Line 6 Helix serisi modelleyiciler hakkında görüşleriniz

Bende helix floor ve helix stomp var. Çok ama çok memnunum. Yaklaşık 1.5 yıldır floor, 3 aydır da stomp bende... tüm analoglarımı elden çıkardım. Amp blackstar 45 series one var. Onunla flooru 4 kablo metodu ile bağladığımda müthiş ton yakaladım.. ayrıca adam f5 ref monitör var. Bu bağlantıda evde çok iyi oluyor. Ama ref monitör ile stüdyoda sistemde aynı tonu alamıyorum. Oraya ayrı presetler yazmak lazım. Ama stüdyo provasındaki tonlarla daha geniş mekanlarda canlı performansta yüksek seslerle sorun yaşamadım. Amfilere cleanden veya fx returndan giriş yeterli... Stomp pratik için ve ağırlığı azaltmak için... ama orada da ona alışına ötekinin düzenini unutuyorum...bir de ikisinin tonları tam birebir gelmedi bana. Ayrıca ton için zaman ayırmak lazım..( powercab adlı kabinleri de var. )
Parçalarda snapshotlar ile pedaldansı yapmıyorsunuz.
Eksi yönü... Ayrı bir Exp pedalı ile uzun süre kullanınca kililtlendi. Yeniden yükleme ile kendine geldi. Ayrı bilgisayara presetleri Kaydetmek lazım.ayrıca wah pedalı kirlenirse sıkışıp ses çıkarabiliyor. Tek cihaz olduğundan kilitlenme arıza gibi durumlarda ise komple setupın gitme riski var ki bence en büyük risk bu.... ama bozulsa vs gidip gene bunu alırım.. anlayın ki o kadar memnunum...
 
Son düzenleme:
Line 6 Helix ya da Helix lt modellerini türkiye de nereden alabilirim. Do re müzik hiçbir şekilde getiremiyor. Bu konuda yardımcı olacak arkadaşlar var mıdır?
 
Line 6 HX Stomp almak isteyenler için kısaca bir deneyimimi paylaşayım.
* Burada isim vermek biraz reklam gibi durabilir, dileyen mesaj atarsa dükkanın ismini söylerim.

Aralık 13'ünde Reverb'den bir dükkandan* Line 6 HX Stomp siparişi verdim. Paypall ile ödeme kabul ediyorlardı, Transferwire ile ödemeyi yaptım, para hesaplarına geçtikten 1 saat sonra siparişimi onayladılar. Dün (08.01.2020) elime geçti. Gümrük, PTT vs. bir problem çıkmadı. Noel ve yılbaşından ötürü bu kadar gecikmiş olabilir, belki şu anda sipariş verilse çok daha erken gelebilir.

Bundan 2 ay önce Mooer GE200 almıştım, daha sonrasında HX Stomp almak için sattım. İlk izlenimlerle, aradaki fiyat farkı çok olsa dahi iyi ki satıp bunu almışım diyorum. Tabii bunu Mooer'i kötülemek için değil, Mooer'in vermiş olduğu 'sınır'lardan ötürü diyorum.
 
Mooer ile HX amfi modellemeleri genel olarak nasıl karşılaştırıldığında? Mooer da çok yol katetti diye duyuyorum.
 
Üst
AdBlock Tespit Edildi

Lütfen devam etmeden önce adblock/reklam engelleyici uygulamanızı devre dışı bırakın.

Sitemizin yazılım/donanım/servis sağlayıcı giderleri reklam gösterimleri ile karşılanmaktadır.

AdBlock'u devre dışı bıraktım    Hayır teşekkürler