Groundhog Day

Başrollerini Bill Murray ve L'oreal reklamlarının vazgeçilmezi Andie MacDowell'ın oynadığı Harold Ramis adında bi şahsı muhteremin yönettiği bomba bir komedi filmi. Kurgusu olağanüstü, diyaloglar şahane, bill Murray zaten şahane. İzleyin.

Hakikaten eğlenceli bir film.. Kardeşim bu Andie MacDowell ne kadar şirin bir şey ya.. Kucağıma alıp sevesim geldi filmin her karesinde yemin ediyorum..

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Benimde filmde tek beğenmediğim şey Andie MacDowell'dı aslında. Hiç samimi gelmedi bi yapma duruyodu oyunculuğu.

Yok ben oyunculuk açısından demedim. Aslında bana da genelde Bill Murray yapmacık gelir mesela. Bu film olsun, Lost in Translation olsun filan. Bir tek Ghostbusters'da sevmiştim orada da komikti ve serinin etkisi büyüktü zaten. Ama bu film hakikaten güzel film, baya eğlenmiştim. Romantik komedi türü zaten enteresan bir tür gerçekten. When Harry Met Sally filan.. Sonunu bilirsin ama yine de büyük bir ihtirasla izlersin. Çoğu kimse yakıştıramaz kendisine, cakası bozulacak diye "banal" yaftasını yapıştırır ama yok kardeşim; göğsümü gere gere söylüyorum ki ben fanatiğiyim.. :)

Ama mesela Woody Allen'ın Annie Hall'ı böyle biraz ters köşe muhabbetine girmişti yanlış hatırlamıyorsam.

Aynen ya konusu zaten filmi o kadar geyik bi hale sokuyo ki diyaloglar coşturuyo biyerden sonra. Bill Murray'i bende pek sevmem ama bu filmde hakkını vermek lazım deli oynamış gerçekten.

Az önce bitirdim filmi. Muhalefet olmak adına söylemiyorum, genelde böyle anlaşılıyor çünkü forumlarda ama doğrusunu söylemek gerekirse bu kadar sıkıldığım bir başka film A History Of Violence idi. Alakasız olduklarının farkındayım ama ikisi de sadece 1,5 saat sürmelerine rağmen, ikisini de 2 ayrı günde izleyerek bitirebildim. Yapım yılını, konusunu falan göz önüne almaya çalışsam da, oldukça bayık, klişe ve sıkıcı geldi bana Groundhog Day..
Naçizane fikrimdir..

Valla şimdiye kadar ilk seni gördüm bu filmi beğenmeyen . Gerçi milyarlarca kişiye sormadım zaten filmle ilgili görüşlerini ama :D . Sinema zevki çok farklı bi durum tabi . Herkes herşeyi beğenmek durumunda değil.

Ben baya begenmiştim bu filmi.Konusu bile yeter zaten.Baya oldu izleyeli ama dag sıcanı mı ne vardı bi tane komedi.Eglenceli film baya.

Az önce bitirdim filmi. Muhalefet olmak adına söylemiyorum, genelde böyle anlaşılıyor çünkü forumlarda ama doğrusunu söylemek gerekirse bu kadar sıkıldığım bir başka film A History Of Violence idi. Alakasız olduklarının farkındayım ama ikisi de sadece 1,5 saat sürmelerine rağmen, ikisini de 2 ayrı günde izleyerek bitirebildim. Yapım yılını, konusunu falan göz önüne almaya çalışsam da, oldukça bayık, klişe ve sıkıcı geldi bana Groundhog Day..
Naçizane fikrimdir..

Bu filme defalarca başladım, hala bitiremedim. Sıkıcı geldi hep. Bende mi problem var diye düşünüyordum ama tek ben değilmişim, hazır sıkılmışı da varmış :D Ta 2008'de yazmış bile. Çok güzel film olabilir, çok keyifli olabilir ama sanırım formatla ilgili sıkıntılarımız var. Sürekli tekrar eden günleri işleyen senaryo dizilerde her sezon mutlaka bir bölüm çıkar karşıma. Ondan da nefret ederim. Zeyna vardı yıllar evvel, beğenmediğim tek bölümüdür bak. Hep aynı olaylar, aynı akış. Seyirciyi baymanın en garanti yolu. Şu noktada sözü Fringe'e getiriyorum. O kadar güzel bir yöntemle aştılar ki bu konunun işlendiği bölümü. Zamanı manipüle edebilen adamın hikayesinde her geri dönüşü farklı birinin bakış açısıyla izledik. Gene çaktırmadan Fringe'e bağladık konuyu ama öyle şimdi, yapacak bişiy yok. Burası neresi? Paralel evrene geldik mi?

hala daha eğlenceli. 8 puanı var imdb.

groundhog6.jpg

Geri