RoomieOffical'in sesine sahip olabilmek için ses teli ameliyatı olmam gerekir mi?

Öyle konular açmam demek insanların beni takmaması gerektiği anlamına mı geliyor?

Bir abin olarak cevap vermek istiyorum diye lafa girecem klişe olacak ama,

Bir abin olarak diyorumki, 12 yaşında çocuk gibi davranırsan insanlar seni kale almaz. Hepimiz senin yaşlarından geçtik, sen daha yeni bir nesilsin bizlere göre, belki doğru düzgün arkadaş çevren olmadı, sana hayır diyebilecek bazı şeylerin yanlış olduğunu karakterine katabilecek rol modellerin olmadı çevrende, olabilir. Buradaki çoğu kişi günümüz gençliğinden daha şanslı bir ergenlik-yetişkinliğe giriş çağı geçirdi bizler şanslıyız o konuda, çoğumuz sokaklarda-mekanlarda büyüdük, bazı şeyleri filmlerden dizilerden değil, direk görerek yaşayarak öğrendik.

Sana tavsiyem kendini geliştir biraz (kafanı, insanlara karşı tavrını, toplum normları vs), aç imdb top 250 filmleri izle bitir (oyuncuların film sonrası verdiği röportajları da izle, o karakterde ne anlatmak istediklerini nası bir ruh vermek istediklerini anlatırlar genelde. ingilizcen varsa tabi anlayabilecek kadar)

3-5 tane tolstoy dostoyevski nietzsche kitabı oku. Bu çocuksu tavırların-açtığın konuların ve ilgi odağı olma çaban yüzünden dalga geçiliyosun farkında değilsin.

Bu tamamen doğuştan gelen yetenektir. Olmayan vasıflarımızı doğa dışı hareketlerle oldurmaya çalışırsak sonucu hüsran olacaktır.

Tahminimce okb (obsesif kompulsif) bozukluk) + asosyal kişilik bozukluğu + narsistik kişilik bozukluğu (grandiyöz hezeyanların baskın olduğu) rahatsızlıklarının birkaçı ya da tamamı mevcut.
Psikotik bozukluk da mevcutsa rahatsızlık tablosu ağırlaşabilir.Bu saydıklarımın hepsi tıbbi tedavilerle ve terapilerle kısmen ya da tamamen düzelebilen durumlardır.

Yazdıklarından anladığım kadarıyla bazı risk faktörleri de mevcut (yaş aralığın,ailevi ilişkilerin ve sosyal medya kullanımın vb,)

Sana bir doktor olarak tavsiyem lütfen tıbbi destek al.devlet hastanelerinde ve ruh sağlığı hastanelerinde ücretsiz sağlık hizmeti alabilirsin.182’yi arayıp randevu alman yeterlidir.19 yaşında olduğun bilgisi doğruysa sağlık kurumuna başvurabilirsin.Ama tavsiyem ailenle birlikte gitmen olacaktır.

Doktor değilim ama bana da öyle geliyor.Bunda utanılacak birşey de yok.Bu yazdıkların hastalığın yüzünden .Arkadaşlar konuyu bilmedikleri için gereksiz yükleniyolar.Bence yardım almalısın.

Yav millet nelerle uğraşıyor sen nelerle uğraşıyorsun? Adamın kolu bacağı iş kazasında kopuyor, kırılıyor ''evimi nasıl geçindireceğim?'' diye düşünüyor sen her gün başka bir sanatçının sesine sahip olmaya çalışıyorsun. Hiç Allah vergisi diye bir tabir duymadın herhalde?
Daha bugün okudum Gaziantep'te basit bir bademcik ameliyatı geçiren 4 yaşındaki çocuk doktor hatası, ihmal ya da kader ne derseniz deyin görme yetisini ve vücut fonksiyonlarının %94'ünü kaybetmiş. Bu çocuk ne yapsın? Bu çocuk da senin benim yaşlarıma gelecek o zaman ne yapacak? Ailesi ne yapacak?
Demem o ki hayata dar açılardan bakma bu kadar baskı altına sokma kendini bırak sesin nasılsa öyle kalsın şarkı söylerken doğal ve olduğu gibi söyle. Başka şeylere yönel mesela? İlla ünlü bir şarkıcıya benzer sese sahip olmak için şartlandırma kendini. Önünde uzun bir yol var ciddi anlamda yeteneğin olan şeylere yönel şarkı söylemekte senin için bir hobi olsun profesyonel şarkıcı olmak zorunda değilsin.

Yav millet nelerle uğraşıyor sen nelerle uğraşıyorsun? Adamın kolu bacağı iş kazasında kopuyor, kırılıyor ''evimi nasıl geçindireceğim?'' diye düşünüyor sen her gün başka bir sanatçının sesine sahip olmaya çalışıyorsun. Hiç Allah vergisi diye bir tabir duymadın herhalde?
Daha bugün okudum Gaziantep'te basit bir bademcik ameliyatı geçiren 4 yaşındaki çocuk doktor hatası, ihmal ya da kader ne derseniz deyin görme yetisini ve vücut fonksiyonlarının %94'ünü kaybetmiş. Bu çocuk ne yapsın? Bu çocuk da senin benim yaşlarıma gelecek o zaman ne yapacak? Ailesi ne yapacak?
Demem o ki hayata dar açılardan bakma bu kadar baskı altına sokma kendini bırak sesin nasılsa öyle kalsın şarkı söylerken doğal ve olduğu gibi söyle. Başka şeylere yönel mesela? İlla ünlü bir şarkıcıya benzer sese sahip olmak için şartlandırma kendini. Önünde uzun bir yol var ciddi anlamda yeteneğin olan şeylere yönel şarkı söylemekte senin için bir hobi olsun profesyonel şarkıcı olmak zorunda değilsin.
hocam konuyu açan arkadaşın da psikolojik sorunları yok değil.çok de şeyapmamak lazım.

Ses tellerinin aşınması, zarar görmesi normal. Sen kendi sesinle şarkı söylemiyorsun. Sesini başkasına benzetmeye çalışıyorsun. Sesini birine benzetmeye çalışmak yerine şarkıları kendi sesinle söyle. Sırf sesinle oynamak için söylediğin şarkılarda anlam vs. kalmıyor. Sesin öyle kötü değil. Ama duyguyu vererek, söylemeye çalış. Bu ülkede kimler kimler şarkı söylüyor. Öyle ses teli ameliyatı falan kasmana gerek yok.

Hocam selamlar, Freddie Mercury'nin sesine nasıl sahip olabilirim? Yaşım 34 bir otuzdört sene daha merzifon eşşeği gibi bağırsam olur mu ?
Saygılar! 🤣🤣🤣