Mooer Micro serisi pre-amp pedalları hakkında görüş?

Sanırım yazın bir ara USA yapacam ve Mooer Live'ı alacam .... sonrasında eve bir kabin alıp ona mı bağlarım, monitör mü olur düşünecez.

@barrios ben anlamadım ki sen nasıl anlayacan? :) ... evde hem TVP hem Katana var, elde edemeyeceğim ton yok ama GAS işte, elim gitarda, gözüm oynaşta...

Peki abilerim dostlarım Analog setup'ı barda amfisiz direkt sisteme girmek için tavsiyeleriniz nelerdir 250$ bir bütçe ayırabilirim. Aletin bana herhangi bir drive, reverb vb. efekt katmasına ihtiyacım yok, hazır kurulu setup'ı 30kg amfi taşıma zahmetinden kurtarıp dümdüz bir mikser'e girip güzel tonlarım olsun istiyorum mümkün müdür? Gibson standard LP, Mesa 50w rect-o-verb vb. amfi soundunu aramaktayım.

Peki abilerim dostlarım Analog setup'ı barda amfisiz direkt sisteme girmek için tavsiyeleriniz nelerdir 250$ bir bütçe ayırabilirim. Aletin bana herhangi bir drive, reverb vb. efekt katmasına ihtiyacım yok, hazır kurulu setup'ı 30kg amfi taşıma zahmetinden kurtarıp dümdüz bir mikser'e girip güzel tonlarım olsun istiyorum mümkün müdür? Gibson standard LP, Mesa 50w rect-o-verb vb. amfi soundunu aramaktayım.
Bu konunun zaten başlığı vardı, siz de katılmıştınız:

Hesaplı öneri olarak Mooer Radar öne çıkıyor.

- randıman alınır mı?
- modellediği amfiye benziyor mu?
- solidstate amfiye input'tan girer mi, yoksa power amp ve kabin mi yapmak gerekir?
yaklaşık 1 sene 010 two stones kullandım.
clean kanalı ile drive kanalı arasında minik bir volume farkı vardı, o yüzden volume dengesini drive kanalına göre ayarlıyordum.
modellediği amfi ile kıyas yapmam biraz zor ama tuşeye tepkisi gayet müzikaldi.
en nihayetinde aynı amfiden her gitarist başka bi ton çıkaracaktır.
cab sim’i kapatıp jazz chorus’a hem normal inputtan hem de power amp in’den giriş yapıp kullandım. power katına giriş yaptığım hali beni daha bi tatmin etti.

bu arada ethos’un hakkını da yememek lazım:
01E7006F-E5FE-4DC3-9650-B57ACD9C0BE2.jpeg

Bu konunun zaten başlığı vardı, siz de katılmıştınız:

Hesaplı öneri olarak Mooer Radar öne çıkıyor.
Konudaki aletler hep çok işlevli işin özü radar’a alternatif(veya daha iyisi) aramaktayım always on mantığıyla kullanabileceğim komplike olmayan basit bir alet

Konudaki aletler hep çok işlevli işin özü radar’a alternatif(veya daha iyisi) aramaktayım always on mantığıyla kullanabileceğim komplike olmayan basit bir alet
Radar zaten bir kez ayarlanıp öyle kullanılabilecek bir cihaz. Üzerindeki opsiyonlar insanlara tercih sunmak için yapılmış. Yoksa habire ton değiştirmek diye bir şey yok zaten.
Radardan daha az komplike olanlar belki menü içermeyip doğrudan ön panelden ayarlanabilenler olabilir. Nux Solid Studio gibi. Ama onlar biraz daha pahalı olabilir.
Daha az komplike olsun derken analog simülasyona gitmeyin derim, kabin simülasyonu analog ile zayıf kalıyor.

Radar zaten bir kez ayarlanıp öyle kullanılabilecek bir cihaz. Üzerindeki opsiyonlar insanlara tercih sunmak için yapılmış. Yoksa habire ton değiştirmek diye bir şey yok zaten.
Radardan daha az komplike olanlar belki menü içermeyip doğrudan ön panelden ayarlanabilenler olabilir. Nux Solid Studio gibi. Ama onlar biraz daha pahalı olabilir.
Daha az komplike olsun derken analog simülasyona gitmeyin derim, kabin simülasyonu analog ile zayıf kalıyor.
Genel olarak nux markası hakkında ne düşünüyorsunuz?

Direkt olarak bu mooer ürünleri için yorum yapamam ama benzeri olan hatta daha eski teknoloji joyo ac tone ve behringer ultra-g ile(efekt pedalları da var tabi) uzun süredir küçük-büyük sahnelerde çalıyorum, çok da memnunum. Bu ürünlerin rahatlıkla iş yapacağını varsayıyorum haliyle. Hatta ultra g cok ağır diye bunlara geçmeyi de düşünüyorum. Sanıyorum Andertons kanalında Cradle of Filth gitarcısı göstermişti, kullandığı setup bu mooer pedallardan iki adet. Direkt sisteme gidiyor, sanırım birisi radar. Sadece black metal çalmıyormuş merak etmeyin =)

Teşekkürler

bütçeyi biraz daha aşabilirseniz elimde cabzeus var, satabilirim...

Stereo Speaker Simulator + DI Box

Ben gecenlerde senkoptan satin aldim preamp live. Gitari sisteme girmek icin edindim. Normalde carl martin plexi tone kullaniyorum. Bir mooer radar + micro preamp almayi dusunurken @blackfriday666 ile konustuktan sonra Iki mooer micro + mooer radar fiyatina preamplive almak mantikli geldi. Tek bir bank uzerinde boostlar ile beraber 8 kanaliniz oluyor bu bile cok fazla. Ilk kanal clean ikinci kanal akustik ucuncu kanal low gain dorduncu kanal ise high gain olacak sekilde kullaniyorum.
Gecen hafta Mask Pera da direkt sisteme girdigimde baya is gordu. Cab simleri default kaldi cok kurcalamadim sadece power amp simleri aktif edip biraz bias ayarlari ile oynadim.
Evde de orange th30 a return girisinden bagliyorum tuplu bir power amp katinda baya iyi tonlar. Solid statede ise flat sekilde mg100 e inputdan taktim. Evde oldugu gibi mg100 un returnune baglayinca sapitti. Amfide bir sorun vardi sanirim. Cok fazla preamp modellemesi var uzerinde hepsini deneyemedim bile. Su an icin us classic od, us gold 100 ve brown sound ch3 yi kullaniyorum drivelarda.
Th30 u ise orange rockerverb modellemesi uzerinden capture lamak istedim kafami karistirdi baya. @blackfriday666 i daha fazla darlamamak icin kurcalamadim o konuyu simdilik cok 😊😊

Mooer Live’ın Gitarın volume potansına tepkisi nasıl? Dijital modelleyicilerde genelde deneyimlediğim bir eksikliktir. Şimdiye kadar adamakıllı bu konuyu aşan bir tek Atomic Amplifire idi benim gördüğüm.

Evet, zaten EHX ile olan mesele yüzünden muhtemelen GE300 Çin dışına pazarlanamıyor.
Preamfilerdeki işin ne kadar özgün olduğunu bir hayli merak ediyorum aslında. Ama bu fiyat/performans oranı ile de cazip olmayı sürdürüyor adamların ürünleri.

Forumda yazılmış mı hiç diye araştırırken farkettim. Geçtiğimiz günlerde Preamp Live'imi Ge300'e güncelledim, yaklaşık 2 aydır dünya genelinde satışta. Yazılım konusunda da Preamp Live'in sahip olduğu herşey üstüne FX katı bulunmakta. Güncel bilgi paylaşmış olayım araştıran olursa diye.

Forumda yazılmış mı hiç diye araştırırken farkettim. Geçtiğimiz günlerde Preamp Live'imi Ge300'e güncelledim, yaklaşık 2 aydır dünya genelinde satışta. Yazılım konusunda da Preamp Live'in sahip olduğu herşey üstüne FX katı bulunmakta. Güncel bilgi paylaşmış olayım araştıran olursa diye.
Evet, bir süredir Senkop Müzikte de satışta.
Yalnız tuhaf bir şey var. Aynı mimariye sahip olmalarına karşın Preamp Live neredeyse sürekli olumlu eleştiriler alırken GE 300 konusunda yorumlar aynı düzeyde heyecan verici veya övgü dolu değil. Bu muhtemelen Preamp Live'ın özgün bir cihaz olması, GE300'ün ise pek çok rakibinin bulunması ve Mooer ürün yelpazesindeki diğer ürünlere kıyasla çok pahalı olması ile de ilişkili. Bir Mooer cihazına 4000 TL vermek ne yazık ki bana da cazip gelmiyor. Mooer henüz müşteri desteği ve kalite güvencesi anlamında bu kadar pahalı bir ürün açısından güven telkin edebilen bir firma değil ne yazık ki. Şunu fark ettim: Bütçem uygun bile olsa bu cihazı gönül rahatlığıyla gidip alamazmışım. Eğer güvenilir birileri kıyaslamalı değerlendirmelerle çıkıp "amfi-stompbox simülasyonları anlamında Line 6 Helix'ten kesinlikle daha üstün" diyebilse benim için durum değişebilirdi belki, ama şu ana kadar Mooer bu konuda açık ara önde diyen de yok ne yazık ki. O nedenle ürüne mesafeliyim bir miktar.

Geri