Maple klavye görüntüsü hakkında

Merhabalar herkese öncelikle forumda arama yaptım ancak bir bilgiye ulaşamadım.
Sorum şu, internette maple fretboardlı gitarlara baktığımda parıl parıl parlayan bir fretboard var.
Şu an elimdeki gitarım dün satın aldım, sap ve fretboard maple ancak galiba üstündeki ciladan dolayı daha çok sarı veya turuncumsu renk hakim bunun nedeni üstünde ki cila mı ?
İnternete koyulan görseller yanıltıcı mı ? Yoksa gitarı 2.el aldıgımdan dolayı ilk sahibi mi hasar vermiş kimyasallar ile ?

örnek internette ki resim:
lg_9d9d8d5aa46af13bd69595701e8da8b5.jpg

Bende ki gitarın fretboardı

WhatsApp Image 2019-04-24 at 21.51.46.jpeg

fret1.jpeg

Gayet normal, zaten her ağacın dokusu farklıdır, cila da var ve internetteki fotoğraflarda kullanılan profesyonel ışıklandırma yüzünden öyle gozukmustur. Okadar takılma, gitari çal.

Hayırlı olsun gitarın. Konuşmuştuk yanlış hatırlamıyorsam. Memnunmusun?
Maple renk değiştirir bir süre sonra normal. Tekrar cilalanma durumu ise ancak fret değişimi oldu ise gereken bir işlem. Paylaştığın kendi gitarında fret dipleri görünmüyor. Sapın yatay resmi paylaşırsan o konuya netlik kazandırabiliriz.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Hayırlı olsun gitarın. Konuşmuştuk yanlış hatırlamıyorsam. Memnunmusun?
Maple renk değiştirir bir süre sonra normal. Tekrar cilalanma durumu ise ancak fret değişimi oldu ise gereken bir işlem. Paylaştığın kendi gitarında fret dipleri görünmüyor. Sapın yatay resmi paylaşırsan o konuya netlik kazandırabiliriz.
Teşekkür ederim, evet konuşmuştuk. Şu an amfi araştırma kısmındayım gitardan ama genel olarak bakarsak 2.el ve sıfırından %55 ucuza aldığım için baya mutluyum ve memnunum. Üstüne 650 liralık hardcase tuzu biberi. Ama galiba fretler tesviye istiyor emin değilim

Şu an evde değilim ama elimde olan fotoğrafları arıyorum iş görür galiba.
IMG-20190427-WA0017.jpeg
20190427_102058.jpg
IMG-20190424-WA0144.jpg

Bir de fret tesviyesi gerekli mi acaba?
IMG-20190422-WA0118.jpg

IMG-20190422-WA0116.jpg

IMG-20190422-WA0117.jpg

Son düzenleme:
Fretlerin tesviyeye ihtiyacı var bence. Son fotoğraf üzerinden tarif edeyim. Fret diplerinin gövdeye girdiği yerlere bak; Eğer fret değişmişse o bacakların gövdeye girdiği yerde boşluklar oluşmuş oluyor ve oraları da dolgu malzemesi ile dolduruyorlar.
fret.jpg

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Fretlerin tesviyeye ihtiyacı var bence. Son fotoğraf üzerinden tarif edeyim. Fret diplerinin gövdeye girdiği yerlere bak; Eğer fret değişmişse o bacakların gövdeye girdiği yerde boşluklar oluşmuş oluyor ve oraları da dolgu malzemesi ile dolduruyorlar.
127452 eklentisini görüntüle
Hocam tesviye için 2 fiyat aldım sizce nasıl?
Bir kişi net 150 tl dedi,
Matt guitars hakan beyde 150-250 arası bir fiyat verdi. Sizce makul mu?

Ben 5-6 yıldır amfi kullanmıyorum :)
i rig 10 yıl önce falan kullanmıştım. Beğenmemiştim. Şu an Bias FX kullanyorum.
Fakat bu yazılımlarda iyi performans alabilmek için; sofware ve ekipman tecrübesine ihtiyaç var. Ses kartından, VST programa kadar bir çok hassas ayar yapmayı gerektirir. Yıllardır sahneden / provaya aynı sistemi kullandığım için bunlar benim için sıradanlaştı. Fakat yeni başlayan biri işin içinden çıkamaz. Hazır preset olayı tam bir saçmalık hiç bulaşmayın o bölüme. Kendi amfinizi , tonunuzu oluşturmayı öğrenmeniz gerek.

ürün fotoğrafları pc den veya telefonundan baktığınızda her ekranın renk ayarları farklıdır (ekranda kullanılan panellerin farklığı ve ayarların farklılığından ötürü), renkler az çok yanıltıcı olabilir.

Böyle bir durumda var yazim dedim.

Geri