RoomieOffical'in sesine sahip olabilmek için ses teli ameliyatı olmam gerekir mi?

Merhaba. RoomieOffical adında bir YouTuber şarkıcı var. Kendisi Düşük yada Orta değil, tam bir Yüksek tenor olduğundan sesi oldukça seviliyor ve sesinin rengi özellikle kabul görmüş durumda. O sese sahip olmak, tıbbi müdahalelerle mümkün müdür?

RoomieOffical'ın "Tek insan 43 ses" adlı videosu:

Böyle birşey buldum, güvenilir mi? Ses Estetiği İle İdealinizdeki Sese Kavuşabilirsiniz

Tansu Çiller'e benzemek için estetik ameliyat yaptıran bir manken vardı o geldi aklıma nedense. Yani ne bileyim örnek alınacak tonla müzisyen varken...

Bu adamın sesi oldukça sevilmiyor, tüketiliyor. 43 ses teşebbüsünün yarısı traş hatta, özellikle 4.26'da 'cringe'lere gark oldum. Çok değil 5-6 yıl sonra bu eleman kimsenin umrunda olmayacak çünkü kitlelerin önüne "alın bunu tüketin" diye yeni figürler atılacak.

Eğitim almak yerine her yolu denemeye meyillisin anladığım kadarıyla. Özel bir yeteneğin veya yatkınlığın olsaydı şimdiye farketmiş olurdun(k) bence. Daha ergenliğe girmemiş tonla genç/çocuk eğitim almadığı halde senden kat kat daha iyi okuyor. Müziğinle anılmak/tanınmak ve bu insanların arasında yer edinmek istiyorsan tek seçeneğin eğitim almak (onun da garantisi yok hatta), tıbbi müdahale, soğuk buhar vs. değil. İnternette tanımadığın, hangi konuya ne kadar vakıf olduğunu bilmediğin insanlardan da tıbbi tavsiye istiyorsun. Müzisyen değil de "wannabe" olmak istiyorsan buyur tabi.

Bence bu sefer sen bize öncülük yap bu konuda, tıbbi müdahale yaptırırsan beklentilerinin ne kadar karşılandığını bize bildir.

Tansu Çiller'e benzemek için estetik ameliyat yaptıran bir manken vardı o geldi aklıma nedense. Yani ne bileyim örnek alınacak tonla müzisyen varken...

Bu adamın sesi oldukça sevilmiyor, tüketiliyor. 43 ses teşebbüsünün yarısı traş hatta, özellikle 4.26'da 'cringe'lere gark oldum. Çok değil 5-6 yıl sonra bu eleman kimsenin umrunda olmayacak çünkü kitlelerin önüne "alın bunu tüketin" diye yeni figürler atılacak.

Eğitim almak yerine her yolu denemeye meyillisin anladığım kadarıyla. Özel bir yeteneğin veya yatkınlığın olsaydı şimdiye farketmiş olurdun(k) bence. Daha ergenliğe girmemiş tonla genç/çocuk eğitim almadığı halde senden kat kat daha iyi okuyor. Müziğinle anılmak/tanınmak ve bu insanların arasında yer edinmek istiyorsan tek seçeneğin eğitim almak (onun da garantisi yok hatta), tıbbi müdahale, soğuk buhar vs. değil. İnternette tanımadığın, hangi konuya ne kadar vakıf olduğunu bilmediğin insanlardan da tıbbi tavsiye istiyorsun. Müzisyen değil de "wannabe" olmak istiyorsan buyur tabi.

Bence bu sefer sen bize öncülük yap bu konuda, tıbbi müdahale yaptırırsan beklentilerinin ne kadar karşılandığını bize bildir.
Zaten farkındayım fakat elindeki doğuştan enstrumanın eğer dünyanın en güzel sesi değilse, yeteneğin olsa bile bir yere kadar geliştirebilirsin değil mi?

ap bu konuda, tıbbi m

Bu arada anladım eğitime ihtiyacım var ama imkanlarım olsa keşke.

Merhaba. RoomieOffical adında bir YouTuber şarkıcı var. Kendisi Düşük yada Orta değil, tam bir Yüksek tenor olduğundan sesi oldukça seviliyor ve sesinin rengi özellikle kabul görmüş durumda. O sese sahip olmak, tıbbi müdahalelerle mümkün müdür?

RoomieOffical'ın "Tek insan 43 ses" adlı videosu:

Böyle birşey buldum, güvenilir mi? Ses Estetiği İle İdealinizdeki Sese Kavuşabilirsiniz
Gerçekten tıbbi bir cevap almak için sorduysanız cevaplıyorum : HAYIR

Peki konservatuvarda bu işte tamamen profesyonel olabilmek için eğitim alabilir miyim? Babam hep sesimin sıradan bir insan sesi olduğunu, konservatuvarda kabul göremeyeceğim için eğitim alamayacağımı söylemişti. Bu tür eleştiriler beni psikolojik olarak bitiriyor zaten. Üstelik hala ses hastalığım geçmediği için, ince olan sesim şuan bass gibi bozuk bir şekilde çıkıyor. Buna da ses çatallanması adı veriliyor... O kadar su içiyorum hala bir ilerleme yok fakat boğazımın derinlerinde, hafif bir yanma hissi var. Küflerden kaynaklı bir enfeksiyon olduğundan korkuyorum.

Önümde bunca engeller varken, sevdiğim hiçbirşeyi yapamamak benim moralimi öyle bozuyor ki... Hele birde ses tellerimde çatallanmalar başlayınca...

Kardeşim kafadan çizmişsin demek istiyor insanlar, ya çok aptal bir insansın yada dalga geçiyorsun burada 2sinden biri. Ciddiysen diye yazıyorum ; git bir ses hocasına anlat derdini akıl danış, internetten kendi kendine teşhis koymayla olacak işler değil bunlar. Herkesin sesi 4-5 oktav olacak herkes şarkıcı olacak diye bir kaide yok bu hayatta, eğitimle sesini doğru kullanmayı öğrenince elbet bişeyler söylersin ama gidipte 0 dan 100 km e 1 saniyede çıkma peşine koşma. Ses tellerine zarar verirsin bekledikçe beklersin sonra kullanabilmek için. Acayip takıntı yapmışın, yaptığın aptal davranışların, yazıların ve attention hoe luğun zirvesinde olduğunun farkına varamıyorsun, vokal forumu değilki burası kimse sana akıl versin.

50 lira koy cebine git bir vokal koçuna yalvar yakar derdini anlat akıl danış.

Burada yazarak, birilerinden gelecek cevaplara bel bağlayarak olacak iş değil senin derdinin çaresi. Hayatta her zaman 3-4 tane planın olsun, biri tutmassa diğerine bakarsın, sadece bir tane şeye bel bağlama.