J-station

forumlarda rastladım....
bu alet nasıl bırsey bilgisi olan?
vamp yada pod gibimidir?
birde ben bunu amerikada bir arkadasıma gondertsem fiyatta karım zararım nasıl olur(fiyatı hakkında fıkrıniz var mı)

en ucuza zzsounds.com ya da musiciansfriend.com dan bulabilirsin bir de www.froogle.google.com da ismini yazıp arat orada da fiyatları daha ucuza görebilirsin.Yanlız bu yukarıda yazdığım siteler kredi kartını türkiyeden kabul etmiyor.Yani amerikada kayıtlı bir kredi kartıyla dolayısıyla arkadaşının kartıyla almalısın.J stationu denemedim ama işlev açısından pod ve v-amp 2 gibi olduğunu duydum.Ve daha ucuzmuş.
Kolay gelsin

J-Station üretimden kalktı, musiciansfriend de yok. Ben geçenlerde extra ucuza düşürdüm bir adet. Bir süre kullanıp gönderdim sonra. POD dan daha insancıl daha natürel bir alet kanatimce. (POD 1 ile kıyaslıyabliyorum ancak, daha yenilerini kullanmadım )
Ama ne olursa olsun " they are not the real thing"
Yaşanılmaz modeling aletler ile

İstanbul'daysan Zuhal Müzik te bulabilirsin fiyatını bilmiyorum ama peşin ödemede %10-15 civarı indirim yapıyorlar ve taksit kartların da hepsi geçiyor.

Bildiğim kadarıyla Johnson, Digitech ve de DOD aynı firmanın değişik markaları, o yüzden Genesis 3 ile J-Station sound olarak benziyor diyorlar. Eğer J-Station bulamazsan Genesis 3 bulma şansın var hala. Fiyatları oldukça düştü genesislerin. Ben geçenlerde amerika'dan aldım bir genesis 3, j-station kullanmadım hiç.

Modelling olayı bence çok pratik bir olay, Birçok profesyonel kullanıyor modelling olayını stüdyolarda, o yüzden teknolojiyi kullanma taraftarıyım ben de... Örnek vermek gerekirse, ingiliz Total Guitar dergisi her ay bir cd veriyor yanında, çoğu şarkı POD 2 (artık galiba XT kullanıyorlar) ile hazırlanmış oluyor ve de dinlerseniz oldukça profesyonel hazırlanmış şeyler. Acayip iyi bir kulağa sahip olmak lazım gerçeğinden ayırt etmek için.

Eğer iyi bir gitarın varsa modeling olayına girmek mantıksız oluyor. POD a ne taksan aynı sound ediyor. İster çöp bağla ister deluxe strat aletten aynı ses çıkıyor nerdeyse

Yok abi pod xt gelişmiş o zaman çünki biz epiphone les paul(kore)
ile ve single coil orta seviye bi gitarla kullanıyorduk.Sonra bir arkadaştan amerikan stratocaster bulduk inanılmaz farketti.

Geri