Elektrodan bas gitara geçiş yapmak

Merhaba, 6 senedir elektro gitar çalıyorum, artık bir bas gitar da deneyeyim dedim.

% 95 oranında metal çalıyorum diyebilirim. 1000 tl civarı 2. El bir bas arıyorum ne önerirsiniz?

Elektrodaki gibi single-humbucker ve aktif-pasif manyetik olayı basda da var mıdır?

Teşekkür ederim.

Öyle yapmıştım. Ortalama bir İngilizceniz var ise, yabancı kaynaklar var çok iyi. Ben o şekilde öğrendiydim.

Evet, bassda da manyetiklerde aktif/pasif, single/humbucker var.

Ibanez SR300 öneririm, o fiyata göre güzel bass. Bende SR305 yani 5 telli versiyonu var.

Ben 15 sene elektro çaldıktan sonra bas a heveslendim ve 3 senedir ağır fingerstyle basçıyım :).. Elektrogitarda stilim benimde metal di ama gerçekten bas gitarı severek üstüne eğiliyorsan tarz olayı biraz esniyor yani bu bas gitara ne kadar kanalize olacağınla alakalı bas gitarın doğası biraz farklı bence..Fakat amaç sadece denemek ise bütçene göre birşey alıp tecrübe et tabi..

Elektro gitar çalman sadece bas gitarın klavyesni kısa zaman da tanıman açısından iyidir onun haricinde bas gitar perde aralıkları yüzünden sağ ve sol el tekniği çalışmak zorundasın. 2.El Ibanez, Cort un bass larını bakmanı tavsiye ederim ayrıca gitar çalmayı biliyorum deyip sakın ders almayı ihmal etme bas gitar başka bişey dir. En kötü ytube videosu izlemeni tavsiye ederim ayrıca mutlaka bütün egzersizleri metronom ile çalış (Gitar da dahil)

Merhaba.Ben de 1 ay once 2. El bir squier jazz bass aldim ve hemen ardindan zafer sanli bas gitar kitabini edindim. Gitar evveliyatimdan dolayi biraz daha hizli adapte olacagimi dusunsemde bas gitarin benzer ama ayni zamanda oldukca farkli oldugunu gordum. Kitapla beraber gelen Cd ler ve kitap icerisindeki etüdler oldukça iyi ve bas gitara alistirmak icin faydali.ayni zamanda umut aksoy gibi bazi bas gitaristlerin de you tube videolarini takip ediyorum.yine youtube uzerinde ariane cap ve bassbuzz kanallarini tavsiye ederim oldukca faydali bilgiler var. Ozellikle rake ve alternate plucking cok kafami karistirmisti umut aksoyun cok ackklayici bir videosu mevcut.

Merhaba.Ben de 1 ay once 2. El bir squier jazz bass aldim ve hemen ardindan zafer sanli bas gitar kitabini edindim. Gitar evveliyatimdan dolayi biraz daha hizli adapte olacagimi dusunsemde bas gitarin benzer ama ayni zamanda oldukca farkli oldugunu gordum. Kitapla beraber gelen Cd ler ve kitap icerisindeki etüdler oldukça iyi ve bas gitara alistirmak icin faydali.ayni zamanda umut aksoy gibi bazi bas gitaristlerin de you tube videolarini takip ediyorum.yine youtube uzerinde ariane cap ve bassbuzz kanallarini tavsiye ederim oldukca faydali bilgiler var. Ozellikle rake ve alternate plucking cok kafami karistirmisti umut aksoyun cok ackklayici bir videosu mevcut.

Bass Fitness diye bir kitap var orada egzersizlere çalışmanı tavsiye ederim. Hatta satın alma linki aşağıda kesinlikle her kuruşuna değer bir kitap.

Geri