Blackstar amfi kullanıcıları bakabilir mi

Merhabalar öncelikle, benim blackstar idcore 10 um var bildiğim kadarıyla amfi ses kartı na da sahip bilgisayar da kayıt alırken ses kartı ihtiyacı hissettirmiyor yeterli geliyor aynı şekilde amfiyi ses kartı olarak kullanıp mikrofon baglamak istiyorum ancak olmuyor siz daha önce yaptınız mı yada neden olmadı acaba bir fikriniz var mı ? Şimdiden teşekkürler

Blackstar amfi kullanıcısı değilim ancak bildiğim kadarıyla blackstar id core 10da kullanılan ses kartını mikrofona bağlamayazsın. Sadece bilgisayara bağlayıp gitar kayıdı alınabilir diye biliyorum. En basitinden şu aklıma takılıyor mikrofonun phantom powere +48v ihtiyacı var, amfide bunun olduğunu zannetmiyorum.
Aynı zamanda yabancı forumda burada baktığımda daha kaliteli tvp 60 modelinde bile olmayacağı yazılmış.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Anladım teşekkür ederim ,peki elimde bir USB ses kartı var ancak çok yetersiz geliyor bu USB ses kartı ile maksimum verimi nasıl elde edebilirim bilginiz var mı acaba ses kartları pahalı çünkü bir süre alamayacagim gibi , kayıtlar sanki arada perde var gibi geriden geliyor standart şarkılardan çok farklı

Anladım teşekkür ederim ,peki elimde bir USB ses kartı var ancak çok yetersiz geliyor bu USB ses kartı ile maksimum verimi nasıl elde edebilirim bilginiz var mı acaba ses kartları pahalı çünkü bir süre alamayacagim gibi , kayıtlar sanki arada perde var gibi geriden geliyor standart şarkılardan çok farklı
Merhaba

Dediğiniz olay Latency yani gecikme probleminden ibaret.
Gecikmeye yetersiz donanım da sebep olabilir, bilgisayarınızın özellikleri ne?

USB ses kartınızın marka modeli ne, ASIO sürücülerini ve ses kartının sürücülerini yüklediniz mi?

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Merhaba

Dediğiniz olay Latency yani gecikme probleminden ibaret.
Gecikmeye yetersiz donanım da sebep olabilir, bilgisayarınızın özellikleri ne?

USB ses kartınızın marka modeli ne, ASIO sürücülerini ve ses kartının sürücülerini yüklediniz mi?
Trust marka bir mikrofon ses kartı da içerisinde çıkan bir usb girisili aparat gecikme sorunu yaşamıyorum ancak ses sanki güçsüz geliyor yani internette kayıt almış insanları görünce onların sesleri sanki telefonu aşıp geliyorken benimki sanki sıkışıp kalıyor mikrofonları iyi olabilir belki ses kartı da kaynaklı olabilir de asio falan da kurdum acaba mix işlemini mi yapamıyorum yoksa mastering mi pek hakim de değilim o konuya direk kulağıma iyi gelen seviyede ses açıp renderliyorum , bu imkanlarla acaba nasıl en yüksek verimi alırım sizce

Valla sizin usb ses kartına ihtiyacınız var gibi duruyor. Onboard ya da öyle trust marka ses arabirimi ile olmaz. İmkanım yok diyorsanız kayıt aldığınız daw da gain ayarlarını yükseltmeyi deneyin bir de

Son düzenleme:
Geri