RoomieOffical'in sesine sahip olabilmek için ses teli ameliyatı olmam gerekir mi?

Sevgili kardeşim! Sıradan bir insan olmak kötü bir şey değildir. Seni sevenlerin ve sana yakın olanların sözlerine değer ver. Çünkü onlar, sana değer verdikleri için seninle ilgili genelde gerçekleri söylerler. Tıbbi müdahaleye ise, sadece sağlığın için en son çözüm olarak başvur. Sonra "Dimyata Pirince Giderken Evdeki Bulgurdan Olma"... Sağlıcakla kal!

Sevgili kardeşim! Sıradan bir insan olmak kötü bir şey değildir. Seni sevenlerin ve sana yakın olanların sözlerine değer ver. Çünkü onlar, sana değer verdikleri için seninle ilgili genelde gerçekleri söylerler. Tıbbi müdahaleye ise, sadece sağlığın için en son çözüm olarak başvur. Sonra "Dimyata Pirince Giderken Evdeki Bulgurdan Olma"... Sağlıcakla kal!
Ben sıradandan daha iyilerden olmayı tercih ediyorum. Genelde bu tür ve türevi insanlara "Alfa" terimini kullanıyorlar. Yani ismimde olduğu gibi çok Erdem'li, çok kültürlü ve çok eğitimli anlamında vs.

Aslında her insan standardın üstünde olmak isterler fakat bazı insanlar üşenir ama ben üşenmek istemiyorum bu konuda.

Sesimde hastalık yokkenki haline bakın:

Buda sesim o gün konuşmakta bile zorlandıracak hale geldikten sonraki ciddi ses çatallanması örneği:

(Alper Yılmaz diye bir şan hocası vardı Youtubede ama benle ilgilenmedi)
Ses hastalığım öyle hafife alınabilecek birşey değil gibi. Aradaki fark devasa.

Kafanda deli sorular:

1) Babamı mı dinliyim? Forumu mu dinliyim? Kendimi mi dinliyim?
2) Ameliyat mı? Şan dersi mi?
3) Konuşsam geçer mi geçmez mi?

Niye anti-depresan? Kafan rahat olmadan müzik falan uğraşamıyorsun...

Kafanda deli sorular:

1) Babamı mı dinliyim? Forumu mu dinliyim? Kendimi mi dinliyim?
2) Ameliyat mı? Şan dersi mi?
3) Konuşsam geçer mi geçmez mi?

Niye anti-depresan? Kafan rahat olmadan müzik falan uğraşamıyorsun...
Anlıyorum evet sakin olmam gerekiyor. Bu arada aradaki ses farkına bakın. Ciddiyim kulak burun boğaza gittim adam beni öyle saldı. Tek dediği sesini dinlendir dedide. Aradan 5 ay geçti hala sıkıntım devam ediyor. Söke'de Egemed diye bir özel paralı hastane var. 60 TL yatırdık yani düşünün. Ancak o adam sadece boğaz kamerasıyla baktı ses tellerime ve şöyle böyle aşınmış dedi o kadar. Tamam da bu benim ses sorunuma çözüm değil, bu sadece analiz. Kulak Burun Boğazların tek yapabildiği bu mu?

Bak ne diyeceğim. Biraz doktor forumları? Kendi başına yanlış teknikler ile zorlarsan doğal olarak sonucu bu oluyor...

Kulak burun boğaz doktoru ve şan hocası haricinde kimse net birşey söyleyemez, özellikle de sağlık sorunun hakkında. O yüzden tavsiyem, bu ikisi ile direk olarak yüz yüze iletişime geçmen.

Ha bir de son birşey, bu alfa/beta muhabbetini yanlış anlayıp (üstteki %20lik kısıma girmek istiyorum demis olmana hitaben) çevrendeki insanları kaybetme.

Ses tellerinin bulunduğu yerlerde büyük ihtimalle mukus/balgam var geniz akıntısı nedeniyle. Ayrıca boğazın derinlerinde de hafif bir yanma hissi var zaten.
Eğer bu işte ciddiyseniz ben size hem çok iyi bir vokal koçu olan, hem de bir KBB uzmanı ile birlikte seminerler de vermiş ve bu işin anatomisinden de anlayan birisini önerebilirim. Erdem Serhan Şide-Çağdaş Şan Atölyesi diye bakın. Gayet hesaplı fiyatları ve çok iyi bir eğitici kendisi.
Babanızı boş verin. Herkesin sesi sıradandır, sesinizi keşfetmeden potansiyelinizi bilemezsiniz.

@barrios

Bu konu aynı gitar önerisi muhabbeti gibi. Her tavsiyeye rağmen bildiğini yapacak.

Gitarda, gitarın içine ediyoruz. Seste sağlığımızın. Gayet bilinçsizlik var.

Ben sıradandan daha iyilerden olmayı tercih ediyorum. Genelde bu tür ve türevi insanlara "Alfa" terimini kullanıyorlar. Yani ismimde olduğu gibi çok Erdem'li, çok kültürlü ve çok eğitimli anlamında vs.
Aslında o terminoloji hayvanlardan gelir. Alfa erkek, sürüsüne liderlik eden ve bildiğin damızlık konumdaki hayvandır. İnsanlara uyarlanması ise basbayağı erkek egemen ve maço kültürünün uzantısıdır.
Mesajlarınızda başından beri fazlasıyla yüzeysel ve şekilci takıntılar var. Bunlar "erdemli-kültürlü-eğitimli" insan idealleri ile örtüşmüyor. Öyle sanıyorum ki size rehberlik edecek insan da yok etrafınızda, bu nedenle yanlış şeylere odaklanıyorsunuz gibi geliyor.

Aslında o terminoloji hayvanlardan gelir. Alfa erkek, sürüsüne liderlik eden ve bildiğin damızlık konumdaki hayvandır. İnsanlara uyarlanması ise basbayağı erkek egemen ve maço kültürünün uzantısıdır.
Mesajlarınızda başından beri fazlasıyla yüzeysel ve şekilci takıntılar var. Bunlar "erdemli-kültürlü-eğitimli" insan idealleri ile örtüşmüyor. Öyle sanıyorum ki size rehberlik edecek insan da yok etrafınızda, bu nedenle yanlış şeylere odaklanıyorsunuz gibi geliyor.
Doğru söylediniz aslında. Bana rehberlik eden kimsem yok zaten. Zaten açık liseye gidiyorum bu yaşımda (19) ve asosyalim.

Aynı şeyi üstte de bir sürü kişi demiş olmasına rağmen arkadaş hala ısrarcı, neden bilmiyorum.

Keşke kendini müzikte geliştirmek adına da bu kadar ısrarcı olsaydı..
Zaten geliştiriyorum ama ses kartımın bozuk olması sebebiyle müzikle ilgili pek birşey yapamıyorum. Ses kartım yandığından, hiç ses vermediğinden sesi WIFI üzerinden telefona aktarıp, bilgisayardaki sesi baya gecikmeli bir şekilde alabiliyorum. Bu gecikme, genellikle MIDI dosyaları hazırlarken işimi oldukça zorlaştırıyor.

Yani demek istediğim; burdaki insanlar sana tam olarak sağlığın hakkında bir yorum yapamaz. KBB doktoru ve vokal koçu tek çare. Burda açtığın başlığı bir basscı olarak kendime lanse etsem aynen şöyle birşey çıkardı: "Steve Harris gibi bass çalmak için parmaklarımı ameliyat ettirmeli miyim?". Ve insanlar haklı olarak benle de dalga geçerdi.

Bir de idollerini bire bir kopyalamamaya çalış. Herkes vokal konusunda attığın adam gibi olacak diye bir şart olmadığına göre, kendi elindeki imkanlarınla kendi tarzını oluşturmalısın bana kalırsa.