Alım-satım sürecinde başınıza gelen ilginçlikler

Gayet iyi demişim hahhhshdh hak edene hak ettiği gibi konuşmuşum anlayacak kapasite yoksa yapacak bi şey de yok. Söylemek istediğim her şeyi söyledim, bir önceki mesajda ne kadar uzatabilirsin diye denedim ve kendi saçma mesajlarını kendin paylaştın hahshdh. Manipüle etmeye kalkmadan önce manipüle ediliyor musun ona bi bak. Hadi canım, hadi güzelim...

Can sıkıntısından okudum konuşmanın tamamını da tamamen haksızsın ve kayıtlar ile kanıtlanmış, hala çıkıp konuşuyor olman inanılmaz bir şey ben olsam hesabımı silerdim utancımdan.

Milletin laf olsun torba dolsun diye ilanları favoriye eklemesi. Sahibinden üzerindeki ilânlarımı yayından kaldırıyorum, üzerinden 3-4 ay geçiyor hala favori sayısı aynı. Favoriye ekleyip sonra ilanı takip etmeyen ya da sıfırının %10'u fiyatına düşerse alırım diye bildirim bekleyen boş insanlarla dolu ortalık.

Letgo'da da bir gitarı favoriye eklemiştim. Daha sonra bu gitarın sahibi benim sattığım gitarı favoriye ekledi. İsterseniz takas yapabiliriz diye mesaj attım. Kısaca anlatayım, sıfır fiyatlarının arasındaki farkı vereyim teklifini bile yaptım ama arkadaş yanaşmadı. Ben ucuza koymuştum, kendisi de pahalıya koymuş ve bu farkı isteyip durdu. Yahu dedim sen de favoriye eklemişsin, niye böyle işi yokuşa sürüyorsun? Öylesine kenarda dursun diye favoriye ekliyormuş. :)

WG7bS7.png
Bugün yaşadığım ilginç bir konuşma.

bu ara konuşup anlaştıktan hatta gün belirledikten sonra durduk yere ilanı kaldıranlar, ya da bir anda fiyat yükseltip ölü taklidi yapanlar peydahlandı. Ha bir de geçen gün usa strat ile takasa açık tuttuğum ilana gelip çin squier önerdiler. usaler pahalı bakın bu meksika tokatlıyor harika falan yazıyor bir de... bitmiyorlar gerçekten

İlk sahibinden yazdım, 1 gün sonra cevap gelmeyince letgodan yazdım, yine cevap gelmeyince ertesi gün wp'den yazdım ama görmesine rağmen cevap gelmedi. Bazıları fena tok satıcı galiba. :D

Son düzenleme:
Haftasonu sahibindende bir gitar için pazarlık yapıp anlaştık. Ben Ankara'daydım, İstanbul'a geleceğimi söyledim. Tamam dedi arkadaş, saati sordu, evden ona göre çıkacağım dedi. Saatine kadar anlaştık, geldim İstanbul'a, mesaj attım mesaj ulaşmadı görünüyor. Aradım açmadı, daha sonra aradım meşgule düşüyor direkt. Biraz sonra WhatsApp profil fotosu kayboldu. Arkadaştan aradım onu da açmadı, sonra arkadaşın numarayı da engelledi. Ben hala bekliyorum gelecek alışverişi gerçekleştireceğiz diye. Şimdi bu adama ne yapılır, bana bir akıl verin.

Haftasonu sahibindende bir gitar için pazarlık yapıp anlaştık. Ben Ankara'daydım, İstanbul'a geleceğimi söyledim. Tamam dedi arkadaş, saati sordu, evden ona göre çıkacağım dedi. Saatine kadar anlaştık, geldim İstanbul'a, mesaj attım mesaj ulaşmadı görünüyor. Aradım açmadı, daha sonra aradım meşgule düşüyor direkt. Biraz sonra WhatsApp profil fotosu kayboldu. Arkadaştan aradım onu da açmadı, sonra arkadaşın numarayı da engelledi. Ben hala bekliyorum gelecek alışverişi gerçekleştireceğiz diye. Şimdi bu adama ne yapılır, bana bir akıl verin.
Sahibinden üzerinden kamuya açık olduğu şekliyle kim olduğunu belirtebilirsiniz. En azından başkasına bu numarayı çekemez bir daha.

Olcay Ç diye biri, gitar eski bir japon jackson'dı. Adam sandık güvendik sözüne. Kibar kibar da yazdı. Neyse çıkar karşısına bir yerden bunun acısı. Ben de bolt on yerine neck thru bir model alırım diye sinirlerime hakim olmaya çalışıyorum.

Ağzına kadar modifiyeli Epiphone Les Paul Custom koymuştum ilana.Slash set manyetikler gotoh köprü gotoh burgular Graphtech eşik Cts potlar dimarzio elektronikler gırla gidiyordu gitarda.Prestige serisi GRG 121 ile takas teklifi gelmişti.Prestige ? Grg ? Ney ?

Ağzına kadar modifiyeli Epiphone Les Paul Custom koymuştum ilana.Slash set manyetikler gotoh köprü gotoh burgular Graphtech eşik Cts potlar dimarzio elektronikler gırla gidiyordu gitarda.Prestige serisi GRG 121 ile takas teklifi gelmişti.Prestige ? Grg ? Ney ?
Prestige GRG, sanırım Japon yapımı Çin malı gibi bir şey oluyor 🤣

Geçmiş yıllarda bir gitar için konuşup anlaşmıştık satıcıyla, buluşma günü aradığımda “Dostum benim apandisitim patladı ya, birkaç gün hastanede yatacağım” deyince hem adama üzülmüştüm, bir yandan da düşünüyorum acaba gitarı ne zaman alabilirim diye sorsam hayvanlık olur mu diye. Öyle gitti o gitar, ben darlamak istemedim, o da geri dönmedi. Şimdi aklıma gelince bir sorguladım gerçekten patlamış mıydı acaba.
Patlamıştır yahu.

Geri