Lütfen bakın, yardım gerekli

Öncelikle şunu söyleyeyim gitar çalmayı henüz bilmiyorum. Cuma günü bir elektro gitar aldım modeli Schecter c1 lakin kafamda bir kaç soru var.

1. Gitarın humbuckerlarından biri daha yüksek yani tellere daha yakın bu normalmidir veya bi sorun oluştururmu ?(resim kısmına ekledim)

2. Amfide iki adet kontrol düğmesi var(delay, ecolayzer) bunlardan delayı kapatmama rağmen sesler çok fazla uzuyor yani özellikle distortionda kuru gürültü gibi çıkıyor ses.
Yardımcı olursanız sevinirim bu işlerde henüz yeniyim

Son düzenleme:
manyetikler gayet normal.

amfi ile ilgili sıkıntını anlamadım, yeni başladıysan gitardan zaten düzgün ses çıkaramassın. distortion lı çalıyorsan ve akor vs bastıysan o sesler karman çorman gelir kulağına, bazı telleri susturman gerekir elinle.

ses kaydı veya video atarsan daha iyi anlaşılır ne demek istediğin.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
manyetikler gayet normal.

amfi ile ilgili sıkıntını anlamadım, yeni başladıysan gitardan zaten düzgün ses çıkaramassın. distortion lı çalıyorsan ve akor vs bastıysan o sesler karman çorman gelir kulağına, bazı telleri susturman gerekir elinle.

ses kaydı veya video atarsan daha iyi anlaşılır ne demek istediğin.
Örneğin nothing else matters in introsunu çalarken ilk 3 vuruşun sesi çok uzadığı için diğer sesler duyulmuyor neredeyse, gök gürültüsü gibi bişey çıkıyor ortaya

Geri