Bohemian rhapsody Amfi ayarları

Bohemian rhapsody çalmak istiyorum gitarım epiphone les paul amfi ayarları konusunda gelişmeye çalışıyorum bana solo partisyonu için ayarları atacak biri olursa çok sevinirim

Direkt olarak "Amfi ayarı şudur." diyemeyiz. Her gitarın ve amfinin tonu farklıdır. Mesela örnek vermem gerekirse elimde şuanda 3 tane elektro gitar bulunmakta, amfinin eq ayarı aynı olmasına rağmen tonlar farklı oluyor. Bir tanesinin tonu mid scooped ve daha hi-gain iken, diğerinin tonunda mid ön planda. Aynı sekilde Mesa Boogie ile Marshall'ı kıyasladığımızda yine dağlar kadar fark oluyor ayarları aynı olmasına rağmen.

Yani diyeceğim, amfinin bütün knoblarını saat 12 yönünde ayarla ve şarkıyı dinleyerek kendi gitarına ve amfine göre knobları açarak ya da kısarak yakın bir ton olustur.

Amfiden amfiye ayarlamalar çok farklı olacaktır tabi ama bu solonun bir Vox ile kayıt edildiğini düşünürsek (yani cayır cayır İngiliz tonu); treble'ı saat 9-12 arası, bassı 12-3, midi de 3 veya daha fazla da olabilir... Drive olarak da çok abartılı gaini olmayan bir ton duyuluyor. Yani birebir o tonu yakalamak mümkün olmadığı gibi @Orkun 'un dediği gibi amfiden amfiye değişir. Bunlar benim ayarlarım. Tabi işin içinde bir de Red Special var 🙂

Geri