Boss GT-6

Eyvallah, saol Gargoyle. Siparis Music123.com'dan, kucaga dusmesini sabirsizlikla bekliyorum :)

Manual isi gercekten de yalan oldu bu arada ;) Aslinda manual'deki ingilizce cok da karisik degil , sonucta J.R.R. Tolkien yazmamis manual'i. Biraz ugrasinca dusuk ingilizce seviyesinde bile anlasilabilecegi gibi insanin ingilizcesine de katkida bulunabilir.

arkadaşlar bidakka music123.com gt-6 getiriyormu türkiyeye? eğer böleyse bana fiyatı, gümrük, shipping ücretlerini ayrıntyılı yazabilcek bi arkadaş varmı? yardımcı olursanız çok sevinirim, teşekkürler

aletin yurtdışı piyasasında fiyatı düşüyor türkiye'de hala hala ilk çıktığı günkü liste fiyatından satmaya kalkıyorlar sorun bence burada. roland ve boss distribütörü ant müzikten roland sh-32 synth fiyatını sordum, ki alet sorunlu bir bir alettir, ses kalitesi de pek iyi değildir, bu yüzden yurtdışında sıfırının fiyatı fiyatı satılmadığı için 700 dolardan 250 dolara düştü fakat değerli serdar ant müzik hala ilk günkü fiyatından satmaya kalkıyor. bir örnek de senkop müzikte duran yamaha ud stomp efekt aleti. yurtdışında sıfırı 250 dolara düştüğü halde burada nedense hala 560 euro!!! böyle küçük aletleri türkiye'den bu fiyatlarla almak hiç mantıklı değil bence bu fiyata satmaya kalakacaklarına hiç getirmesinler çünkü ellerinde patlar

Aman ne teknik servis

Serdar_ANT demiş ki:
En başta avrupadaki müzisyen sayısı Türkiye'dekinden çok daha fazla olduğu bir gerçek o yüzden avrupa'daki bir sürüm pozüsyonunu Türkiye de yaratmanız imkansız.
Türkiye şartlarındaki vergi oranların avrupaya göre çok daha yüksek.
Türkiye şartlarında yatırım yapmak ve bu yatırımı ilerletmek ve geliştirmek oldukça zor olduğunu hepimiz biliyoruz.
Birde biz Roland Boss Edirol firmasının Türkiye Distribütörüyüz belirlemiş olduğumuz belirli bir kota ve belirli hizmetler bulunmaktadır. Ürünleri bizden veya yetkili bayilerimizden alan müşterilerimiz gerek servis gerekse teknik destek anlamında hiçbir sıkıntı çekmemektedirler. Sonuçta biz bir kurumuz ve kurumumuz içerisinde teknik servis bulundurmaktayız. İnternetten veya yetkisiz herhangi bir mağzadan alışveriş yapan Boss kullanıcıları ilerki dönemlerde teknik servis konusunda sıkıntı çektikleri çok sık olarak görülmüştür. Sonuçta internet veya kaçak yollarla Türkiye ye bu ürünleri getiren kişiler ürün için hiçbir altyapı oluşturmamakta ve teknik servis verememektedirler.
Sonuç olarak ürünleri yetkili kurum veya kuruluşlarından almamak aynı korsan cd almaya benzer bi durum oluşturuyor. Nasıl korsan ürünler cihazlarımıza uzun vadede zarar veriyor ise aldığınız kaçak ürünlerde zaman içerisinde size bir problem çıkardığı anda cihazınız garanti kapsamında bulunmayacaktır.
625€ ürünün K.D.V dahil fiyatıdır.

Arkadaşlar geçen gün benim GT6 nın bir butonu bozuldu. Teknik Servisten bana bunun garanti dışı olduğu söylendi. 10 Milyon ücret ödedim. Ne kadar komik değil mi? Yaw pedala en fazla ne olabilir? Butonu kırılır. İyi ki yere düşürmemişim. Meğersem sadece yazılım hatalarını kapsıyormuş. Yani anlayacağınız garanti falan hikaye... Ayrıca ben aleti 1 yıl önce 550$ a aldım. Sakın 625 euro ya falan alıp kazık yemeyin...

Geçmiş olsun UstadBoss,

İstersen bu konuda ki hakkını faturanla beraber kaymakamlıklardaki hakem heyetlerinde arayabilirsin

http://www.tuketicihaklari.com/ 'a bir bak istersen.

Ben anlamıyorum bu garantinin kapsamını, sanırım sadece garantinin garantisi var, yani o sözleşmelerde ne yazıyorsa herhalde içinde tek kesin olan garantinin bitiş süresi, diğer türlü herşey kullanıcı hatasına giriyor.

Serdar bey açıklamasını yapacaktır mutlaka ama insan tedirgin oluyor bu tip durumları işitince :roll:

her kes boss gt6 için iyi yorumlar yapıyor peki gnx3 için bişey diyen yokmu.Ne var bu gt-6 da gnx3 ün de ondan yanakalır yanı yok ben biraz vaive satriani tonlarını sevdiğim için digitech diyebilirim peki ben bu tonları gt-6 da yakalayabilirmiyim.bu ikisi arasında karasız kaldım.Gt6 için çok uğraşman gerekir diyorlar uğraşmayıseverim eğer iyi tonlar olacaksa.Artı unutmamak gerekir whammy gibi başarılı bir seste var gnx3 te .Ben daha teni sayılırım öyle fazla para bulamadığım için alamadım ama gitarım ibanez rg550 ltd anfimde marshall valvestate 65 watt sizce benim için hangisi uygun olur. her türlü tonu kaliteli olursa severim bana gerçek ve objektif cevap verirseniz sevinirim.özel msja atarsanız çok sevinirim.

Selam mertcu2. Öncelikle şunu söyleyeyim ki Boss GT-6 ile yaratamayacağın hiçbir ton yok. Fakat üzerinde belki günlerce çalışman gerekebilir. Boss GT serisi ile ilgili o kadar şey anlattık ki burada sana yararlı olabilecek bir kaç forumun adresini yazayım. Burada ndman ve UstadBoss (Yani ben!) yazdığımız yazıları okursan Gt-6 hakkında gerekli bilgiye ulaşabilir ve diğer pedallarla kıyaslamalarımızı inceleyebilirsin.

http://www.turkrock.com/ftopic5788-0-asc-0.html

http://www.turkrock.com/post222594.html#222594

http://www.turkrock.com/ftopic8675-0-asc-0.html

http://www.turkrock.com/post222581.html#222581

mertcu2 demiş ki:
her kes boss gt6 için iyi yorumlar yapıyor peki gnx3 için bişey diyen yokmu.Ne var bu gt-6 da gnx3 ün de ondan yanakalır yanı yok ben biraz vaive satriani tonlarını sevdiğim için digitech diyebilirim peki ben bu tonları gt-6 da yakalayabilirmiyim.bu ikisi arasında karasız kaldım.Gt6 için çok uğraşman gerekir diyorlar uğraşmayıseverim eğer iyi tonlar olacaksa.Artı unutmamak gerekir whammy gibi başarılı bir seste var gnx3 te .Ben daha teni sayılırım öyle fazla para bulamadığım için alamadım ama gitarım ibanez rg550 ltd anfimde marshall valvestate 65 watt sizce benim için hangisi uygun olur. her türlü tonu kaliteli olursa severim bana gerçek ve objektif cevap verirseniz sevinirim.özel msja atarsanız çok sevinirim.

Efekt kalitesi, efekt sayısından daha önemlidir (en azından benim için böyle) Tonlarını sevmeyeceğim için kullanamayacağım 200 tane efekt olacağına(farzet ki oldu :) ), profesyonel kalitede 40 efekt benim işime daha çok gelir. Bence bu işler zevk işleri; eğer çıkıp ben digital tonlardan hoşlanıyorum dersen kimse sana bişey diyemez, o senin tercihindir, ben de saygı gösteririm. Ama Vai tonlarını seviyorsan digitechle processorle yakalayamazsın o tonları. Vai digitechin whammy pedalını kullanmış ama, distortion overdrive ve chorusta da Boss kullanmış. Ama arada bir fark var, Boss GT serisinde kendi anolog pedallarını çok başarılı bi biçimde simule etmiş. Yani processor açısından bakıyosan da tercihin boss olmalı.

Bana göre digitech processor tonları org tonları gibi kalıyor. Digitech te bunun farkında olmalı ki şaşâlı reklamlara, bi sürü oyuncak özellik eklemeye ihtiyaç duymuş.

Ben kesinlikle GT6 al derim; çalmaya doyamazsın.

peki gt-6 da bir seste aynı anda kaç efekt kullanabiliyorum.bide gnx3 pek org sesi değildi sağlam bir mixer kabinlerde denedik çok iyi performans vardı ama anfide iyi değildi vardı ama gt-6 yı deneyemedim.Bildiğim kadarıyla digitech sahne için tasarlanmış.Kayın biladerim :) stüdyo müzisyeni gt6 kullanıyor ve şöyle diyor;
eğer bunu evde yada stüdyoda kullanacaksan mükemmel bir alet ve istedin bütün güzel tonları elde edebilirsin ama sahnede ben bu aletten memnun değilim diyor. ve boss gt6 stüdyo müzisyenlerinin terci diyor.
gt6 da fabrika ayarlarındaki tonları dinledim çok iyidi digitechte aynı ve bence gnx3 dijitalse gt6 dijitaldir ama arada analog sesler var.
kısacası ben ikisinide beğendim ama tek korkum birini alınca pişman olma duygusu
SAYGILAR

mertcu2,

Sayı olarak efektleri karşılaştırman doğru olmaz çünkü efekt kaliteleri aynı değil... Elmayla armut toplanmaz :) GT6 da aynı anda 13 efekt kullanabiliyosun.

Birde tezgahtarların söylediklerine bakma onlar ellerinde ne varsa onu satmak için onun en iyi olduğunu diğerlerinin en kötü olduğunu söyler. Sadece kafa karıştırırlar...

Hiç tondan anlamasan bile tondan anlayan biriyle gidip GT6 ile digitech i yan yana koyup dinlediğinizde efekt kaliteleri arasındaki büyük farkı sen bile görürsün... Tabi tekrar söylüyorum "Ben efektleri bu haliyle sevdim" dersen saygı duyarım.

İkisinden birini alman tamamen senin amacına bağlı; Benim tavsiyem; eğer müzik kulağın iyiyse veya müzikle profesyonel olarak ilgilenmek istiyorsan GT6 almalısın. Eğer amacın arada arkadaşlarınla eğlenmek ve evde de kendi kendine bir iki amatör kayıt yapmaksa GNX al. Ama eğer GNX alırsan ve sonradan müzikle yarı pro olarak ilgilenmek istersen ileride tondan anlayan arkadaşların tarafından "Senin aletin tonları da pek bi digitalmiş" sözleri üzerine pişman olma ihtimalin var. :)

ndman,
Bak bu hafta Gt6'yı alıyorum.Seninde payın oldu bu işte inşallah haklı çıkarsın :) Düşüncemin değişmesinin biride gnx3 piyasası ölmüş iyice fiyat düşürüyorlar buda beni biraz tatmin etti.Aleti aldğım zaman seni baya soru yağmuruna tutacağım.Bu arada bende marshall ED-1 compressor Behringer fvc 100 volume pad bide denio wah wah var bunlrı satacam eğer varsa bir tanıdık hepsini 250 milyona varece marshall ve behringer sıfır say çizik bile yok 2 ay evvel almıştım diğeri 2 senelik.Müzik market bunlara en fazla 50-100 euro vericek o yüzden.

mertcu,

Eğer amacın profesyonel bişeylerse kesinlikle memnun kalacaksın. Ayrıca seni dinleyenlerde memnun kalacaklar. Müşteriler tondan anlamasalar bile sesteki sıcaklığı hissedeceklerdir. :)

Gt6 muhabbeti bi ara beni de çok sarmıştı. Çok arada kaldım analog mu dizsem yoksa bi gt6 mı çeksem diye sonunda analogda kararkıldım (maddiyatın çok etkisi var tabi analogu tek tek ekle)
şimdi elim cry baby+od 3+md 2+rv 3 var. Bu formu okuduktan sonra birz daha zoom2020'ye idare edip parayı toplayıp gt6 mı alsaydım dedim. çünkü analog olayı kullanım olarak sahnede çok zorluyor. bi de kein sahnede amfin olması lazım bi kersinde direk tesisata girmek zorunda kaldım mega dist.ten rezil ses çıktı. o olaydan sonra çok pişman olmuştum da çabuk geçti :)) şimdi bi super sifterla comp. alıp çanta olayına gircem bence analoğun en zor tarafı yok ara kablola ve pil olayları çantayla bu sorunu halletim mi tamamdır. Aanloğu seçmemdeki büyük eteknlerden rengarenk olmaları, gerekmediği zaman hepsini kurma ve birisi bozuldu mu hiç kullnılmayacak hale geldi git yenisini al işte bunlar tercihimi çok etkiledi. siz ne dersiniz?

Anologda sahne içinde çok iyi soundlar elde edeceğin doğru ama özellikle de türkiyede sahne dışında olacak sound tamamen rastgele, kendine tonmaister diyen (ama bişeyden anlamayan)adamların zevkine yada zevksizliğine kalmış bişey.

Birde anolog sistemde evde çalışırken yada ton ayarlarken amfinden gelecek gelecek gerçek sesi duyabilmek için komşularının ya rocker, yada sağır olması lazım. Yani anolog sistemde müzik kulağının sağlığı için mutlaka gerekli olan gerçek tonunda çalma imkanın kısıtlı..

Ayrıca anolog sistemde parçadan parçaya geçişlerde farklı soundlara ihtiyaç duyduğunda ikidebir eğilip iki saat ayar yapman lazım ki hiç pratik bişey değil bu. Yada biçok arkadaşımın yaptığı gibi performansın başından sonuna kadar aynı yada benzer tonlarda gitmek zorunda kalırsın. Özgürlüğün kısıtlanır bi nevi... Ne biliim parçanın bi bölümünde wah, distortion, delay, flanger kullanman gerekiyodur; diğer bölümünde compressor, chorus, reverb... Üstelik tam da solonun bittiği artık senin şarkıya girmen gereken bi yerindedir o kısım... En az altı kere pedallara basman lazım... Sen işine mi konsantre olacan yoksa müzik yapmayı bırakıp sahnede karadeniz ekipleri gibi folklor mü yapıcan?

GT6 da 85 bankada 340 tane hafıza var bu hafızaları istersen manuel olarak (yani anolog pedal mantığında) da kullanabiliyosun. Anolog pedal mantığında kullanmak istemesen (tek pedalla işi halletmede) bile anolog pedallardaki gibi efekt aletlerinin sırasını değiştirebiliyorsun. Buna göre istediğin soundu elde ediyosun...

Boss

UstadBoss'a belirteyim ki; bir ürünün garanti kapsamında olması, ürün kullanım hatasından dolayı arızalanmışsa, ücretsiz onarılacağı anlamına gelmez.Garanti kapsamına giren arızalır fabrikasyon arızalarıdır.Ürünün butonu kırıldığından bu müşteri kullanımından dolayı olan bir hata olur ki bu da hangi firma ya da hangi marka olursa olsun ücretsiz tamir edilmez.

RBE senin dediğine göre, ürünü aldıktan sonra oluşabilecek her türlü hata kullanıcı hatası kapsamına girebilir.

O düğme oraya ayakla basılsın diye konulmuş, ayakla bastığın zaman kırılıyorsa bir sorunu var demektir.

Hadi diyelim bunlar kullanıcı hatası olsun, ve garanti kapsamında olmasın. Bu durumda, başlığın daha öncesini okudun mu bilmiyorum ama türkiyede bu aletleri satan firmalar "Yurtdışından getirtirseniz garantiniz olmaz elinizde kalır" diye kullanıcıları yönlendirmesinler. 390$lık pedalı 625€ya yıllardır satan kişiler "garantili ama" diye ekleyip, teknik servse götürünce "biz sadece yazılım hatalarını garanti kapsamında sayıyoruz" derlerse burada da bir terslik vardır.

Madem öyle, daha önce de dendiği gibi, yurtdışından aynı paraya 2 tane alırım. Garantiyle falan da uğraşmam.

GT-6

Pyramid senin dediğine göre de bu markaların Türkiye distribütörlerinin olmasına gerek yok, herkes yurtdışından alsın ürünlerini o zaman.
Markalar bayilik sistemine göre ülkelere dağılım yapıyorlarsa bir bildikleri olmalı değil mi? Hangi marka ve hangi ürün olursa olsun garanti kapsamına alacağı ve almayacağı arızalar sözleşmelerle belirtilmiştir.Gitarın telleri de elle çalınmak içindir ama telleri çekersen koparlar.
Her müşteri yeni aldığı ürünün her şeyinin garanti kapsamında olmasını ister tabi ama malesef bu kapsam sözleşmelerle belirtilir.
Eğer daha fazla bilgi istersen yardımcı olabilirim.

Evet telleri bilinçli çekersen koparlar. Pedalın üzerinde tepinirsen o da kırılır. Pedalın üzerinde tepinmiş birinin "bozuk bu" diyeceğini sanmıyorum bahsettiğim bu değil.

Sözleşmeyle ilgili söylediklerine bir şey demiyorum. Satıcı firmalar ürünü satana kadar "yurtdışından almayın, bakın bizde garanti de var" diyorlar, ve garantinin kapsamının alet arızalandığında hemen halledileceği şekilde olduğu izlenimini veriyorlar. Aldığı alette bir sorun çıktığı zaman teknik servise götürünce sözleşmeyi gösterip "biz sadece yazılım hatalarına destek veriyoruz" deyince ben buna kızarım tepkimi de gösteririm açıkçası.

Evet imkanını bulan herkes yurtdışından alsın malını. Almaması için bir sebep gösterebilir misin bana? Garanti harici bir sebep?

Bu arada yanlış anlaşılmasın, Türkiye distrübitörlükleri falan tabi ki gerekli, herkesin yurtdışından kolayca mal getirme imkanı yok. 15 aralık yılbaşı arası gümrük alınmadığı için herkes bu dönemde yabancı sitelere hücum ediyor. Ancak bunlardan haberdar olmayan kişiler yine tünele gidip kazık yemek zorunda kalıyor tabi ki.

Biliyorum bu malların pahalı olmasının sebebi satıcıların açgözlülüğü değil. Türkiyedeki pazarla amerikadaki pazar bir değil. Teknik servis elinde yedek parça bile bulunduramıyor, çünkü belki hiç ihtiyacı olmayacak bilemiyor vs. Türkiyede her türlü elektronik eşya için durum aşağı yukarı böyle.

Ancak durum böyle diye kimse de buna boyun eğmek zorunda değil. Hiç kimse "vah vah" deyip imkanı varken yurtdışından yarı fiyatına alacağı şey için iki kat para vermez. Söylemeye çalıştığım bu.
Teknik servis benden para alıyor madem başına bir şey geldiğinde, yine alır hiç bir şey farketmez. Umarım açıkça anlatabildim.

Geri