Uygun fiyatlı kaçırılmaması gereken gitarlar

Merhaba herkese,

Uzun yıllardır takıldığım bir forum var orada aynı konu arabalar için açılmış, uygun fiyatlı alınabilir araçların linklerini falan paylaşıyorlar.

Burada neden olmasın diye düşündüm yönetimin ve konuyu okuyan diğer kişilerin görüşlerini bilmiyorum tabii sadece bir fikir olumlu olumsuz yorumlarınızı bekliyorum

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu konudan devam sanırım :D.
Selamun aleyküm hoşgeldiniz sefalar getirdiniz ne alırdınız ?

10579915538482.jpg
kent-seker-500x500.jpg

Konuyla alakasız bir mesaj ama konu açmak istemedim affınıza sığınarak etiketliyorum..

İlk 15saniyede hatta 30 girişte efektler hakkında bilgi verebilir misiniz acaba ?
Halen daha bazı efektleri birbirine karıştırıyorum...

@Ketamin @DangerousRabbit @Cabwaystar

Ilk gitar reverbli edge-of-breakup bi (büyük ihtimal Fender ekolü) amfiye bağlanmış, adam vibratoyu parmağıyla yapıyor, arpej atan da chorus gibi yüksek rate ayarlanmış bi flanger + reverb muhtemelen.

Hocam kırılma noktası/sınırı gibi düşünün. Yani amfinin tüplerin kırılmaya başladığı gain noktası, her model amfide farklıdır. Amfi bu durumdayken tuşenize göre bu klipteki gibi hafif overdrive, keskinliğin başlangıcı gibi bi ses verir, daha sakin çaldığınızda ise clean ses gelir. ThatPedalShow'da bu konuyla ilgili bi kaç bölüm var, fikir sahibi olmak açısından faydası olabilir.

Hocam kırılma noktası/sınırı gibi düşünün. Yani amfinin tüplerin kırılmaya başladığı gain noktası, her model amfide farklıdır. Amfi bu durumdayken tuşenize göre bu klipteki gibi hafif overdrive, keskinliğin başlangıcı gibi bi ses verir, daha sakin çaldığınızda ise clean ses gelir. ThatPedalShow'da bu konuyla ilgili bi kaç bölüm var, fikir sahibi olmak açısından faydası olabilir.
Teşekkür ederim :)

Ilk gitar reverbli edge-of-breakup bi (büyük ihtimal Fender ekolü) amfiye bağlanmış, adam vibratoyu parmağıyla yapıyor, arpej atan da chorus gibi yüksek rate ayarlanmış bi flanger + reverb muhtemelen.
@Cabwaystar hocam açıklamış. Bana açıklamak düşmez 😂. Bana sorsan hafif overdrive, vibrato, chrous ve hafif overdrive bir de. Amfi olayından şu anlık anlamıyorum desem yeridir.

Geri