Akai MPK Mini 2 USB Port Sorunu

Selamlar, normalde midi klavyelerle çok ilgim yoktu ama son 1 haftada yeni yeni önceden almış olduğum Akai MPK Mini 2'yi kullanmaya başlamıştım. Evde genellikle kullandığım koltuğun üzerinde bırakırdım. Bir gün dışarı çıktım, birkaç saate geldim, dedim bir şeyler çalayım. Usb B tipi kabloyu klavyenin girişine takmaya çalıştım fakat bir türlü girmedi. Sonradan bir baktım ki o Usb ucundaki "koruyucu" mu denir ne denir bilmiyorum çıkmış. Ürünü Thomann'dan almıştım fakat bu sorunun garantiye dahil olmadığını söylediler (Kendim elimle söksem tamam fakat cihazdan stok bir parçanın düşmüş olmasını garantiden saymamaları saçma geldi.) Ki Ocak 2019'da almıştım.

Neyse, gelelim asıl konuya. Fotoğraflar bu şekilde, yeni bir Usb Port alıp kendim mi takayım? Yoksa başka bir alternatifi var mıdır?
128201

Edit: Şöyle bir video var da aleti ahirete 🤲 yollamamak için riske de girmekten korkmuyor değilim.

Teşekkürler!

Eliniz lehim tutuyorsa yaparsanız parçanın fiyatı 2 lira veya parçayı satın alıp bi elektronikçiye götürürseniz daha iyi olur.
Bazen kazıklamak için yer arıyorlar. Videonun hepsini izlemedim ancak orda galiba farklı bir soket değiştiriyor.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Eliniz lehim tutuyorsa yaparsanız parçanın fiyatı 2 lira veya parçayı satın alıp bi elektronikçiye götürürseniz daha iyi olur.
Bazen kazıklamak için yer arıyorlar. Videonun hepsini izlemedim ancak orda galiba farklı bir soket değiştiriyor.

Lehim yaparım, zaten attığım videoda adam o soket bozuldu diye değişim yapmış. Ama dijital şeylerden bu konuda bir tık uzak durmak lazım. En ufak bir sorun aleti bitirebiliyor. Hem kendim değiştirirsem garantisi de gitmiş olur, ondan farklı bir yöntem var mı diye sordum :) Yanıt için teşekkürler

Lehim yaparım, zaten attığım videoda adam o soket bozuldu diye değişim yapmış. Ama dijital şeylerden bu konuda bir tık uzak durmak lazım. En ufak bir sorun aleti bitirebiliyor. Hem kendim değiştirirsem garantisi de gitmiş olur, ondan farklı bir yöntem var mı diye sordum :) Yanıt için teşekkürler
Aklıma şu geliyor ordaki açıkta görünen kablolara kablo tutturmak yöntemiyle kablo ile belki olabilir. Garantiye dokunmadan

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Thomann ile görüştüm sorunun bende olmadığını, Akai’nin kendi stok parçalarının sorunu olduğuna değinerek. “Bize yollayın, kontrol edelim. Eğer sorunun Akai’de olduğuna karar verilirse garantiden sayarız fakat olmazsa 35€ gibi bir ücret alınır.” dediler. Bakalım göreceğiz artık.

Geri