XennyX 1204FX Mikserini Windows 10 Uyumlu Harici Ses Kartına Bağlamak?

Merhaba. Yıllar önce almış olduğum M-Audio Firewire Solo ses kartım, maalesef Windows 10 ile uyumlu değil ve ben Windows 10 işletim sistemine geçmeyi düşünüyorum. Bu yüzden, XennyX 1204FX ile uyumlu bir harici ses kartı arıyorum.

Aşağıdaki resimlerde göreceğiniz gibi; bana iki unbalanced inputs , iki unbalanced outputs çıkışlı ses kartı gerekiyor. Çünkü, eğer ki Shure 565SD mikrofonu XennyX üzerinden kullanmak istersem, ancak 4 kablo ile ses kartına bağlandığımda mikrofondan yararlanabiliyorum. Mikser üzerindeki ses ayarları hoşuma gittiği için bu uğraşım aslında. M-Audio' nun mikrofon kısmını kullandığımda da güzel bir ses alıyorum fakat ben artık mikrofonu mikserden kullanmak istiyorum.

Çıkabileceğim en son bütçe 800 lira civarı
Mümkünse ses kartı 192KHz/24bit olsun. Mesela NUX UC-2 Ses Kartı istediğim şey için ideal midir? Ayrıca tavsiyelerinize de açığım. Belki bilmediğim, daha kolay başka bir method ile XennyX üzerinden tavsiye edeceğiniz ses kartına daha kolay bir şekilde bağlanma yöntemi vardır. Bu sorunu bugün yarın bitirmek istiyorum umarım yardımlarınızı esirgemezsiniz. :)
Saygılar
fc0f78a14620f2d24385ef7737500956.jpg

fb03af5e02ff05bfeeea20524177b7d9.jpg

0231bbabc124843974d3b8f73564f827.jpg

bf243592a05098401098955b3b701aaa.jpg

Son düzenleme:
Win 10 da olsa driveri kurduğunuzda yine ses kartının çalışması lazım. Bi arkadaşınızda ya da İnternet kafede falan denemenizi tavsiye ederim. Boşuna masraf etmeyin denemeden

@7r7 nin belirttiği gibi, Ses kartınız Win10 da sorunsuz çalışır. Win10 dirver desteğinin sunulmuyor olması bunu engellemez.
Kurulumda sıkıntı yaşarsanız haberleşelim. Ben 2002 üretimli farklı bir marka ses kartımı Firması win XP den bu yana driver desteği vermemesine rağmen win10 da sorunsuz kullanıyorum. Ayrıca 12 kanal Behringer EURORACK UB 1202 mixer ile birlikte kullanmaktayım.

Mixerdaki:
- Control Room Out çıkışları > Monitörlere
- Ses kartında çıkan, monitor Out L-R çıkışlar Mixer da Tape in kısmına,
- Mixer daki Main Out çıkışları; Ses kartınızdaki IN girişlerine bağlanacak.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
@7r7 @Single_FACTOR Merhaba. Değerli mesajlarınız için çok teşekkür ederim. Şu anda Windows 10 pro 64 bit içerisinde; bilgisayarı her açışımda M-Audio Firewire Control Panel üzerinden "1/2" seçeneğini kapatıp tekrar açtığımda, sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Windows 7' den itibaren desteği kesmeselerdi keşke. Bir süre daha böyle idare edeyim. İyi günler dilerim. ☺

@Gariban
Öyle bir işlem yapmanız gerekmez. Kullandığınız ses kartına ait firewire portu eski sürümde çalışıyor. Win 10 da ise en son sürüm yüklüdür. Dolayısı ile burada sıkıntı oluşuyor. Sorun ses kartı üreticisinin Win10 Desteği olmaması ile ilgili değil.
Donanıma girip, firewire driverınızı "Legacy driver" ile değiştirin.

Geri