cicibebe

Yanılmıyorsam bugun ve yarın tekrar stüdyoya giriyorsunuz ve birkaç gün içinde de mükemmel demonuz (bu sefer mütevazıyım:) ) elinizde olacak.Ve tabiki bizim de kulağımızda....Şu cd işini de kotarırsanız alnınızın akıyla sizden iyisi olmayacak bence.
Çocuklar...Sizi seviyoruz. :LOL:

Abdurrahman abi'ye söyledim, sizi gazinoya çıkaracakmış. Ancak sizden ufak bir ricası var. "Ben çok severim öyle genç, körpe çocukları. Bana bir sözü vardı onların" dedi. "Hem yalnızlık Allah'a mahsustur; hep al hep al; biraz da vermek lazım" diye de ekledi. Yüzündeki rahatsız edici ifadeyi sorduğumda "onlar bilir, sen karışma" dedi ve gitti.

Abdurrahman abi:
http://www.bizfirildakdegiliz.8m.com/baskan4.jpg

direct link'e izin vermiyor copy/paste yapınız

abi kayıt yarın bitiyo heyecandan takla atıyoruz kendimi tutamadım yazıyorum. biz beğenicez galiba sonucu tabi mutlaka "şu da olsaydı, keşke şöyle olsaydı, daha iyi çalsaydık" dediğimiz yerler mevcut ama elimizden gelenin en iyisini yaptık gerçekten.. sanırım yarın gece mp3lerimiz sitemize yüklenecek buradan da linklerine ulaşabileceksiniz. aarggh..

lanet olası demomuz BİTTİ!! bugün 9 saatlik bir çalışmayla son rötuşları koyduk ve kendi müziğimizden midemiz bulandı. Bir dolu hata var çalımlarda, daha fazlası vokallerde bolca mevcut. az çalışmanın zararlarının net bir şekilde görülebileceği bir demo oldu bu. neyse kıvanç siteye upload edince sizin düşüncelerinizi alalım esas, bizim değil sizin ne düşündüğünüz önemli.

Evet bir dolu hatalarımız var ama demonun şu anda kafamızdaki kalıba uymamasının bir nedeni hatta belki de en büyük nedeni çalımlardan öte mix aşamasındaki sıkıntımız.Volkan abi'ye çok teşşekkürler ve sonsuz saygılar ama biz kafamızdaki balansı ve masteringdeki tonlamayı anlatamıyoruz galiba.Her şeye rağmen bu kadar emeğimiz var ve ben hepinizle gurur duyuyorum.
Bu arada bizi merakla bekleyen ve gerçekten severek dinleyen herkese sevgiler,teşekkürler...

mix asamaları biraz ard arda geldiği için artık hepimiz bazı seyleri algılamakta,yorum yapmakta zorlandık.kulaklarımız yoruldu neyin ne kadar iyi ne kadar kotu oldugunu algılaması zor bir hal aldı.1 gunde 4 parca mixlenirse bazı hataları da o an gormek de o kadar zor oluyor.
ve bence balans problemlerini biraz olsun giderme sansımız olursa daha iyi bir demo elde etmiş oluruz.

Hayırlı olsun arkadaşlar. Güzel birşeyler çıkmıştır eminim.
Niye karamsarsınız ki...Demo sonuçta, elbette tam olarak istenilen gibi olmuyor bu meretler. Sonu yok ki zaten bu mix olaylarının. Sizin beyniniz sulanmış son gün heralde :) o yüzden böyle karamsarsınız.
Neyse.........
Başarılar

Bu arada şarkıları hangi siteden indireceğiz?

Sevgili CiciBebe,
Demonuzun dinledim.Her şeyi bir kenara bırakın,bu bir Demo.Mutlaka içinize sinmeyen şeyler olacaktır.Bazı şarkılarda gerçekten de kulağa batan dengesizlikler olduğunu bir Cicibebe hastası olarak ben de söylüyorum.Bunlar hallolmayacak şeyler değil,hallolur.Demo CD'sini alan herkezin evine Stüdyodaki hoperlörlerden hibe ederseniz demo satışlarınız patlar(iki anlamda da :) )
Her şey zamanla düzelecektir.İçinize sinmeyen demonuzu ben çok beğendim.Yarından tezi yok arabada sesini sonuna kadar açıp Ankara sokaklarında turlayacağım:) Reklam şart...

Ya hiç yoksa "SAKiN OL" var.
ARGGGGGHHHHHHHHHHHHH...Hastasıyım :D 8O :D 8O :D 8O

mix falan hikaye.. mix iyi olmadı da kocaman bir bahane. hiç çalışmadık ve bok gibi bir demo kaydettik. yamuk yumuk bir ses rengiyle çoğunlukla duygusuz ve detone ve hatta off-ritm söylenmiş vokaller, asenkron tuşe yoksunu çalımlar, yeterince metronomla çalışılmadığından kazık yutmuş gibi ilerleyen, aranje özürlü şarkılarla dolu bir demo kaydettik. işin en kötü tarafı da bunu herşey bittikten sonra anladık ancak.

emek var mı? var tabi ama bir kurtarma yazılısı tadında. yok ders yok şu bu diyerek 1 yıldır zerre çalışmayan grubumuz "tamam lan olur kayıtta ehieehi" anlayışıyla kafasının üzerine çakılmıştır. beraber çok iyi vakit geçirirken ciddiyet denen şeyi tamamen unutarak, çok sevdiğimiz bestelerimizi katlettik. yaparken çalarken o kadar zevk aldığımız o şarkıları şimdi koyup dinlemeye dayanamıyorum; o kadar rahatsız edici çünkü kayıt. geçen sene yaptığımız kayıttan bu yana, beste yapmak dışında, hiçbir ilerleme kaydedememişiz. ve bildiğiniz gibi kötü bir besteyi iyi çalarsanız dinletebilirsiniz ama iyi bir besteyi kötü bir çalımla dinletemezsiniz. ki bestelerimizin de "iyi" olduğu sadece bizim fikrimiz, elbette beğenmeyen bir dolu insan çıkacaktır bir de.

bu söylediklerimi sonra diğer grup elemanlarıyla da konuştum benim kadar sert düşünmeselerde(engin hariç) sanırım aynı fikirdeyiz. şarkıların yine de internete konulması taraftarıyım, gelecek dürüst yorumların bizi biraz yola getireceğini umuyorum. şimdi arkadaşlarımızdan "yok güzel olmuş gerçekten" falan diyenler olacaktır, lütfen bunları geçelim, dürüst olalım. zaten tanışmadığımız insanlar da bizim böle düşündüğümüzü görünce daha da açık sözlü olacaklardır. kaldı ki tüm dünya bu kayıt hakkında iyi yorum yapsa bile ben beğenmedim ve beğenmeyeceğim de.

buraya kadar kısa bir özet yapalım: bu demo kötü bir demo mu? evet. bunun sorumlusu mix süreci yada başka bir etken mi? hayır bunun tüm sorumlusu biziz. dinleyin görün.

"erdem bu kadar karamsar olma" yorumları için arkadaşlarımıza şimdiden teşekkür ederim ama ben açıkçası bunu en azından görebildiğimiz için ÇOK mutluyum. ve eğer bu grubun bir parçacık başarılı olma şansı varsa, bu da hatalarımızı görüp kabul etmek ve üstüne giderek çalışmaktan geçiyor. yaptığımız yanlış şeylerle övünmek sadece bu grubun sonunu getirecektir. bu açıdan bu kaydın yapıldığına ve bok gibi bir sonuç alındığına memnunum, karamsar bir havada değilim.

son olarak bu grup birşeyleri başarmadan bu forumda yok yere tepelere çıksın, sayfaları manasız yazılarla dolsun istemiyorum. gereksiz yazışmalardan kaçınalım o yüzden lütfen. fikirlerimle söylemek istediği bir şey olan kişiler de olabildiğince özel mesaj ile bana ulaşsın. olabildiğince demoyla ilgili yorum yapılsın.

P.S. kıvanç şarkıları siteye yükleyecek oradan indirebileceksiniz. muhtemelen imzalarımızda bir linki olacaktır. CD'ye çekip dağıtmaya benim gönlüm el vermedi açıkçası ama grup yapalım derse karşı çıkmayacağım.

Oturup 2 gündür enine boyuna düşünüp taşındığımda görüyorum ki sonuna kadar haklısın Erdem!Bu demo Cicibebe için bir dönüm noktasıdır ve şans eseri iyi yapmadığımız ve sayısız acı gerçekle çok geç te olsa yüzleşebildiğimiz için ben de çok mutluyum.Umarım ki bu kadar insanın iyi niyeti boşa çıkmayacak ve her ne kadar sürerse sürsün,Cicibebe ile bundan sonraki ilk karşılaşmalarında herşeyin çok farklı olduğunu görecekler...

Hocalar ben ilk demoyu da dinlemiştim,sanırım bir sene geçti,yağmur ve bırak'ı yeniden kaydetmişsiniz.
Eskisine göre daha iyi olmuşlar.
Özellikle Erdem'in artikülasyon iyileşmiş,yani kelimeler falan daha iyi anlaşılıyor..
Genel olarak miks'te bir problem var gibi.

"Sakin Ol" da vokali o kadar kastırmanın bir anlamı yoktu bence...
Erdemi sınırına kadar zorlamışsınız.

Bence siz kendiniz abartıyorsunuz,öyle dediğiniz kadar kötü bir şey yok ortada.

Hem olsa ne olur,olmasa ne olur millet?
Amaç hep daha iyiye olduktan sonra...

Kolay gelsin,elinize sağlık hepinizin tek tek..

Ben kendi haddime düşen+samimyet çerçevemin genişliği sınırlarınca+tanışıklığım,kardeşliğimin+eskiortaklığım ve hali hzırda devam eden akrabalığımın sorumluluğumda gerekli Eleştirilerimi Ve erdemin inatla kabul etmediği bazı gerçekleri Birçok cicibebe Sevenler derneğinin üyeisi ve bu üyeliğin bana verdiği yetkiye dayanaraktan DOÐRUDAN erdemin suratına çarptım !!!
Erdemin yersiz karalamalarına ve umutsuzluklarına taviz vermedim !!!
Huzurlarınızda bir kez daha özetliyorum ki ..

ERDEM SAÇMALAMA !!!! ABARTMA !!! Delirtme BİZİ !!!
AMAN haaa Kızarım ben haaa AMAN HAAAA !!!

Ellerinize saglik cocuklar, hepinizi kutluyorum

ridechild demiş ki:
Evet bir dolu hatalarımız var ama demonun şu anda kafamızdaki kalıba uymamasının bir nedeni hatta belki de en büyük nedeni çalımlardan öte mix aşamasındaki sıkıntımız.Volkan abi'ye çok teşşekkürler ve sonsuz saygılar ama biz kafamızdaki balansı ve masteringdeki tonlamayı anlatamıyoruz galiba.Her şeye rağmen bu kadar emeğimiz var ve ben hepinizle gurur duyuyorum.
Bu arada bizi merakla bekleyen ve gerçekten severek dinleyen herkese sevgiler,teşekkürler...

Cocuklar, hepinizi calismalarinizdan dolayi kutluyorum. Bana calismalarinizin bir CD si gelmisti. Eminim daha da ilerletmissinizdir. Forumdaki yazismalarinizi okuyunca da sizlerle gurur duydum. Hepiniz piril piril genclersiniz. Calisma ve basarilarinizin devamini diliyorum. Uygun bir zamanda Ankara'da olursam sizlerle de tanismak isterim. Ben kim miyim? Engin'in babasiyim :) Gorusmek uzere...Iyi calismalar

Re: Ellerinize saglik cocuklar, hepinizi kutluyorum

iogus demiş ki:
ridechild demiş ki:

Cocuklar, hepinizi calismalarinizdan dolayi kutluyorum. Bana calismalarinizin bir CD si gelmisti. Eminim daha da ilerletmissinizdir. Forumdaki yazismalarinizi okuyunca da sizlerle gurur duydum. Hepiniz piril piril genclersiniz. Calisma ve basarilarinizin devamini diliyorum. Uygun bir zamanda Ankara'da olursam sizlerle de tanismak isterim. Ben kim miyim? Engin'in babasiyim :) Gorusmek uzere...Iyi calismalar

biz de sizinle tanışmak isteriz, iyi dilekleriniz için teşekkür ederiz..

Re: Ellerinize saglik cocuklar, hepinizi kutluyorum

iogus demiş ki:
biz de sizinle tanışmak isteriz, iyi dilekleriniz için teşekkür ederiz..

Ben tanıştım,çok kral adam :)
Demoyu beğenmeyebilirsiniz,ama artık bu beğenmeme haddini fazlasıyla aştınız.Hiç değilse "Sakin Ol" çok başarılı oldu.Bu arada o kadar gaza gelip demodan sonra "hala" hiç stüdyo yapmamanız beni düşündürüyor.
Tempo,tempo....

Geri