Neck dive

iyi günler, neck dive olayını bugün ilk defa gördüm. Çoğu gibson SG ‘de olduğunu duydum. SG almak istediğim için meraklandım şimdi. Bildiğim kadarıyla açıklayayım şu sıkıntıyı: Bazı gitarlarda neck gövdeden daha ağır olduğu için strap ile çalarken neck aşağı kayıyor. E bu da baya zorluk çıkarıyo haliyle :/ SG ‘nin hangi modelleri bu açıdan sağlamdır? Bu konuda bilgili arkadaşlar yardım ederse sevinirim.

Tüm SG'lerde var ama özellikle hafifletilmiş gövdeye sahip olanlarda inanılmaz boyutta. Zaten SG'nin nesini hafifletiyorsun o da ayrı Gibson saçmalığı. Ayakta çalarken çözüm zor değil, askı pininin yeri değiştirilebilir, control cavity bölümüne ağırlık konabilir, askıya ağırlık bağlanabilir ama otururken büyük bela. Bu çözümlerin hiçbiri otururken çözüm olmuyor, belki control cavity bi miktar kurtarır ama sapı sürekli sol elle desteklemek ya da sağ kolla gövdeye baskı uygulamak tam bir işkence.

Epiphone SG'de bu durum saka gibiydi. Sap beyzbol sopası gibi hissiyat verip aşağı düşme eğiliminde kallavi sap iken, govde ince hafif narin birey. Sapa govde takmışlar gibi, oturarak çalmak imkansız. SG'nin kendine has havası olmakla birlikte, nasil derler, alışmak sevmekten daha zor geliyor.

Bende de epiphone sg g400 var. Otururken şahsen zorluk çekmiyorum sanırsam gitar çalmaya başladığımdan beri bu gitara alıştım fakat ayakta neck dive problemi sıkıntı çıkarıyor.

iyi günler, neck dive olayını bugün ilk defa gördüm. Çoğu gibson SG ‘de olduğunu duydum. SG almak istediğim için meraklandım şimdi. Bildiğim kadarıyla açıklayayım şu sıkıntıyı: Bazı gitarlarda neck gövdeden daha ağır olduğu için strap ile çalarken neck aşağı kayıyor. E bu da baya zorluk çıkarıyo haliyle :/ SG ‘nin hangi modelleri bu açıdan sağlamdır? Bu konuda bilgili arkadaşlar yardım ederse sevinirim.

2016 Gibson SG Standard T modelini çalıyorum. Neck dive problemi yok.
(Hiç hafif bir gitar değil kasasına göre)

Geri