Boss GT-6

MarTI_Jonathan demiş ki:
Güzel bir soru :D NS eğer aktifse mutlaka efect chain' in içinde "NS" ismi ile mevcuttur (Hatta aktif olmasa bile küçük harfle "ns" olarak mevcuttur). Öncelikle NS yi aktifle. Daha sonra NS sonrasında gelen efektlerin tuşlarını kullanarak, o efektleri NS nin öncesine al (ya da tam tersi, sen nasıl istiyorsan. NS yi efektlerden daha önce kullanmak istiyorsan diğer efekt tuşlarını kullanarak, tüm efektleri NS nin sonrasına da atabilirsin.). Yani "NS" tuşu ayrıeten bulunmadığı için diğer efektlerin tuşlarını kullanarak onları "NS" nin önüne ya da arkasına taşı.

Şu GT6 ne süper alet... Yıllardır kullandığım 3 Single manyetikli bir Squier Stratocaster'ım var. Aletten resmen humbuckerlı, tok, gitar tonları alıyorum ayarlayınca. Konserlerde gitaristler şaşırıyor o gitardan nasıl böyle bir ses çıktı diye. Ben de bu "özel yapım Squier" falan diyorum :) . Valla mucize olsa gerek bu. Boss mühendislerini kutluyorum. Zaten 450$ için bir sürü müşteri buldum ama satamadım bir türlü. Zam yaptım ben de :LOL: . Valla aldığım hiçbirşeyden bu kadar memnun kalmamıştım. Hani sevgilin vardır ve askere gitmek zorundasındır, işte o hesap :D

ne desen haklısın!! :D
NS olayını da anladım çok teşekkür ediyorum
sattığın gt6 fiyatı bence çok ideal çünkü verdiğin eğitim çok yararlı olur!
Yarattığın tonu effect chain ile cidden tam istediğin hale getirebiliyorsun
çookk ama çook memnunum ben bu aletten , herkese tavsiyem!
yardımların iiçin çok sağol!!!

Nasıl?

merhaba

öncelikle yeni bir kullanıcı olaraktan birkez daha merhaba.

"Bu arada su alet-edevat fiyatlari hakkinda:
Az once TC Electronic M One XL siparisi verdim, shipment dahil 378$a
patladi bana..Ayni cihazin TR satis fiyati 730 $ (620 EUR) kusur,
bir de buna %18 KDV ilave edin.. yani siz bu aleti yurtdisindan
siparis edip aletin fiyati kadar gumruk odeseniz dahi kârdasiniz.."

music123 fiyatı

$399.00 + shipment + gümrük+korkularımız??

konu gt-6 ise,

"Nasıl 625 Euro?Bildiğimiz Euro mu bu?Yoksa başka bir euro var ve kur
bazında 600 bin TL ye fln mı denk geliyor?Yoksa nasıl 625 Euro?
Neyse geyiği bırakayım; bu aleti bukadar pahalıya piyasaya sü
rmenizin sebebini öğrenebilir miyim?Neden? Herhangi bir müzisyen
gidip bir siteden alışveriş yaparak 300-1500 euro kotasından
yararlanarak, bu aleti gümrük %10 vergisini , kargosunu vs dahil
ederek 450 dolara getirebiliyorken neden 800 küsür dolar gibi bir
fiyat biçildiğini anlamadım"

music123 fiyatı 399$
samash ise,

US Shipping & Handling 25
International Shipping & Handling 41
Customs, Duties, Taxes, and Insurance 210

Order Total: (TRY) 783 yeni türk liramız

"Ote yandan internet fiyati 300$ olan , shipment ile bana 350$
civarina patlayacak olan Shure KSM27 mikrofonu Shure TR
distributorunden 380$'a alabildim. KDV ise o da KDV, gumrukse o da
gumruk oduyor"

music123 299$
samash 650 YTL

en uçuk fiyatları veren guitarbargains de ülkemize mal göndermeyi kesmişken, sorum şu arkadaşlar,

bu aletleri nereden, hangi mağazadan getiriyorsunuz,allasen?

söyleyin nereden aldığınızı da bizde alalım, yoksam (yurtdışında) bulunduğunuz ülkelerden alıyor da sonra da burada fiyat mı belirtiyorsunuz?

Bir kaç gündür fiyatları karşılaştırmaktan imanım gevredi, umarım hata yapmıyorumdur. hesap ortada gibi?!

doğrudur ancak o pedalın kendi fiyatı + kargo ve her ne kadar şunu bunu yapıyoruz deselerde gümrük sorunsalı devam ediyor.

bahsettiğin alette bu koşullarda neredeyse burada ki fiyata geliyor. sorum bu değildi ama yine de sağol.

benim asıl sormak istediğim şey bu fiyatlara ne şekilde mal edildiği idi.

konunun dışına çıkmak istemiyorum ancak
yine aynı konu başlığı altında farklı aletler güzel fiyatlara ediniliyor izlenimi doğdu ben de ve nereden alış veriş yapıyorsunuz diye sordum. yoksa GT6 veya 8 almak gibi bir derdim yok kaldı ki alış veriş konusuyla ilgili okuduklarımdan sonra, sorun çıkmaz, gümrük yok , yok hediye yazıyoruz falan gibi ibareler pek tatmin edici gelmiyor artık, tırsıyorum açıkcası..

guitarbargains le yaptığım yazışmalar da müşteri memnuniyeti için ve alıcılardan gelen teklifler üzerine her yolu denediklerini ama yine de gümrük görevlilerinin kendilerinin bile altından kalkamayacağı sorunlar çıkarttığını söylediler.

3. mektubumun üzerine verdikleri nihai cevap,

Sorry but for the moment we don`t ship to turkey for that reason, taxes are to high and also we had a lot of guitars damaged during shipping.
Please get back to us in a few weeks, we might solve the problem of shipping by then, but customs still a big problem of customers.

Yeri burası değil ya, neyse taşırım bir ara.

O fiyatlara mal edilemiyor zaten. ya amerikaya gidip koltuğunun altına alıp getireceksin, ya da burada 625€+kdv bayılacaksın.

Seni yönlendirdiğimiz siteden insanlar alışveriş yapıyor, ve şu ana kadar kimsenin sorunu olduğunu duymadım, oraya mutlaka biri yazardı. Malı bir şirketten değil kişiden yolluyorlar, ve üzerinde 119$ lık fatura oluyor. Posta merkezine gidip hediye vergisi %10(yaklaşık 12$) ödüyorsun, ve malını alıyorsun. Yani güvenip güvenmeme ksenin bileceğin iş, bu işin yukarıda saydıklarım dışında başka da yolu yok.

bahsettiğin alette bu koşullarda neredeyse burada ki fiyata geliyor. sorum bu değildi ama yine de sağol.

Hesap yapınca ortaya çıkıyor oysa ki. Boss gt6 nın türkiye fiyatı nedir? 625€+%18 kdv. Türkçe ne ediyor? Yaklaşık 1 milyar 250 milyon eski türk lirası.

Bahsettiğimiz sistem iile ne kadar geliyor?
Boss gt6: 399$
kargo: 96$
posta merkezine de 10$ desen.
505$... Yani türkçe 656 milyon eski türk lirası.

samash ise 793 ytl ye yolluyor.

Asıl sormak istediğine gelelim, bu bahsedilen düşük fiyatlara mal edilemiyor. Öyle bir yöntem olsaydı kimse bu kadar acıyı çekmezdi.

Sonuçta ya bu yöntemlere rağbet ediliyor ya türkiyeden alınıyor, ya da amerikaya giden arkadaşa getirtiliyor. Başka da bir yolu yok, güvenmek güvenmemek ise kişinin bileceği iş. Ben yukarda bahsettiğim siteyle bağlantılı bir ideğilim. Sadece bir sipariş verdim o da yolda, almadım bile, ama gönül rahatlığıyla söyleyebiliyorum. Tırsıyorsan parasını verir burdan alırsın açıkcası başka da yolu yok.
Kolay gelsin.

"Sonuçta ya bu yöntemlere rağbet ediliyor ya türkiyeden alınıyor, ya da amerikaya giden arkadaşa getirtiliyor. Başka da bir yolu yok, güvenmek güvenmemek ise kişinin bileceği iş. Ben yukarda bahsettiğim siteyle bağlantılı bir ideğilim. Sadece bir sipariş verdim o da yolda, almadım bile, ama gönül rahatlığıyla söyleyebiliyorum. Tırsıyorsan parasını verir burdan alırsın açıkcası başka da yolu yok.
Kolay gelsin."

budur, eyvallah

thorax demiş ki:
anlıyorum zaten o ses genelde overdrive kullanırken
geliyor fakat bu "Ac Guitar Sim" efektini kullanırken cıkan ses farklı , çalarken de gitmiyor sinir bozucu!
Dediğin sesi anladım, sanki elektrik akımı geçiyormuş gibi tiz ve köşeli bir ses değil mi? O bende de oluşuyor, biraz tizleri açmakla biraz da akustik efektinin parametreleriyle alakalı. Biraz oynıyarak halledebilirsin. Bir de fark edersen parmaklarınla çaldığında daha çok çıkıcaktır o ses, sanırım gitarının topraklamasıyla alakalı bir şey bir de onu kontrol ettir derim.

Roth-Azad demiş ki:
thorax demiş ki:
anlıyorum zaten o ses genelde overdrive kullanırken
geliyor fakat bu "Ac Guitar Sim" efektini kullanırken cıkan ses farklı , çalarken de gitmiyor sinir bozucu!
Dediğin sesi anladım, sanki elektrik akımı geçiyormuş gibi tiz ve köşeli bir ses değil mi? O bende de oluşuyor, biraz tizleri açmakla biraz da akustik efektinin parametreleriyle alakalı. Biraz oynıyarak halledebilirsin. Bir de fark edersen parmaklarınla çaldığında daha çok çıkıcaktır o ses, sanırım gitarının topraklamasıyla alakalı bir şey bir de onu kontrol ettir derim.

anladım cok sağol,
büyük sorun gitarımla ilgil ya
sırada onu değiştirmek var
neyse kolay gelsin saol!

Arkadaşlar gt6 ile amfi arasına bitane pod 2.0 koymayı düşünüyorum bu konu ile ilgili 2 sorum olucak

1)Sizce nasıl olur? :)
2)POd un drive larını kullanabilirmiyim örneğin pod da drive açıkken cleane geçmek istersem gt6 üzerinden geçebilirmiyim yoksa podu sadece amfi similasyonu içinmi kullanabilirim?

Sayın Ant Müzik Yetkilileri;
Bir ürün, "Türkiye'de az satılıyor" diye pahalı olması kabul edilebilir bir açıklama değil... Babamın mesleği dolayısıyla ithal ürünlerin gümrük, kargo ve vergilendirilmeleriyle ilgili biraz bilgim var. Türkiye'de en az bulunan bir çekici/kamyon markası olan Hollanda orijinli DAF Trucks'ın servisleri Avrupa ile aynı fiyatlarda satıyorlar yedek parça ve sair ürünleri... Bu kamyonların bazı modellerinden -tüm Türkiye'de- sadece 3-5 tane oluyor. Ama ne periyodik bakım için para ödüyorlar ne de fahiş fiyata parça satın alıyorlar... Başka sektörlerde de, durum böyle... Abim dolayısıyla medikal piyasasını, yakın arkadaşlarım sayesinde inşaat piyasasını biliyorum... Bir ürün az satılıyor olsa bile, fiyatı hiç bir sektörde, müzik ekipmanlarında olduğu kadar artmıyor.

Geçen yıl $260' bif GFX8 aldım, San Fransisco'dan arkadaşım getirdi. Aynısı Türkiye'de $627... parayı veriyosun getiriyorlar... Alesis M1 Active yurtdışında $350, burada $650... Şaka gibi...

Biraz makul fiyatlarla bulabilirsem, bir Alesis referans monitörü, bir gitar amfisi, ESP M307 ve Schecter Damien gitar, Korg AX1500G ve Boss GT8 efekt prosesörü alıcam... Eminim buradaki pek çok arkadaşın da alışveriş listeleri vardır böyle... Müşteri çok bence; ve herkes Türkiye'de bir mağazaya girip, görerek, deneyerek alışveriş etmeyi tercih eder. Fiyatlarınızın savunulacak yönü yok... Lütfen durumu tekrar gözden geçirin; gerekirse ön sipariş alın belli ürünleri için, ama eminim fiyatlar daha makul bir seviyeye çekilirse herkes kazanacak.

bir gt6 hikayesi bende alıcam bu aletten kulanım açısından xt live la karşılaştırabilirmisiniz dahamı çabuk çözerim gt6 yı yoksa xt live dahmı kolay xtlive ımı tam anlamda çözmek için çok uğraşmıştımda satılmadan önce

Geri