denemek için. Çok modellemesi inancı olan biri değilim ama herkes kullanıyorsa bir bildiği mi var dedim. Thomanna duman sinyalini yollayınca 3 gün sonra kapımda kızıl boğa bitiverdi:
147235 eklentisini görüntüle.

Öncelikle aletin zayıf halkası bence kabin simulasyonlari, ama o noktada ownhammer imdadıma yetişti. Recto ir paketiyle canavar oldu, sanırım korona biter ve bir gün canlıya dönebilirsem bu pedalbörd her şeye yetecek.

Simdi test zamanı: aşağıdaki videoda aynı riffleri iki farklı setupla çaldım, gitar aynı. Birinde hx stomp direkt arayüze giriyor (mesa mark iv modeli + tube screamer modeli), diğerinde od808/boss ns2/mesa mark iii/v30 2x12 cab var. Yorumlarınızı merak ediyorum, sizce hangisi amfi, hangisi hx? Hangisi kulaga daha güzel geliyor?
147237 eklentisini görüntüle

Bana da ilk bölüm Mesa Boogie olarak tınladı. Her ikisi arasında öyle dağlar kadar fark göremedim. Yani amfi taşımak gibi bir hamallığa değmez. Tabii zevk renk işine karışılmaz.

Şimdi eskilerden bir Metallica konseri açmışken bu dijital şeylerin farkını bir kez daha görünce bu başlık aklıma geldi. Konserde dinleyen için çok fark etmiyor, çünkü o gürültüde, kargaşada, coşkuda "aa dur lambaların tepkisini duyamıyorum" gibi bir kafa yapısında zaten olmuyorsun. Daha sonra kaydedilmiş şeyleri dinleyince insan farkı anlıyor. Ha şu da var, attığım kayıtlarda davul işin içine tamamen girince yine kabul edilebilir seviyede oluyor dijital ton.

Üstte @levantin'in attığı kayıtlarda zaten hoparlör farkından dolayı tahmin etmek ufak bir trick içerse de 10 saniyedeki "sus" içeren bölümlerdeki tepki bariz ele veriyor neyin ne olduğunu. Dediğim gibi konser için bu tip çözümler artık gayet kullanılabilir, zaten Metallica bile buna geçtiyse çok da sorgulamaya gerek yok.

Yalnız çalan kişi için ne olursa olsun fark her türlü hissediliyor. Lambalı bir amfinin tepkilerini parmak uçlarında hissediyorsun. :)

AXE FX
Mesa Boogie Diezel Blend

Ikinci deneme. Biraz daha adil bir karsilastirma oldu bu sefer, kabine mikrofon dayayip kaydettim, yine hx direkt bilgisayara.
Zincir: Gitar - OD808 - NS2 - Mesa Mark III - Kabin V30 - Condenser mic - Interface
Digerinde Mark IV modeli ve C90 kabin IR. Ikisinde de 2 kanal tam sag tam sol gitar var. Hangisi sizce iyi?

Son düzenleme:
Geri