Analog Setup Kuruyorum. Bilgisi olanların yardımını bekliyorum.

Merhaba arkadaşlar. Başlıkta da belirttiğim gibi analog setup kurmaya başlıyorum. Hayalim öncelikle amfi olmadan bir setup toparlayıp çeşitli bar sahnelerinde keyifli bir ton elde etmek, ilerleyen süreçte ise bir amfi edinip evimde keyifle gitarımı çalmak.
Başlangıç olarak prosesörüm ile birlikte kullandığım Cry Baby 535q wah pedalım var.
Sisteme direkt girebileceğim bir setup için yola çıkıyorum şimdilik. Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum :)

Öncelikle, pedal boyutunda bir poweramp almanız gerekiyor. Electro-Harmonix'in böyle bir poweramp pedalı mevcut. İkinci elde oldukça uygun bir fiyata düşürebilirsiniz. Wah pedalınız güzel. Drive (veya distortion) pedalı ise müzik tarzınıza göre değişebilir. Rockfabrik'in ürünleri inanılmaz başarılıdır. Tavsiye ederim kirli soundlar için.

Amfisiz toplayacağın analog setup bence çöptür...
Amp tabiki şart ama taşıması çok zor oluyor. Bence en iyi çözüm analog setupdan ziyade çok iyi bir prosesör ya da laptop+ses kartı+güzel bir simulasyon yazılımı (bias 2, amplitube, vs. gibi). Ama dediğiniz gibi taşıması sorun olmayacaksa tabiki bir lambalı ampın yerini hiçbir şey tutamaz...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Amp tabiki şart ama taşıması çok zor oluyor. Bence en iyi çözüm analog setupdan ziyade çok iyi bir prosesör ya da laptop+ses kartı+güzel bir simulasyon yazılımı (bias 2, amplitube, vs. gibi). Ama dediğiniz gibi taşıması sorun olmayacaksa tabiki bir lambalı ampın yerini hiçbir şey tutamaz...
Dediğim gibi ilerleyen süreçte zaten amfi edinmek gibi bir planım var. Zaten yaklaşık bir buçuk iki sene kadar barlarda aktif müzik yapacağım, planım bu yönde en azından. Bu süreçte beni idare edecek şekilde birşeyler kurmak istiyorum.

Taşıma zorluğunu ortadan kaldırmak için bence tonal anlamda en iyi çözüm lunchbox bir kafa amfi + pedal setup + loadbox + cab sim.

Prosesesörün direct PA çıkışı varsa gayet güzel olur. Çaldığın türe göre bir kaç overdrive veya distortion, bir booster, FX send return üzerinden chorus, flanger, delay, reverb filan mis gibi olur. Amfisiz olmaz diyenlere bakma. Sen istedikten sonra olur. Youtube'de That Pedal Show var, onu biraz seyret.

İlerde bir lambalı amfi alırsın kullandığın pedallar, çaldığın tür ve gitara uyuşan. Veya Vox Adio, Katana Air, Marshall Code, Yamaha THR serisi, Fender Mustang gibi bir sürü modelleme yapan amfi var ev için. Vox Valvetronix'de gayet iyi.

Geri