cicibebe

Mükemmel bir cevap MONCHER akından :) olm akın bu herifler pırlanta gibi çocuklar kıymetlerini bilmiyorlar.. Ahh ahh Çok Sakalım olsa da sözümü dinleseler :D Herbiri zehir gibi yetenekli.. Ama ne yazık ki laf anlatamıyoruz.. neyse Kısmet diyelim....

Sakin olalım, yakın zamanda hepsi geçecek.. Genel kurullar toplanıyor, kafalar patlatılıyor.. Her şey cicibebenin esenliği için tabii ki..

Biz inanmak istiyoruz, siz de yapın bi şeyler..

sevgili cicibebe

bence iyiki doğdun adlı parçanız çok güzel olmuş.. bana doğumgünlerinin mutluluğunun yanında getirdiği o hüzünü yansıtıyor.sizi gerçekten tebrik ederim.. lütfen peşini bırakmayın bence yaptığınız iş ve besteleriniz hafife alınmamalı. başaralıranızın devamını dilerim

tebrikler demiş ki:
Sakin olalım, yakın zamanda hepsi geçecek.. Genel kurullar toplanıyor, kafalar patlatılıyor.. Her şey cicibebenin esenliği için tabii ki..

Biz inanmak istiyoruz, siz de yapın bi şeyler..

cryingkoreans.jpg

sizleri daha yeni dinleme şansım oldu ama yanlış anlamadıysam türkçe sözlü şarkılarınızda mevcut! ben ingilizce olanları indirdim, hiçte fena değil! diğerlerinide dinleme şansım var mı acaba?

RunRabbitRun demiş ki:
Bebeler neler yapıyorsunuz yahu? Eleman değişikliğine gitmişsiniz. Son gelişmeler neler?

Evet Emine. İyice ağırlaşan koşullar ve bunların beraberinde getirdiği sorunlar yüzünden grubun kemik elemanlarından Koray ile yollarımızı ayırmak zorunda kaldık. Ancak Koray her zaman gerçek bir cicibebe elemanı olarak kalacaktır. Gerek yaratıcı davulculuğuyla, gerek süper gazıyla, gerekse afacanlığıyla ve müthiş dostluğuyla grup tarihinde "unutulmaz" sıfatını fazlasıyla haketmiştir.

Bundan sonra cicibebe davulu bana emanettir, Koray'dan devraldığım bu mevkiide en iyi şekilde mücadele vereceğimden hiçkimsenin şüphesi olmasın..

mbk demiş ki:
sizleri daha yeni dinleme şansım oldu ama yanlış anlamadıysam türkçe sözlü şarkılarınızda mevcut! ben ingilizce olanları indirdim, hiçte fena değil! diğerlerinide dinleme şansım var mı acaba?

Sevgili mbk, evet Türkçe şarkılarımız da mevcut. Bu şarkıları :
www.cicibebe.org
sitesinin içerisinde, "DEMO" linkinin altındaki "?" başlığından ulaşabilirsin. İlgin ve güzel eleştirin için teşekkür ederiz :)

Sevgilerimizle...

Arkadaşlar,

Şarkı sözleriniz çok iyi, oldukça yerinde bir tutumu var müzikle bir düşünülünce. Geç oldu Cici Bebe müziğiyle tanışmam, bunun tek nedeni forumda beste grubuplarının bar grupları arasında kaybolması kanımca. :evil: Aslında buna bir çözüm gerek, bar grupları - beste grupları - cover grupları diye ayırmak gerek ama neyse, konuyu dağıtmayayım.

Sabırsızlıkla yeni çalışmalarınızı bekliyorum... ;)

evet Koray'la ilgili gelişme gerçekten iki taraf için de üzücü oldu ama bir şekilde olması gereken oldu ve işler bu hali aldı. sanırım bu noktadan sonra yapmamız gereken şey ciddi şekilde çalışmak.

mbk yorumların gerçekten çok sevindirici ve cesaretlendirici. teşekkür ederiz, ilgine layık olmaya çalışacağız.

nereye kadar ERDEM Bey ???
sorarı size nereye kadar ???
Yok Şu akor uda basalım antin kuntin akorkar dur şu akor d aoslun :D...
misal
A178541maje
Bm7353'lü
D#Aug3addC312+13-21'li
F#dim176341

Basmak için 18651 tane parmak isteyen:D akorlar
bırakın yahu artık bunları atın artıkşu cicibebe gözlüklerini açılın kardeşim :D
İnat Etmeyin acımadan basın 5lileri 3lüleri ohhh mis gibi.. Sizde rahatlayın bende :D

(Bu gece catafalque' den sonra piyango sana size çıktı) ...

sevgili sürgü,

olum bizim olayımız bu o akorlar öle olucak ki parmaklar ilerde kireçlenmesin 70 yaşımızda hala parmak güreşinde yenilmez olalım.

şaka bir yana 5li olsun, 3lü olsun bunlar da güzel tınlamalar, sevdiğimiz oluşumlar. sanılmasın ki beste yaparken yırtınıyoruz ilginç olsun diye. zaten çok da ilginç değil yani biraz değişik belki(neye göre kime göre hem). merak etmeyiniz caner efendi biz de seviyoruz beşliyi olsun efendim nedir boş mi teli süper şeyler bunlar. :D

Diminished olsun, augmented olsun, bunlar güzel akorlardır. Bence tonal armoninin dışına çıkıp modal armoninin semalarında gezmek Lö djidjibebeler için çok hayırlı oldu. Ayrıca 3lü olsun 5li olsun bunlar "bi yere kadar" ekolünün temsilcileri akorlardır. Anca Cııııı cıc cıc cıc cıııııı cıc cıc yapılabilecek şeylerdir bunlar.

O değil de Erdel bey sizin memuriyet işi hayırlı olsun artık konserlere evrak defteri ve bond çanta ile çıkacakmışsınız şeklinde duyumlar aldım. Cevap vermeyin silerim :D :D

Artık bi şekilde yazalım dedim, dayanıyorum. Arkadaşlar, cicibebe basçı arıyor!!! Tabii ki bu arkadaşımızda bir takım aradığımız özellikler var, nelerdir hep birlikte bir göz atalım :

1 - Bası yeterli derecede çalabilmesi yeterli, hayvan gibi slap atmasına, çılgın sololar atmasına gerek kesinlikle yok. Zira kendi halinde bi grubuz, böyle bir eleman bizi fersah fersah aşar. Ha bir de arada bir pena ile çalması gerekebilir, bu konuda da yeterli seviyede olması kafidir.
2 - Çok aşmış seviyede olmasa da back vokal yapabilse çok güzel olur, ama olmazsa canı saolsun.
3 - En son fakat en önemlisi, kalbi temiz olsun :)
4 - Unutmadan hemen ekleyeyim, ağırılıklı olaark beste çalışan bir grubuz. Tabii ki arada cover çalışmaları da yapıyoruz ama, "cover da bi yere kadar, ben beste çalışmak istiyorum kardedşim" diyen arkadaşları bekliyoruz. (Tarz ne ? diye soracak olursanız, imzamdaki linke bi göz atarak sikko bestelri dinleyebilir, tarz hakkında az çok fikir sahibi olabilirsiniz)

Aslında kalbimizdeki basçı adayı RATM ve Audioslave den tanıdığımız, sevdiğimiz Tim C. ekolünden bir arkadaş, bunu da belirtmeden geçmeyeyim dedim. (Çok şey istiyoruz galiba :()

İlgilenen olursa (ki hiç sanmıyorum), bize özel mesaj yoluyla ulaşabilirler. Eğer grup arkadaşlarımın eklemek istediği birşeyeler olursa buradan belirtirler..

Sevgilerimizle :) ..

evet.. aradığımız basçı ile ilgili bir kaç yorum da ben yapayım:

gitarcıdan bozma basçı aramıyoruz. hani zaten o kadar bas çalmayı biz de biliyoruz ama arzu ettiğimiz güzellikte bir altyapı çıkmıyor ortaya, fazla dominant oluyor. o açıdan gerçekten bas gitar çalabilen birisiyle çalışmayı arzu ediyoruz.

kıvanç kalbi temiz olsun demiş. size abartı gibi gelebilir ama uyuşmak en önemlisi bu işte bize göre, kendini beğenmiş, uyumsuz biri ile çalışamayız sanırım.

çaldığımız coverlara da bir kaç örnek vereyim ki hani biraz daha fikir versin:

Chris Cornell - Can't Change me
New Model Army - The Hunt
Metallica yorumu ile - Turn the Page
Foo Fighters - The One
Audioslave - Be Yourself
(canımız sıkılınca da biz enginle tornado of souls çalıyoruz kıvancı bunaltıyoruz :D )
.
.

daha gider bu liste. burdan da eleman bulmanın mümkünatına pek inanmasak da denemeden geçmeyelim diyoruz.

Görüşmek üzere :elsalla

Hmm, Kıvançcım valla tam beni tarif etmişsin :)

Yaw iyi de bu grubun basçısı zaten sen değil misin? Nolacak şimdi?
Biz de bakınalım sağa sola şöyle, yaadımcı olalım...başarılar

Hakan

Arkadaşlar,

Demin Erdem'le otururken bir şeyi merak ettik. Bu merakımızı da sizinle paylaşalım istedik.

Erişmi gayet kolay olan şarkılarımızı neden kimsenin indirmediği (sadece dinleme de değil, direkman indirme!) sorusunun ulaşılmaz cevabı ile dimağımız bulanmış durumda.

Sizce tüm bu sorunun cevabını öğrenebilecek miyiz, yoksa bu sayfa forumun dibine her zamanki gibi hızla yol mu alacak ?

Sevgiler...

tebrikler demiş ki:
Arkadaşlar,

Demin Erdem'le otururken bir şeyi merak ettik. Bu merakımızı da sizinle paylaşalım istedik.

Erişmi gayet kolay olan şarkılarımızı neden kimsenin indirmediği (sadece dinleme de değil, direkman indirme!) sorusunun ulaşılmaz cevabı ile dimağımız bulanmış durumda.

Sizce tüm bu sorunun cevabını öğrenebilecek miyiz, yoksa bu sayfa forumun dibine her zamanki gibi hızla yol mu alacak ?

Sevgiler...

:roll:

Geri