Jim dunlop teller 27 lira

Hiç kullanmadım almayı planlıyorum fiyatları çok uygun geldi 27 liraya bedava gibi kullanan öneren var mı ?
Paslanma süresi önemli benim için

Sevgili Kadir bey. TEL 27 LİRA. 27 27 27!!!!!!
Paslansa ne olur. Çok teşekkür ediyorum attığınız için. Vallahi tele para ayırmak zor geliyordu öğrenci olunca. Bir sürü almayı düşünüyorum. Çok mutlu oldum şu an. :CildiranYuz: :CildiranYuz: :CildiranYuz: :D

Elleriniz terliyorsa paslanıyor valla :(

Fiyat görece uygun diye paslansa ne olur bile diyemiyorum :( Bu teller de diğerleri gibi kısa sürede mahvolmuştu çünkü yıllar yıllar önce, tonuyla ilgili fikrim neydi hatırlayamıyorum ama Ernie Ball'un parlaklığı bana daha çok hitap ediyordu.

Elixir'den şaşmıyoruz yine de, aradaki fiyat farkı 5 katı olmadığı sürece Elixir'e devam. Paslansa ne olur demeyin yani, daha karlı çıkabilirsiniz duruma göre* :)

27 TL'yi ucuz bulacağımız günler de olacakmış demek, öğrencinin işi hepten zor.

Geçmişe baktım da, Do-Re Şubat 2018'de yine kampanya yapmıştı, o zaman Jim Dunlop 11-52 tel setini 11 liraya, 09-42 seti 13 liraya almışım. Hem de birer paket almışım :)

Geçmişe baktım da, Do-Re Şubat 2018'de yine kampanya yapmıştı, o zaman Jim Dunlop 11-52 tel setini 11 liraya, 09-42 seti 13 liraya almışım. Hem de birer paket almışım :)

Toplu paket halinde miydi yoksa teller tek tek mi paketlenmişti ? bir kere mydukkandan ernie ball 9-42 aldım 5'liymydi 10'lu muydu neydi açtığımda paslanmıştı teller. ucuz etin yahnisi hesabı.. tek tek paketlenmişse paslanma olmuyor da 10'lu 12'li 5'li vs paketlenmede sıkıntı oluyor bazen.

Toplu paket halinde miydi yoksa teller tek tek mi paketlenmişti ? bir kere mydukkandan ernie ball 9-42 aldım 5'liymydi 10'lu muydu neydi açtığımda paslanmıştı teller. ucuz etin yahnisi hesabı.. tek tek paketlenmişse paslanma olmuyor da 10'lu 12'li 5'li vs paketlenmede sıkıntı oluyor bazen.

Üç ayrı tel kalınlık ölçüsünde (9, 10 ve 11) birer takım tel almışım. 11 numarayı hala kullanmadığımdan baktım, bir şeffaf poşet içinde her tel ayrı kağıt ambalajlar içinde. Pas hatırlamıyorum. Bir kere hepsiburada'dan aldığım D'addario 9 no tel takımı normal poşeti içinde olmasına rağmen paslı çıkmıştı. Başka da pas öyküsü hatırlamıyorum dostum.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Sevgili Kadir bey. TEL 27 LİRA. 27 27 27!!!!!!
Paslansa ne olur. Çok teşekkür ediyorum attığınız için. Vallahi tele para ayırmak zor geliyordu öğrenci olunca. Bir sürü almayı düşünüyorum. Çok mutlu oldum şu an. :CildiranYuz: :CildiranYuz: :CildiranYuz: :D
Valla hocam dalga mı geçtiniz şaka mı yaptınız anlamadım ama diğer tellere göre bakınca ucuz geldi paylaşmak istedim

Jim Dunlop kampanyasından ben de epeyce tel almıştım. Paketlerde korozyon paslanma yoktu. Şu son dönemde de akustik gitar için Darco by Martin CO aldım 22₺'ye o da güzel bir tel. D'addario bile uçmuş fiyat olarak.

Şu tel meraktan aldım, ev tipi kullanıcıya, öğrenciye, sık tel değişmeyi sevip de yeni tele para vermek gözüne gelene ilaç gibi geleceğini düşünüyorum. Tel tansiyonu oldukça düşük bunu belirtmeliyim. Çalımı rahat. İlk taktığım sette hemen kopma oldu ama bir daha yaşamadım. Denemenizi tavsiye ederim. Bu arada öyle hemen paslanma vs yaşamadım aylarca gitarın üzerinde durduğu oldu.

Şu tel meraktan aldım, ev tipi kullanıcıya, öğrenciye, sık tel değişmeyi sevip de yeni tele para vermek gözüne gelene ilaç gibi geleceğini düşünüyorum. Tel tansiyonu oldukça düşük bunu belirtmeliyim. Çalımı rahat. İlk taktığım sette hemen kopma oldu ama bir daha yaşamadım. Denemenizi tavsiye ederim. Bu arada öyle hemen paslanma vs yaşamadım aylarca gitarın üzerinde durduğu oldu.

bende rx17 aldım 2-3 tane deneme amaçlı, tansiyon düşük evet. en alttaki mi teli kopuyor ilk taktığınızda akort ederken. Geçenlerde indirim vardı 10 lu paket RX19 sipariş verdim, 10 tanesi 11,5$ + takipli hava kargo bedava. Dedim denemekten zarar gelmez aşşağıdaki yorumu okuduktan sonra. En kötüsü tekli mi teli alırım bilindik markalardan 5-6 tl idare ederim öyle diyorum.

Şöyle bir yorum vardı bu teller hakkında;

Bu rx19 teller 0,11 olması gerekirken aslında 0,10 ayarında normal tansiyon teller diye, diğer rx17 ve 15 ler belirtilenlerden daha düşükmüş vs. Deneyerekte gördüm gerçekten tansiyon düşük rx17 lerin.

Rx17 teller 3-4 aydır gitarda takılı, gram kararmadılar bu arada.

Ben yurt dışından tanıdık gelirse Fender’in 3’lü setlerinden söylerdim, 10.90€’ya. 1 seti 3.5€ gibi bir şeye geliyor, 24 liradan daha az fiyata yani. Sık tel değiştirenler için en uygun çözüm bu sanırım

24.75 tl 11'likler diğerleri de 28-29 tl jim dunlop telleri baya iyidir. Ernie ball kalitesindedir daha önceden kullanmayan varsa bu fiyata alsın denesin derim. Stoğu hala eritememişler herhalde.

bende rx17 aldım 2-3 tane deneme amaçlı, tansiyon düşük evet. en alttaki mi teli kopuyor ilk taktığınızda akort ederken. Geçenlerde indirim vardı 10 lu paket RX19 sipariş verdim, 10 tanesi 11,5$ + takipli hava kargo bedava. Dedim denemekten zarar gelmez aşşağıdaki yorumu okuduktan sonra. En kötüsü tekli mi teli alırım bilindik markalardan 5-6 tl idare ederim öyle diyorum.

Şöyle bir yorum vardı bu teller hakkında;

Bu rx19 teller 0,11 olması gerekirken aslında 0,10 ayarında normal tansiyon teller diye, diğer rx17 ve 15 ler belirtilenlerden daha düşükmüş vs. Deneyerekte gördüm gerçekten tansiyon düşük rx17 lerin.

Rx17 teller 3-4 aydır gitarda takılı, gram kararmadılar bu arada.
Ben bu markanın akustik olanından da, elektro için olan RX17'den de aldım. RX17'de en alt telde bir sorun yaşamadım. Ama takarken endişelenerek taktığım doğru. Ayrıca satıcısı çok kibar, akustik telinde bir sorun yaşamıştım ve bir sonraki alışverişte bana hediye Alice'in 5. Telinden hediye etmişti hatta. Ama artık almak anlamsız(en azından 1 adet) çünkü takipsiz kargoyla göndermiyor ve en az 11 lira gümrük vergisi var.

Geri