Metronomda seviye

Merhaba arkadaşlar 7 aydır kursa gidiyorum ancak kendimi daha boyle gitar çalabilecekmişim gibi hissetmiyorum metronomda çalışıyorum ama mesela 240lere anca çıkıyorum sizce genel olarak şarkıları çalmak için en az kaç lazim bir de link atayim buraya mesela bu şarkı için kaç lazim

Son düzenleme:
Bu parçayı çalmak için salt metronomla 300 bpm e gelmek yeterli değil. Gerekli de değil. Tuşe ve bendlerin iyi olması şart. Ayrıca diğer gitar tekniklerine de hakim olmak gerekli.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Yeterli değil dediğinize göre daha da mi usta çıkmak lazım bendler için de alıştırmaları arttiricam tesekkurler

Parçayı dinledim parçanın metronomunu bilemiyorum ancak 240 da değil 300 de değil. Artan şey metronom değil o hızlı pasajlarda; onlar 16 ve 32 lik nota oldukları için sana metronom artmış gibi geliyor. Önce nota değerlerinin farkına varmak önemli :)

Önemli olan tuşeli ve kararında çalmak dostum. Shred çalış tabii ama sırf shred seni gitarda bir yere getirmez. Gitar denen enstrüman çok kapsamlı bir şey. Armonisi var tekniği var.

Abi ben baya yeni sayılırım tavsiyelerine de açım öyle diyeyim😂 şimdi tuseli ve kararında çalmak için ne yapmam lazım hani normalde internette araştırdığımda metronomda etüd çalışın bol bol diyordu bir ara teorik kısmını öğrenmek istedim gamlar felan baktım tek başına zor onun için kurstaki hocayı bekliyorum ama kendimi kurs haricinde nasıl geliştiririm bilmiyorum işte aslında bu foruma gelmemin sebebi de bu😊

Yeni çalıştığın bir etüdü 60-80 metronomda başlamak doğrudur. Ardından 10-10 hızı arttır 120-140 aksi söylenmedikçe yeterlidir, daha fazlasına gerek yok yeni bir etüde geçmen daha faydalı olacaktır.

İşin özü bol bol çalışmakta Müziğin %99'u çalışmak, %1'i yetenektir bana göre. Tabii şuna dikkat; gitar çalışmak ile gitar çalmak farklı şeylerdir!

Yeni çalıştığın bir etüdü 60-80 metronomda başlamak doğrudur. Ardından 10-10 hızı arttır 120-140 aksi söylenmedikçe yeterlidir, daha fazlasına gerek yok yeni bir etüde geçmen daha faydalı olacaktır.

İşin özü bol bol çalışmakta Müziğin %99'u çalışmak, %1'i yetenektir bana göre. Tabii şuna dikkat; gitar çalışmak ile gitar çalmak farklı şeylerdir!
Ben genelde 120 140 da başlayıp 200lere cikarmaktaydim60 80 baya baya yavaş geldiği için katkısının olmadığını düşündüm hep ama tam tersiymiş meğersem 😂 yetenek konusuna gelecek olursak bence yetenek çok az verdiniz yüzde olarak yani herkesin ilerlemesi aynı olmuyor bence yüzde 20 lere kadar çıkabilir yani ben kendimi yeteneksiz gördüğüm için boyle geliyor belkide bilemiyorum ama dediğinize Uyucam inşallah ama etüdler olarak yeni etütleri nerde bulabilirim internette aradım bulamadım pek

Ben genelde 120 140 da başlayıp 200lere cikarmaktaydim60 80 baya baya yavaş geldiği için katkısının olmadığını düşündüm hep ama tam tersiymiş meğersem 😂 yetenek konusuna gelecek olursak bence yetenek çok az verdiniz yüzde olarak yani herkesin ilerlemesi aynı olmuyor bence yüzde 20 lere kadar çıkabilir yani ben kendimi yeteneksiz gördüğüm için boyle geliyor belkide bilemiyorum ama dediğinize Uyucam inşallah ama etüdler olarak yeni etütleri nerde bulabilirim internette aradım bulamadım pek
Şimdi yetenek yüzdeleri işin abartısı tabi ki bunlar rakamlandırılabilir bir unsur değil ben sadece çalışmanın önemini vurgulamak adına biraz şişirdim :)

Etüt bulmaktan ziyade sevdiğiniz tarz bir gitar metodu edinmeniz daha uygun olacaktır.

Şimdi yetenek yüzdeleri işin abartısı tabi ki bunlar rakamlandırılabilir bir unsur değil ben sadece çalışmanın önemini vurgulamak adına biraz şişirdim :)

Etüt bulmaktan ziyade sevdiğiniz tarz bir gitar metodu edinmeniz daha uygun olacaktır.
Anladım :D
Çalışmanın önemi büyük zaten ona bir şey diyemiyorum.
Nasıl yanimesela attigim şarkının metodu nasıl olabilir ?

Geri