İstanbul Profesyonel yazar-lar aranıyor

Merhabalar;
Web sitemize editör arıyoruz.

Başvuran aday-lar lütfen öncelikle web sitemizde birkaç makaleyi inceleyin.

1: Yazılar aynı düzenle yazılacak
2: Tamamen özgün olacak (yabancı kaynak)

İnceledikten sonra başvurularınızı web sitemizin iletişim sayfasından yapabilirsiniz.

"Tamamen özgün olacak" (yabancı kaynak). Memleketin özgünlük kıstası bu işte... Ne demekse artık...
Bu kafayı bildiğim için sağlık ve tıpla ilişkili Türkçe hiç bir kaynağa güvenmem, öncelikle İngilizce ve güvendiğim sitelerden/uzmanlardan okurum.
"Tıbbi yazar" diye uydurulmuş bir meslek var, yaptıkları işin bir ucu basbayağı akademik yayın etiği ihlallerine uzanıyor.
"Popüler tıp" meselesi son derece sakat bir iş. Bu işlerden uzak durmak lazım. Emek verip özgün yazı hazırlayacak uzman hekim zaten bunu kendisi yayınlatır, veya kendi blogunda-sitesinde paylaşır.

barrios mesajınız için teşekkür ediyoruz.

"Tamamen özgün olacak" (yabancı kaynak) demekle şunu ifade etmek istedik.

Örneğin yazar Kalp ile ilgili bir durumu yazacaksa bunun Amerikan Kalp Derneği gibi kaynakları kullanarak derlemesini istiyoruz. Yazılarımızın tamamı bu gibi asıl kaynaklar kullanılarak yazılmaktadır.

Site nedir tam olarak ? engellenen wiki açığını kapatmak için mi ? Çünkü aynı sayfada DCIS ile kaposi sarkomu ve brugada sendromunu görmek bende beyin ezmesi sendromuna sebep oluyor. Bu şekilde devam edecekse şimdiden ölü doğum olmuş bu. Ben bile tiksindim ilk sayfadan sağlık ve tıp konusunda bilgisi olmayanların nereye tıklayacağını şaşıracağı bir site olmuş. sağlık.wiki değil de doktorbune.wiki gibi olmuş. Cem yılmaz sperm bankası teması gibi, zenci, iri kıyım tıknas, yani azıcık ondan azıcık bundan üstüne de leblebi.. ''Profesyonel'' kelimesinin altını doldurmuyor website düzenlemesi. Sitenin amacı ne çözemedim. Mesela makale demişsiniz ? İmpetigo Nedir? Belirtileri, Nedenleri, Tedavisi buradaki makale değil ? Google aramasıyla ulaşabilecek bir derleme dizisi. Makale içeriğinde, tedavi dozu, kaç hastaya uygulandığı vs gibi bilgiler içerir sizde sadece tanımlama var ? Aradıklarınız makale değil sanırsam ? Buradaki bitkisel çözümlemeleri kim denedi ? KAç hastada uygulandı da başarı sağlandı yoksa onlar da mı google derlemesi ? Kaynakça ve dipnot da yok ? Burası ölü doğmuş kusura bakmayın, alanında uzman olan kişilerin katkısıyla ancak doğru dürüst bir şey olur, öyle bir durumda da bu şekildeki bir site ve metoda kimsenin zaman ve emek harcayacağını düşünmüyorum. Beklentiniz, aradığınız ve yaptıklarınız arasında dağlar kadar fark var veya ben fazla ''profesyonel'' veya idealist düşünüyorum bilemedim. Bence zaman kaybı.