Slave Amp konusu(Köle power amfi kullanımı) - Power yerine Preamp girişine bağlanabilir mi?

Selamlar forum ahalisi!
Geleneksel olarak bir amfinin FX-send çıkışını başka bir amfinin FX-return girişine bağlayarak yani ilk amfinin preamp'ını 2. amfinin power amp katına bağlayarak yapılan amp-slaving, tabiri caizse köle amfi kullanımı mevzusunda bir sorum olacak.
5W blackstar alltube amfimin fx-send çıkışını 16W Carvin Vintage 16 Lambalı amfinin direkt olarak enstrüman girişine girmemde 2 preampı üst üste kullanmam haricinde teknik olarak bir sakınca var mıdır? Carvin Vintage 16 amfimde malesef FX-Return bulunmadığı için klasik yöntemi deneyemiyorum. Ben bir şeyleri yakmadan yardım edin :)

Preamfi olarak kullandığınızdan sese hiç yüklenmeyin, asıl amfiyi açın derim. Aklıma gelen ilk öneri bu.
Ama zaten pek de matah olmayan ve kompresli tını veren HT'yi Carvine bağlayınca gerçekten de iyi sonuç alınacağını sanmam. Carvin Vintage önüne zevkinize göre güzel bir overdrive veya distortion ile çok daha iyi sonuç alınır bence.

Geri