250 TL'ye Kadar Kablo/Ara Kablo Önerisi

Evet efendim malum sürekli artan döviz yüzünden hangi bütçeye ne alınacağı konusunda başlıklar eskiyor. Ayrıca kablo için açılmış bir başlığada rastlamadım.

Ana amacım bu bütçeyle ses iletkenliği tonal anlamda kaliteli olan ve dip gürültüsünü inebildiği kadar minimuma indirebilmek oluyor. Sıfır almayı düşünüyorum.

İhtiyacım olan 6-7 adet pedal ara kablosu. Eğer bütçeye sıkışırsa 1 adette normal gitar kablosuna ihtiyacım var.

Ana bütçe 250 TL, 50 TL daha esnetebilirim ama daha fazlası olmaz. İkinci el düşünmüyorum zaten kartla alacağım.

İlginize Teşekkürler.

Klotz ve Planet Waves fiyatına göre iyi kablolar yapıyor, onları öneririm.
Kablolar gerçekten de sesi etkiliyor fakat kur nedeniyle malesef 250₺’ye 6-7 iyi ara kablo bulmak zor. Ben zamanında Kirlin marka piyasadaki en ucuz renkli olan ara kablolardan iş görsün diye alıp, sonrasında zamanla upgrade etmiştim.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Klotz ve Planet Waves fiyatına göre iyi kablolar yapıyor, onları öneririm.
Kablolar gerçekten de sesi etkiliyor fakat kur nedeniyle malesef 250₺’ye 6-7 iyi ara kablo bulmak zor. Ben zamanında Kirlin marka piyasadaki en ucuz renkli olan ara kablolardan iş görsün diye alıp, sonrasında zamanla upgrade etmiştim.

Kirlin kadar saçma kablo görmedim hayatımda millet ne diye övüyordu bir aralar anlamış değilim. Model olarak aklınızda olan varmı?

Geçenlerde Zuhalde Ernie Ball gördüm 3lü 85 TL'ydi sanırım..

Kablo boyu kısaldıkça iletkenlikteki kayıp azalıyor, tabii en ucuzu olsun demeyelim ama o nedenle pedalların arasına yerleştirilecek kabloları sesten ziyade sağlamlık göz önünde bulundurarak seçmek biraz daha mantıklı. Çok pahalı olanlar zaten pedaldan ziyade plexilerde channel jumping için kullanılıyor. Özellikle 3m'den uzun olacaksa gitar kablosuna yatırımı kaydırmak iyi olur, üzerine falan basabiliyoruz sağlamlık bunda daha önemli

Pedallar arasında Fender, gitar kablosunda Kirlin'in zamanında sanırım en üst serisi bir kablosunu kullanıyorum (metalik yeşilimsi bir kablo rengi var). Bilgisayarda kullandığım için kulaklıkla falan olumlu bir fark duydum açıkçası, yerine aldığım alt model Fender kablodan daha iyi.

Bu kabloları ama indirim zamanlarında almıştım aklımda açıkçası model/marka yoktu. Şimdi yoksa okullar kapanırken firmalar kampanya yapabiliyor, aciliyet yoksa belki biraz beklemekte fayda var.

200 TL'ye bir tane 3m'lik DiMarzio alın. Uçlarında 2 adet Switchcraft 280 olacak. Amphenol ACPM'lerin teki Türkiye'de yaklaşık 25 lira. Elinize para geçtikçe peyderpey kese kese kablo yaparsınız. Neticede ömürlük kablolarınız olur.

Kirlin kadar saçma kablo görmedim hayatımda millet ne diye övüyordu bir aralar anlamış değilim. Model olarak aklınızda olan varmı?

Geçenlerde Zuhalde Ernie Ball gördüm 3lü 85 TL'ydi sanırım..
Kirlin’i öven olur mu bilmiyorum gerçekten kötüydü, demek istediğim *iyi* kablo biriktirmek istiyorsanız full iyi bir set biriktirene kadar alıp tek tek upgrade etmek akıllıcaydı. Ben geçen sene tanesini 10-15₺’ye almıştım. Veya @Dog The Bounty Hunter ‘ın dediği gibi enstrüman kablosu alıp keserek kendi ara kablonuzu da oluşturabilirsiniz.

Şöyle saçma kablolardan alıp zamanla yükseltirsiniz, olan 20-25 liranıza olmuş olur o da anca tüm kabloları topladığınızda

Bende ilk Boss BCB-60'ın içinden çıkan kablolar vardı ve kendilerinden çok memnundum ama merak dürttü, Lava'ya terfi ettim bi fark göremedim ikisi arasında, şimdi George L's var ve hala bi fark göremiyorum. Boss kabloları da hala saklıyorum, bence çok kullanışlılar, bi yerde lazım olurlar kesin.

ben de bir çok farklı kalite kullandım şimdi markalarını anımsamıyorum ama kabloda bir sorun olmadığı takdirde bir fark göremiyordum belki amfi ve ses seviyesi ile de alakalıdır bilmiyorum. Şuan EBS flat modelleri kullanıyorum aşırı az yer kaplıyorlar öneririm ama tabi tanesi 40 50 tl falan :/

Geri