Porcupine Tree - Sleep Together Synthesizer

Merhabalar arkadaşlar.

Bu parçayı çok ama çok uzun zamandır cover yapmak istiyorum. Ancak parçanın başından sonuna kadar giden loop şeklinde bir synthesizer tonu mevcut. Vocoder midir? Nedir? Nasıl bu tonu elde edebilirim VST çerçevesinde?

Teşekkürler.

'Sanırım senkronize edilmiş 2 synth var, biri diğerine göre daha yüksek bir tondan. Low pass filter %55-60, Rezonans %50 olabilir. Filter frekansının da şarkı sırasında "modulated" olması için Step Sequencer kullanılmış olabilir.' demiş redditte biri. Öyle bir şarkı seçmişsiniz ki youtube da coverlarına bile ulaşamadım :D Ton çok da zor durmuyor ama deneyerek ulaşılabilir.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
'Sanırım senkronize edilmiş 2 synth var, biri diğerine göre daha yüksek bir tondan. Low pass filter %55-60, Rezonans %50 olabilir. Filter frekansının da şarkı sırasında "modulated" olması için Step Sequencer kullanılmış olabilir.' demiş redditte biri. Öyle bir şarkı seçmişsiniz ki youtube da coverlarına bile ulaşamadım :D Ton çok da zor durmuyor ama deneyerek ulaşılabilir.
evet youtube cover'ı yok hocam parçanın, ya da temiz bir şekilde cubase içinde loop kısmının başını kesip parça sonuna kadar loop almak fikri var aklımda :D

Geri