Canlı müzik

Herkese merhaba , canlı müzikle ilgili bilinmesi gereken iyi kötü yanlarını tecrübe sahibi kişilerin yorumlarıyla bekliyorum her yönüyle ilgili olabilir, şimdiden teşekkürler.

Benim düşüncelerim; hiç sahne tecrübesi olmayan biri iseniz kendinizi geliştirmek için güzel bir fırsat. Kendi grubunuz ile yapacaksanız bu işi (yani bir akustik gitar ile tek başınıza değil) grup uyumunu yakalamanız için de iyi bir idman olacaktır. Tabi ki çalışacağınız mekan ile de doğru orantılı bu durum. Mekanın imkanları ne kadar iyiyse size artısı da o ölçüde olacaktır. Kötü yanları kendinizi istek şarkılara hazırlayın 🙂. Kişiye göre değişir tabi ama hazırladığınız setliste bağlı kalmayı seven bir ekipseniz bu durum baya can sıkabiliyor, hele bir de istek yapan kişiler ısrara kadar götürüyorsa. En önemlisi de paranızı almanız. Mekanların "bu gece sizi deneyelim,devamına bakarız" lafına sakın aldanmayın. Nasıl başladıysa emin olun öyle gider, hakkınızı mutlaka alın.

Calı müzik var, canlı müzik var....
Rock orkestrası kurmak, DJ setup u ile müzik yapmak, tek bir akustik gitarı alıp bağdaş kurarak çalmak ta "canlı müzik" tir ... her birinin derdi, kapsamı, içeriği farklı...
Siz hangi "canlı" sınız ? :)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Calı müzik var, canlı müzik var....
Rock orkestrası kurmak, DJ setup u ile müzik yapmak, tek bir akustik gitarı alıp bağdaş kurarak çalmak ta "canlı müzik" tir ... her birinin derdi, kapsamı, içeriği farklı...
Siz hangi "canlı" sınız ? :)
Ben tek gitar canlisiyim ama Akdeniz akşamları tayfasindan😂 değil yani kendi altyapılarim var gitar partisyonlarini üzerine çalmak için ve gitarda da sanırım orta seviye yani solo arpej finger falan şuan perküsyon gitar çalışıyorum yani bu şekilde hiç tecrübem de yok ve nasıl başlangıç yapacağım ile ilgili fikrim de yok maalesef gidip bocalamak istemiyorum tecrübelerinize ihtiyacım var

• Konu Sahibi Konu Sahibi
B
Benim düşüncelerim; hiç sahne tecrübesi olmayan biri iseniz kendinizi geliştirmek için güzel bir fırsat. Kendi grubunuz ile yapacaksanız bu işi (yani bir akustik gitar ile tek başınıza değil) grup uyumunu yakalamanız için de iyi bir idman olacaktır. Tabi ki çalışacağınız mekan ile de doğru orantılı bu durum. Mekanın imkanları ne kadar iyiyse size artısı da o ölçüde olacaktır. Kötü yanları kendinizi istek şarkılara hazırlayın 🙂. Kişiye göre değişir tabi ama hazırladığınız setliste bağlı kalmayı seven bir ekipseniz bu durum baya can sıkabiliyor, hele bir de istek yapan kişiler ısrara kadar götürüyorsa. En önemlisi de paranızı almanız. Mekanların "bu gece sizi deneyelim,devamına bakarız" lafına sakın aldanmayın. Nasıl başladıysa emin olun öyle gider, hakkınızı mutlaka alın.
Bu istek parça muhabbeti çok sorun olur mu sizce mekan için yani bilmiyor olamaz mıyım şarkıyı yada sesim gitmeyebilir tizi pesi nasıl hiç denemeden bir şarkıyı nasıl ilk seferde calabilirim

Geri