Kayıt işine girmek isteyen birine tavsiyeleriniz

Kayıt işlerine gitmek istiyorum. İlk kez girişeceğim. Sahan önceden Irig le hallediyordum. İlk kez ses kartı alacağım. Ne önerirsiniz? PC için hangi yazılım hangi app gerekli? Ve önerileriniz nelerdir?

kayıt işleri?
Senfoni orkestrası mı kaydedeceksiniz? Gitar vokal mi kaydedeceksiniz? Piyano keman mı kaydedeceksiniz? Albüm aranjeleri mi yapacaksınız?
Her birinin ihtiyacı, ekipmanı, donanımı, yetkinliği farklıdır .
Ne amaçla kayıt yapacaksınız? Kendinize bir youtube kanalı açmak ve oradan kayıt paylaşmak mı? albüm kayıtları mı? ya da arkadaşlarınıza dinletmek, kendiniz için kayıtlar almak mı?

Deneyimlerime göre cubase'ye alışmak zor fakat alıştıktan sonra kullanımı çok rahat. Ses kartı için ne kadar bütçeniz var?

Bütçeniz ne kadar bilmiyorum ama ilk olacak ve profesyonelliğe kadar götürecek bir şey istiyorsanız Focusrite Scarlett serisini öneririm, fiyatının hakkını verir.

Kayıt işlerine gitmek istiyorum. İlk kez girişeceğim. Sahan önceden Irig le hallediyordum. İlk kez ses kartı alacağım. Ne önerirsiniz? PC için hangi yazılım hangi app gerekli? Ve önerileriniz nelerdir?
alabildiğin en iyi ses kartını almaya çalış...geri kalan herşey youtube da var...studio one dersleri serisi var çok başarılı ve Türkçe...