Pedal sıralaması hakkında yardım

Hocam merhaba. Merak ettiğim bir şey var, Joyo Noise Gate nasıl, işlevi güzel mi? Ve son soruma geleyim, bakalım ne kadar linç yiyeceğim :D, TU-3s'in normal bir Tuner'dan farkı nedir?

Hocam merhaba. Merak ettiğim bir şey var, Joyo Noise Gate nasıl, işlevi güzel mi? Ve son soruma geleyim, bakalım ne kadar linç yiyeceğim :D, TU-3s'in normal bir Tuner'dan farkı nedir?
bildiğim kadarıyla hiçbir farkı yok, sadece boyut olarak küçültülmüş ama pedalı devreye sokup çıkarma işlemi ufak bir tuşla mı yapılıyor yoksa pedal güç kaynağına bağlı olduğu sürece hep açık mı kalıyor bilmiyorum.

Tüm kompresörlerde hem dip gürültüsünü sıfıra indirdiği hem de tonun yenmediği bir aralık bulunur (bu aralık pedaldan pedala göre değişir), Threshold'u o aralıkta kullanmak yeterlidir :)
Ben stüdyoda VCA OPTO ve VARI MU olmak üzere 3 tane kompre-sör kullanıyorum. Ü.ünün de trashold ayarı var (zaten olmalı) CLA76 gibi modellerde nadiren olmuyor ama onlarda da GR takip edebildiğin ibre var. Ben sanırım sorumu anlatamadım. Böyle live bir setup da (kendinizi çok iyi duyamayabileceğiniz canlı performans sahnelerinde bu tür kompresörleri treshold ayarı olmadan ya da gain reduction görsel dönütü olmadan nasıl kullanıyorsunuz onu anlamaya çalışıyorum

Geri