bu şekilde fret aşınması normal midir?

selamlar sevgili dostlarım, abilerim, ablalarım.

elektrik gitara henüz yeni başladım sayılır. gitarımın fretleri yaklaşık 10 aylık sık bir kullanımdan sonra bu şekilde düzleşmeye/erimeye başladı. çalarken henüz bir problem yaşamadım sormak istediğim şey bu normal mi? eğer normal değilse ne yapabilirim? tellerimi birkaç haftada bir değiştirmeye özen gösteriyorum her çalımdan sonra kuru bir bezle telleri ve klavyeyi nazikçe temizliyorum fakat açıkçası çalarken biraz hoyrat kullanıyorum çok fazla bend yapıyorum. yorumlar için ve değerli vaktinizi bana ayırdığınız için teşekkür ederim güzel günler iyi çalışmalar dilerim.

126958

Ucuz gitarlarda yumuşak alaşımlı fretler takılabiliyor + bol bend demek zaten iki metali birbirine sürtmek demek + acemilik dönemindeki sert tuşe = gayet normal dostum. Önemli olan doğru çalım tekniğini kavrayıncaya kadar çalışmak. Fretler erisin varsın, no problem.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Ucuz gitarlarda yumuşak alaşımlı fretler takılabiliyor + bol bend demek zaten iki metali birbirine sürtmek demek + acemilik dönemindeki sert tuşe = gayet normal dostum. Önemli olan doğru çalım tekniğini kavrayıncaya kadar çalışmak. Fretler erisin varsın, no problem.

öncelikle çok teşekkür ederim alakanız ve değerli vaktinizi bana ayırdığınız için. artık atın ölümü arpadan olsun diyerek eskiteceğiz o halde. evet gitarım eski kendi sitesinde dahi bulamıyorum. zamanının ucuz gitarlarından olsa gerek ben de ikinci el üzülmeye bile değmeyecek bir fiyata almıştım ama belki toy olduğumdan gitarımla çok duygusal bir bağ kurdum sanırım ileride bakımlarını aksatmamak kaydı ile manyetiklerini ve fretlerini değiştirerek başka gitar alsam bile bunu da çalmaya devam edeceğim. tekrar çok teşekkür ederim kendinize iyi bakın güzel çalışmalar güzel günler dilerim.

Geri