Marshall DSL5C vs Blackstar HT5R

Merhabalar öncelikle herkese,
forumda yeniyim araştırdım fakat böyle bir karşılaştırma göremedim. Ben bir Fender Strat kullanıcısıyım ve bir FX Loop’a sahip Tube Amp almak istiyorum. Şuanda bu iki ürün arasında kalmış durumdayım. Ev ve küçük sahneler için düşünüyorum. Tarzım blues, rock olmakla beraber temiz clean tonlara da ihtiyaç duyuyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum bir tercih yapamadım ama Marshall’ın 1watta düşürebiliyor olması beni cezbediyor çünkü apartman da ses yalıtımı sıkıntısı var. Fakat Marshall’ın cleanleri konusunda endişeliyim. Teşekkürler şimdiden.

Merhabalar, Blackstar yeni bir seri çıkarttı (blackstar ht-5r mk2) wat düşürme özelliği ile 0.5 wat olabiliyor, Blackstar 12 inç Marshall ise 10 inç speaker'a sahip hacim anlamında fark olacaktır.
Blackstar'da ısf özelliği sayesinde Eq aralığı bence daha geniş, ama ama clean katında sadece tone butonu ile mecburi bir tona mahkum kalmak sıkıcı oluyor.
Marshall da deep gibi bir tuş vardı mıd karekteri direk geriye alan hoşuma gitmişti,
Her ikisinide kullandım, hard rock, heavy metal tarzım, şuan alacak olsam blackstarı alırdım.

Merhaba,
Cevap aradığınız husus çok subjektif.
Kendi zevkinize ve başkalarının zevklerine göre alabileceğiniz yanıtlar çok değişebilir. Hangi ampli daha kaliteli bir yapıya sahip dese idiniz belki daha objektif bir soru olabilirdi.
Bu minvalde kendime göre sorunuza yanıt verecek olursam;
A) clean tonlarda sizin yazdığınız müzik türü eğiliminizi de gözönüne alırsam, marshallı tercih ederim.
B) hangi ampli daha kaliteli bir yapıya sahip derseniz vence ikisi de iyidir derim.

Esenlikler dilerim.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Teşekkür ederim yorumun için. Fakat 0 almaya durumum yok şuanda o yüzden yeni seri alamam. Bu durumda tekrar değerlendirirsen sevinirim. @
Merhabalar, Blackstar yeni bir seri çıkarttı (blackstar ht-5r mk2) wat düşürme özelliği ile 0.5 wat olabiliyor, Blackstar 12 inç Marshall ise 10 inç speaker'a sahip hacim anlamında fark olacaktır.
Blackstar'da ısf özelliği sayesinde Eq aralığı bence daha geniş, ama ama clean katında sadece tone butonu ile mecburi bir tona mahkum kalmak sıkıcı oluyor.
Marshall da deep gibi bir tuş vardı mıd karekteri direk geriye alan hoşuma gitmişti,
Her ikisinide kullandım, hard rock, heavy metal tarzım, şuan alacak olsam blackstarı alırdım.
Teşekkür ederim yorum için. Fakat 0 alma durumum olmadığı için onu alamam sanırım, bu durumda tekrar değerlendirirsen sevinirim.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Evet sylfaril, clean önemli ama bazı forumlarda Marshall’ın yeterli temizlikte bir clean veremediğini okumuştum bu benim aklıma takıldı, amfiyi deneyemiyorum üretimden kalktığı için.

Marshall dsl 5c kullanıyorum usa deluxe strat ile. Ben çok memnunum. Clean kanal çabuk kırılıyor evet ama gitardan kısarak gaini temizleyebilirsin. Blackstar ht1 kullanmıştım. Onu çok sevemedim. Marshall full lambalı bir amfi ve düşük seste de başarılı. Ama denemen lazım hangisini seveceksin. Tünelde yakın dükkanları gidip dene kendi gitarını götürerek. Hangisini beğenirsen ikinci elde kovala.

Evet sylfaril, clean önemli ama bazı forumlarda Marshall’ın yeterli temizlikte bir clean veremediğini okumuştum bu benim aklıma takıldı, amfiyi deneyemiyorum üretimden kalktığı için.
Merhaba,
Dsl 5c’de de aynen Dsl 40c’de olduğu gibi clean katında iki mod arasında seçim yapma imkanı varsa; clean katı ilk modu plexinin cleani tarzında iken ikinci modu jcm 800 cleanı tarzında olacaktır. (Bu şahsi benzetmemdir ve elbette tam bir plexi ya da jcm 800 cleani vermemektedir, sadece o tarzda olduğunu düşünüyorum)
Eğer böyle bir seçeneği yoksa tahminimce ilk clean moduna sahiptir.
Eğer ankarada iseniz işyerime gelip dsl ampli deneyebilir, fikir sahibi olabilirsiniz. (Yanlış anlaşılma olmasın bir şey satmak istediğim veya satmaya çalışacağımdan değil, sadece fikir sahibi olabilmeniz açısından öneride bulunuyorum zira kullandığım ampli dsl 40c. Dsl 5c devresinin de temelinde bundan çok da farklı olacağını düşünmüyorum)

Esenlikler dilerim.

Marshall dsl 5c kullanıyorum usa deluxe strat ile. Ben çok memnunum. Clean kanal çabuk kırılıyor evet ama gitardan kısarak gaini temizleyebilirsin. Blackstar ht1 kullanmıştım. Onu çok sevemedim. Marshall full lambalı bir amfi ve düşük seste de başarılı. Ama denemen lazım hangisini seveceksin. Tünelde yakın dükkanları gidip dene kendi gitarını götürerek. Hangisini beğenirsen ikinci elde kovala.
Teşekkür ederim cleande ses seviyesi yeterliyse benim için prpblem olmaz. bende bu şekilde düşünüyorum fakat yeni nesil 5c de clean kanalada ekstra gain potu koymaları işi çözmüş gibi ve eski nesil olmadığı için deneyemedim.

Merhaba,
Dsl 5c’de de aynen Dsl 40c’de olduğu gibi clean katında iki mod arasında seçim yapma imkanı varsa; clean katı ilk modu plexinin cleani tarzında iken ikinci modu jcm 800 cleanı tarzında olacaktır. (Bu şahsi benzetmemdir ve elbette tam bir plexi ya da jcm 800 cleani vermemektedir, sadece o tarzda olduğunu düşünüyorum)
Eğer böyle bir seçeneği yoksa tahminimce ilk clean moduna sahiptir.
Eğer ankarada iseniz işyerime gelip dsl ampli deneyebilir, fikir sahibi olabilirsiniz. (Yanlış anlaşılma olmasın bir şey satmak istediğim veya satmaya çalışacağımdan değil, sadece fikir sahibi olabilmeniz açısından öneride bulunuyorum zira kullandığım ampli dsl 40c. Dsl 5c devresinin de temelinde bundan çok da farklı olacağını düşünmüyorum)

Esenlikler dilerim.

Çok teşekkür ederim güzel teklifiniz için ama maalesef istanbuldayım. bahsettiğiniz clean katını göremedim ama tekrar bir bakacağım 👍🏼

Çok teşekkür ederim güzel teklifiniz için ama maalesef istanbuldayım. bahsettiğiniz clean katını göremedim ama tekrar bir bakacağım 👍🏼
Merhaba,
Ne demek, bir şey değil.
Clean katından kastım clean kanalı. Ben tekrar baktım dsl5c modeline clean kanalı tek modlu. Overdrive kanalının kendi içinde iki ayrı modu ve tone shift adında mid scopp switchi var diğer dsl modellerindeki gibi.
Eq bölümü her iki kanalın ortak kullandığı bir eq bölümü.
Esenlikler dilerim.

Her ikisinide deneyerek dsl5cr den yana kullandim oyumu. 5w gayet yeterli, 1w da gece bile calisabiliyorum. Fender 1960 roadworn ve epiphone lp 1960 tribute plus ile kullaniyorum. Gayet memnunum. Oneririm..

Geri